Kultūra
Kultūrpolitika

Grib celt koncertzāli arī Daugavpilī0

Foto: Ivars Soikāns/LETA

Daugavpils pašvaldība piešķirs 25 000 eiro metu konkursa organizēšanai Oskara Stroka koncertzāles būvniecībai, šonedēļ lēmusi pilsētas dome.

Bijušais domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Zdanovskis (Mūsu partija) apšaubīja, ka konkursam nepieciešama tik liela summa, jo nav zināms, vai pašvaldība vispār spēs projektu īstenot. Viņaprāt, summu varētu samazināt par 7000 eiro, atsakoties no veicināšanas balvām.

Taču Aivars Broks (Latgales partija), kurš lēmumprojektu virzīja apstiprināšanai, pamatoja, ka līdzekļi nepieciešami, lai konkursam piesaistītu starptautiskus dalībniekus un izvēlētos labāko risinājumu.

Galvenā konkursa godalga būs 10 000 eiro.

Saistītie raksti

Zdanovska priekšlikums samazināt konkursam paredzēto summu par 7000 eiro neguva domnieku atbalstu, un aktivitātei novirzīti plānotie 25 000 eiro.

Daugavpils pašvaldības informācija liecina, ka vasaras koncertzāli plānots būvēt Centrālajā parkā. Pašlaik tā ir maz aktīva zona, bet kādreiz tur atradās atrakcijas, estrāde. Pašvaldībā uzskata, ka Stroka vārds piesaistīs pilsētai tūristus, mākslas baudītājus.

Stroks ir komponists un pianists, kurš tiek dēvēts par tango karali.

LA.lv