Mobilā versija
Brīdinājums +9.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 24. maijs, 2017
1. septembris, 2016
Drukāt

Galerijā “Istaba” eksponēs laikmetīgo latviešu keramiku

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 5. septembra galerijā “Istaba” būs skatāma septiņu keramiķu grupas izstāde “Vespertīna”, LA.lv uzzināja galerijā.

Izstādē, kurai dots sapņainais nosaukums “Vakarīgā” (“vespertin” no latīņu valodas – vakars, vakarīga) piedalās Arta Baltā, Gundega Hagendorfa, Gita Ruģēna, Ieva Kalniņa, Elīna Titāne, Sanita Ābelīte, Ilze Emse-Grīnberga.

Šī ir trešā mākslinieču grupas izstāde četru izstāžu ciklā, kas iezīmē gadalaiku ritumu. Pārmaiņas dabā gada šķērsgriezumā (pavasaris-vasara-rudens-ziema) simboliski sasaucas ar dienas ritumu (rīts-diena-vakars-nakts), cilvēka mūža cikliem (bērnība-jaunība-briedums-vecums) un ar virkni citām parādībām, kuru izvērsums laikā norit ar līdzīgiem posmiem. Cikliskā kustība, kas nosaka virzību un attīstību vienam ciklam noslēdzoties, sevī ietver nākamā turpinājumu.

Projekta kopējais norises periods ir no 2012. līdz 2019. gadam. Katrai no četrām izstādēm ir atšķirīga, attiecīgajam periodam atbilstoša idejiskā un keramikas materiāla koncepcija, kura filosofiski sasaucas ar konkrēto posmu vai gadalaiku, attiecīgās izstādes eksponēšanas laiku. Nemainīgs kritērijs – profesionāla radošā kvalitāte. Viens no izstāžu cikla aspektiem – parādīt keramiku kā mūsdienīgu un laikmetīgās mākslas tendencēm atbilstošu materiālu.

Izstāde galerijā “Istaba” skatāma līdz 15. oktobrim.

Pievienot komentāru

Gundars Āboliņš: Sāku nobriest režisora darbam (4)Pēc divām Minhenes kamerteātra štatā nospēlētajām sezonām Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī režisora Viestura Kairiša iestudētajā Viljama Šekspīra lugā "Karalis Līrs" negaidīti debitējis kādreizējais Jaunā Rīgas teātra aktieris Gundars Āboliņš.
Draugiem Facebook Twitter Google+