×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. decembris, 2015
Drukāt

FOTO: Lutera draudzes mielastā un koncertā piedalās 70 patvēruma meklētāju no “Muceniekiem” (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Foto no arhīva. Rīgas Lutera draudzes rīkotais koncerts un svētku mielasts patvēruma meklētājiem no izmitināšanas centra "Mucenieki".

Šodien Rīgas Lutera draudzes rīkotajā svētku mielastā piedalījās ap 70 cilvēku no patvēruma meklētāju izmitināšanas centra “Mucenieki”.

Kā aģentūrai LETA sacīja draudzes mācītājs Linards Rozentāls, pasākums tiek rīkots, lai mazinātu atšķirību starp konfesijām un iepriecinātu cilvēkus kuri ir ļoti grūtā un neierastā situācijā.

“Šīs ir pateicības pusdienas. Šādu pasākumu rīkojam ceturto gadu. Iepriekš tas bija veltīts galvenokārt trūcīgiem cilvēkiem, bet šogad, ņemot vērā bēgļu tēmas aktualitāti, nolēmām, ka labākie viesi šajā pasākumā būs patvēruma meklētāji, kuri izmitināti “Muceniekos”. Un nav pretrunas saistībā ar to, ka šie cilvēki, lielākoties ir musulmaņi. Esam pārliecināti, ka pēc iespējas jācenšas mazināt atšķirības starp konfesijām, izceļot cilvēcības, labestības un līdzjūtības faktoru,” sacīja mācītājs.

Kā novēroja aģentūra LETA, pasākuma apmeklētāji ar lielu interesi klausījās koncertu. Pēc koncerta paredzētas radošās darbnīcas un svētku mielasts.

Pasākumu tulkoja divi tulki.

Starp patvēruma meklētājiem bija pāris desmiti dažāda vecuma bērnu.

LETA jau ziņoja, ka Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks piektdien Ziemassvētku vēstījumā centās mierināt bēgļus un bēdu piemeklētos, vienlaikus no jauna aicinot panākt mieru Tuvajos Austrumos, Āfrikā, visos konfliktu pārņemtos reģionos.

“Lai Dievs tiem atmaksā – gan indivīdiem, gan valstīm -, kas nesavtīgi strādā, lai nodrošinātu palīdzību un uzņemtu daudzos migrantus un bēgļus, palīdzētu viņiem radīt cienījamu nākotni sev un saviem mīļajiem,” tradicionālajā Ziemassvētku dienas uzrunā “Urbi et Orbi” (“Pilsētai un pasaulei”), runājot no Vatikāna Svētā Pētera bazilikas balkona, sacīja pāvests.

Francisks lūdzās par mieru starp izraēliešiem un palestīniešiem, par mieru Sīrijā, Lībijā, Irākā, Jemenā, Kongo Demokrātiskajā Republikā, Burundi, Dienvidsudānā, Ukrainā un Kolumbijā, kā arī pieminēja vajātos kristiešu un “brutālo teroraktu” upurus.

Pāvests politiķus mudināja “tiekties pēc kopīgā labuma” un aizsargāt “katras cilvēka dzīvības cieņu”, šādi netieši atgādinot par abortu ļaunumu.\

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Cik no tiem ir kristieši ? Ja nau tad teātris tur lieks ,idioti ! Ta sāka Zviedrija un Vācija galvenais minimizēt sabiedrības aizsardzības reākciju tālāk proces uzņem apgriezienus…viņiem vajag ,bet skoloties ne ,ja cilvēks nespēj ,(negrib) 1 gada laikā apgūt valdodas pamatus un iegūt strādāšanai nepieciešamās prasmes(vienkārās) atbalsts iztikas minimums 135 Eiras ir pārskatāms lielums ,,,gultasvieta ,zupesvirtuve un lai evalucionē pretim cilvēka veidolam nevis kas kuli gribu nāku ,gribu nenāku uz stundām.LIELA PROBLEMA ir iemācīt valodu kur nu par kādu amatu …pat savas pakaļas noslaucīšanu.

 2. Aug jaunie teroristi pecnaceji,kas velak visu lv,.aiznems un gaisu sabojas! Butu labak domajusi par savejiem cilvekiem! Vai tu padomaji Linard ka dzivo musu pensionari,berni?Bet neviss telo nezin ko no sevim,baigo labino! Ja tu tads esi engelitis,tad sakuma ir jadoma par savu tautu,neviss melnajiem,jo te atbrauc nelegalais,ed par velti,gaisu lv.boja1 Un tu teiksi Linard ka esi baigais zelastibas vecis,nu nesmidini tauti,tu noladetais pisdraks!

 3. Nupat pārlasīju komentārus pie šīs tēmas portālā apollo un man tagad ir kauns, ka esmu letiņš …

 4. Labāk lai vairojas draugi, nevis ienaidnieki …

  • Tad kad tāds ”draugs ” tevi vai tavu māti vai kādu citu tuvinieku aplaupīs vai piekaus,tad es gribētu dzirdēt ko tad tu dziedāsi-pielīdēj !

 5. Vai MUMS LATVIJA SAVUS TRUCIGOS SIE PAVESTI IR ATCEREJUSIES MUMS VINU IR LOTI DAUDZ TADEL NEVAJAG TELOT labinos PRET SIEM DIKDIENIEM.

 6. Palsies rīkotājiem!

  • Jā paldies par visu. Bet man vēl vajadzētu,bezmaksas internetu,peldbaseinu,mašīnu,trīs istabu dzīvokli,plazmas TV,kādus 3 000 euoro kabatas naudas(katru mēnesi) un blondīni. Citādi sūdzēšos Merkelei un jūs dabūsiet visi pa kaklu. Un tad jau es prasīšu vairāk-jo man pienākās,saprotat-MAN PIENĀKĀS.

 7. Tie kuri tā nopeł Atbildēt

  Šos bēgłus ir iekrituši Islama valsts un citu propagandas lamatās un kā roboti paši sēj bailes, neiecietību un diemžēl naidu šajā zemē. Un kam tas nāk par labu? Atbildiet paši.

 8. Migrācijas uz sabiedrības vardarbigas disharmonizacijas un mūsu dzīvestelpas iznicinasanas propaganda tiek veikta.

  Patiesam ļoti brutāla un agresiva globalās varas rīcība!!
  Kāpēc tiek organizēts genocīds!! skaidotjiet lūdzu, kuri ir tie anonīmie, kas to veic!!

 9. Liekulīgie melnsvārči. Vai ir viņi padomājuši,kad šeit pat Latvijā daudzi dzīvo vēl grūtāk ? Bet nē,jālien **. Kauns par šiem liekulīgajiem pesteļotājiem.

  • Viņi vienmēr tadi ir bijuši. Jo ta ari ir okupantu varnešu reliģija.

   • Šoreiz nekādi okupanti nav vainīgi,bet gan savējie tautieši,kam gēnos ir pieradums klanīties un izdabāt svešajiem. Ja kas,tad tie saucamie okupanti būs pirmie kas klapēs šos bēgļus,bet mūsu bāleliņi un tautu meitas tik stenēs un vaidēs par nelaimīgajiem salašņām.

Draugiem Facebook Twitter Google+