×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
4. jūnijs, 2018
Drukāt

“Vienotība” par Pabrika gājienu: pašlabuma meklētājs (11)

Partiju apvienības "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts (no kreisās), Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks un apvienības līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce ierodas uz preses konferenci, kurā informēs par Eiropas Parlamenta deputāta aiziešanu no "Vienotības" un pievienošanos apvienībai "Attīstībai/Par!". Foto - LETAPartiju apvienības "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts (no kreisās), Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks un apvienības līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce ierodas uz preses konferenci, kurā informēs par Eiropas Parlamenta deputāta aiziešanu no "Vienotības" un pievienošanos apvienībai "Attīstībai/Par!". Foto - LETA

“Vienotība” komentējusi Arta Pabrika pāriešanu uz citu politisko spēku.

“Artis Pabriks partijas darbā nav aktīvi iesaistījies vairāk nekā divus gadus – viņa vienīgā iniciatīva ir bijusi pirms vēlēšanām apvienoties ar Edgara Jaunupa veidoto politisko projektu, kas partijā kopumā un valdē neguva atbalstu. Mēs uzskatām, ka ar netīru naudu nevar taisīt tīru politiku. Līdz ar to Pabrika aiziešana no partijas nav pārsteigums. Tāpat uzskatām, ka pašlabuma meklētāju laikam Latvijas politikā ir jābeidzas, un galavārdu par to noteikti pateiks vēlētāji,” izteicies”Vienotības”  valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Pēc viņa vārdiem, cienījams ir tas politiķis, kurš strādā un aizstāv savas partijas pārstāvētās idejas un vērtības kā partijas ziedu laikos, tā pārmaiņu periodā.

Kļuvis zināms, ka Pabriks nolēmis aiziet no partijas, lai pievienotos apvienībai “Attīstībai/Par!”. Lēmums nav bijis viegls, taču tam nevajadzētu būt pārsteigumam ne “Vienotības” oficiālajiem, ne neoficiālajiem vadītājiem, norādīja Pabriks.

Pabriks varētu būt viens no “Attīstībai/Par!” saraksta līderiem kādā no apgabaliem

Artis Pabriks varētu būt viens no “Attīstībai/Par!” saraksta līderiem kādā no apgabaliem, preses konferencē žurnālistiem sacīja apvienības līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Pēc viņa vārdiem, apvienībai pievienojies “viens no Latvijas politikas smagsvariem, persona ar izcilu politisko reputāciju un cilvēks, kurš ir viens no sociālpolitisko ideju celmlaužiem Latvijas politikā”. Pavļuts uzsvēra, ka, ņemot vērā Pabrika reputāciju un nopelnus Latvijas politikā, viņš varētu būt viens no “Attīstībai/Par!” līderiem kādā no apgabaliem, tomēr par šo jautājumu vēl notikšot diskusijas, jo saraksti vēl tiek veidoti. Sabiedrība par sarakstiem, to līderiem un premjera amata kandidātu tikšot informēta jūlija sākumā.

Atbildot uz jautājumu, vai eiroparlamentārietis ir iestājies kādā no trīs partijām, kas veido partiju apvienību, Pabriks norādīja, ka nevēlas izdalīt vienu vai otru partiju, tādēļ tikšot meklēti veidi un formulējums, kā politiķim kandidēt kā pārstāvim no visiem trim spēkiem. Savukārt komentējot kandidēšanu nākamajās EP vēlēšanās, viņš norādīja, ka vispirms ir jāuzvar Saeimas vēlēšanās. Ja “Attīstībai/Par!” iegūšot pietiekami labu pārstāvniecību un pietiekamas iespējas mainīt Latvijas politiku, tad politiķis EP vēlēšanās nekandidēšot.

“Mans mērķis nekad nav bijis saistīts ar vienu vai otru partiju. Ja redzu, ka partija ir vai nu negribīga, vai nespējīga politiku īstenot, tad cita ceļa nav,” pievienošanos “Attīstībai/Par!” raksturoja Pabriks.

Viņš piebilda, ka citiem no partijas “Vienotība” aizgājušajiem deputātiem, iespējams, pietrūcis ticības, tie svārstījušies un kļūdījušies, tādēļ nav palikuši partiju apvienībā. “Ja cilvēks kaut ko ir izlēmis, tad tas jānoved līdz galam. Man šīs ticības nepietrūkst,” sacīja politiķis.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 1966.gada 22.martā Jūrmalā dzimušais Pabriks, kurš pēc izglītības ir politologs un vēsturnieks, 2002.gadā pirmoreiz kandidējis 8.Saeimas vēlēšanās no Tautas partijas saraksta. Parlamentā viņš nav ievēlēts, taču darbojies tur ar “mīksto mandātu”. No Tautas partijas saraksta Pabriks nesekmīgi kandidējis arī 2004.gadā notikušajās EP vēlēšanās. Vēlāk Pabriks kļuvis par ārlietu ministru Induļa Emša un Aigara Kalvīša valdībās. Arī 2006.gadā politiķis kandidējis Saeimas vēlēšanās no Tautas partijas saraksta un pēc ievēlēšanas atkal kļuvis par ārlietu ministru, taču 2007.gadā no šī amata atkāpies.

