Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Elektrības slēdži pārdzīvo daudzas izmaiņas

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Elektrības slēdžiem pieskaramies vismaz pāris reižu dienā un arī redzam tuvumā. Tādēļ šai nelielajai un funkcionāli nozīmīgajai interjera detaļai svarīga ne tikai kvalitāte un izturība, bet arī izskats jeb labs dizains.

Viedās ierīces

Par tradicionālu jau var uzskatīt slēdžu izgaismošanu ar indikatora lampiņu, kas palīdz pieaugušajiem un bērniem tos labāk sameklēt tumsā. Sen tiek ražoti arī slēdži, kas ļauj mainīt apgaismojuma ierīces spilgtumu, iededzot lustru visā spilgtumā vai atstājot telpā intīmi pieklusinātu apgaismojumu. Atsevišķās vietās, piemēram, koridoros, ārdurvju priekšā noderīgi slēdži kustību detektori, kas ieslēdz gaismu, cilvēkam nonākot reaģēšanas lokā, un pēc tam izslēdz. Iegādājoties regulatoru jaunajām LED gaismas ierīcēm, jānoskaidro, vai tās vispār iespējams regulēt un kāds slēdzis jāizmanto. Lai guļamistabā nebūtu jākāpj ārā no iesildītas gultas, var izmantot radio slēdžus, kas attālināti dos komandu gaismas slēdzim. Savukārt radio slēdzis aizvērs vai atvērs žalūzijas. Atsevišķi dizaina korpusi domāti kontaktligzdām ar pārsprieguma aizsardzību, sakaru tīkla pieslēgumam, sate­līt­antenai, skaļruņu ievadiem u. c. “Gudro māju” sistēmās elektroslēdžiem tāpat jābūt saskaņotiem ar pārējo sistēmu, apvienojot klasiskas instalācijas dizainu ar modernajām tehnoloģijām vienā sistēmā.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+