Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Elektrības slēdži pārdzīvo daudzas izmaiņas

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Elektrības slēdžiem pieskaramies vismaz pāris reižu dienā un arī redzam tuvumā. Tādēļ šai nelielajai un funkcionāli nozīmīgajai interjera detaļai svarīga ne tikai kvalitāte un izturība, bet arī izskats jeb labs dizains.

Viedās ierīces

Par tradicionālu jau var uzskatīt slēdžu izgaismošanu ar indikatora lampiņu, kas palīdz pieaugušajiem un bērniem tos labāk sameklēt tumsā. Sen tiek ražoti arī slēdži, kas ļauj mainīt apgaismojuma ierīces spilgtumu, iededzot lustru visā spilgtumā vai atstājot telpā intīmi pieklusinātu apgaismojumu. Atsevišķās vietās, piemēram, koridoros, ārdurvju priekšā noderīgi slēdži kustību detektori, kas ieslēdz gaismu, cilvēkam nonākot reaģēšanas lokā, un pēc tam izslēdz. Iegādājoties regulatoru jaunajām LED gaismas ierīcēm, jānoskaidro, vai tās vispār iespējams regulēt un kāds slēdzis jāizmanto. Lai guļamistabā nebūtu jākāpj ārā no iesildītas gultas, var izmantot radio slēdžus, kas attālināti dos komandu gaismas slēdzim. Savukārt radio slēdzis aizvērs vai atvērs žalūzijas. Atsevišķi dizaina korpusi domāti kontaktligzdām ar pārsprieguma aizsardzību, sakaru tīkla pieslēgumam, sate­līt­antenai, skaļruņu ievadiem u. c. “Gudro māju” sistēmās elektroslēdžiem tāpat jābūt saskaņotiem ar pārējo sistēmu, apvienojot klasiskas instalācijas dizainu ar modernajām tehnoloģijām vienā sistēmā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+