×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. novembris, 2016
Drukāt

Gaismas pilī lekcijas, izstādes un “Kolekcijas dienas”

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Virtakas klasē (1. stāvā) rīt plkst. 18 notiks mākslas zinātņu doktores Astras Spalvēnas lekcija “Manuskripti buljonā neslīkst.

Ieskats latviešu valodā sarakstīto pavārgrāmatu vēsturē”. Tās laikā būs iespēja uzzināt, ko par Latvijas ēdiena kultūras vēsturi stāsta pavārgrāmatas, cik daudz tām var ticēt un kas amizants un pat komisks rodams biezajos sējumos. Ieeja bez maksas.

Savukārt no 6. līdz 9. novembrim, aktualizējot Pirmā pasaules kara liecību un notikumu digitālo arhīvu “Europeana 1914-1918”, LNB norisināsies “Kolekcijas dienas”. To laikā ikviens, kam ir saglabājušās ar Pirmo pasaules karu saistītas vēstules, fotogrāfijas, dienasgrāmatas vai citas piemiņas lietas, aicināts tās atnest uz bibliotēku, kur notiks profesionāla to digitalizēšana un līdz ar to – pieejamības nodrošināšana nākamajām paaudzēm.

15. un 22. novembrī plkst. 19 LNB Ziedoņa zālē tiks demonstrēta Viestura Kairiša filma “Melānijas hronika” (2016).

Bet 24. un 25. novembrī LNB notiks konference “Grāmata un sabiedrība Latvijā līdz 1945. gadam”.

Novembrī LNB tiks arī atklāta izstāde “Pēcskaņas. Populārā kultūra Latvijā 19. un 20. gadsimta mijā”, ko iedvesmojusi sava laika populārās kultūras redzamākā pārstāvja, šobrīd maz zināmā literāta, izdevēja, aktiera Edvarda Treimaņa-Zvārguļa (1866-1950) 150. jubileja. Tāpat plānota izstāde “Reklāmas slepenā dzīve” – izstāde par preču reklāmām starpkaru perioda Latvijā no LNB karšu un sīkiespieddarbu krājumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+