2010.gadā Pabriks jau kandidējis Saeimas vēlēšanās no “Vienotības” saraksta, ievēlēts Saeimā un pēc tam kļuvis par aizsardzības ministru Valda Dombrovska valdībā. 2011.gadā viņš atkal ievēlēts Saeimā no “Vienotības” saraksta un atkal kļuvis par aizsardzības ministru Dombrovska valdībā. 2013.gadā Pabriks ministra amatu zaudējis līdz ar Dombrovska demisionēšanu pēc Zolitūdes traģēdijas. Pēc Dombrovska atkāpšanās Pabriks divas reizes nominēts Ministru prezidenta amatam, bet toreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš abas reizes Pabrika kandidatūru noraidījis.

2014.gadā Pabriks atjaunojis Saeimas deputāta mandātu, bet jau tai pašā gadā ievēlēts EP no “Vienotības” saraksta. Līdz šim Pabriks EP darbojies Eiropas Tautas partijas grupā.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Kāpēc pa skuju taku aizejošajā vienotībā tāds satraukums?

 2. Ņemot vērā kā Pabriks ir mētājies apkārt, viņš liekas diezgan nenoteikts, kaut ambiciozs cilvēks. Es principā vairs neuzticos jaunizceptām partijām; ir jāstrādā jau esošo partiju ietvaros, sistemātiski balsojot par likumprojektiem kas stiprina latvisku Latviju.

 3. atkal LETAS atgemojums! Kur ir jūsu redzējums??? Atbildēt

  Atkal Latvijas Avīze atgremo LETAS savārstījumu! Atkal konservatīva plašsaziņa (vismaz tā sevi dēvē “Latvijas Avīze”) sludina ideoloģisko pretinieku uzskatus! … Cik ilgi tas turpināsies? Ja tā, tad beidziet mānīt, muļķot tautu un psakiet atklāti, ka jūsu pārstāvat paviam kaut ko citu , bet nevis tradīciju sargātāju. Ko , vai varbūt Pabriks, kurš nosoda nacionālismu t.i. Eiropas būtību ir konservatīvs politiķis??? Ko , vai prostitūta Džeina Tamuļeviča, kura pamanījās pat kļūt par Latvijas valdības preses sekretāri (partija Vienotība) un tagad arī ir pievienojusies paristiem nozīmē, ka “paristi” ir tradīcijas sargātāji ??!!! Ko, vai tā saucamā “atvērtās sabiesdrības ideoloģija” kuru stutē soross ar savu naudu nav “paristu” pamatu pamats? Ko, vai šie paristi nav svešas varas apmaksāti ideologi Latvijā??? Ņemot vērā iepriekšteikto, es vēlos jautāt jums – Latvijas Avīze – cik ilgi jūs muļķosiet tautu ar skaļiem paziņojumiem par sevi kā tradīciju glabātāju? Cik ilgi jūs melosiet tautai?

 4. PĀRĀK SKAĻŠ AŠERADENS – SAVA PORTRETA ZĪMĒTĀJS! KO TĀDS TIPS ZINA PAR CITA CILVĒKA INICIATĪVĀM? PATS ZINA PAR NETĪRO NAUDU, JO TĀ PATĪK! PAŠLABUMA MEKLĒTĀJS IR PATS AŠERADENS( man ir viņa raksturojums no ĻOTI zinoša un tuva viņam cilvēka!). KUR bija Ašeradens, kad Pabriku ”uzmeta”’eksprezidents Andris Bērziņš Zvārdes poligona sakarā???? NEKĀDA sakara ar Dombrovska demisiju! Ko var muldēt! Dabīgi, ka Bērziņš Pabriku nenominēja premjera amatam, Pabriks ATĻĀVĀS pāriet BĒRZIŅA IECERU CEĻU!!!! Materiālus vācu par daudziem politiķiem jau gadu gadiem, tā kā raksta autoram arī daudz kas no ”rakstītā” ir zināms…. TIKAI INTERPRETĀCIJA!????…..

  • Lai kāds bija Bērziņš, bet šitā glumā karjerista un pašlabuma meklētāja nenominēšana premjera amatam ir viens no Bērziņa patiesi labajiem darbiem. Nepiekrīti? Nosauc kaut 3 Pabrika paveiktus reālus darbus pēdējo 10 gadu laikā…

 5. Nu tas jau balsis klāt nenesīs

 6. Paši tādi! He, he, he …

 7. Ja Vienotība precīzi lieto vārdu “pašlabuma”, vai V pārstāvji var nosaukt deputātus, kas nesavtīgi, algu un neko nesaņemot, ir kalpojuši Latvijas sabiedrībai???
  Pirms izteikties, padomāt allaž noder!

 8. O! Vai Pabriks ir tas jaunais bet pēc šķēlisma smakojošais politiķis! Visai aktīvs Satversmes pārkāpējs – resnā Kalvīša valdības ārlietu ministrs Abrenes apriņķa prettiesiskas uzdāvināšanas lobētājs.

Draugiem Facebook Twitter Google+