×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. novembris, 2012
Drukāt

Gulbis: Esmu motivēts atgriezties tenisa elites augšgalā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Latvijas labākajam tenisistam Ernestam Gulbim joprojām ir motivācija atgriezties tenisa elites augšgalā, tomēr, lai labāk sagatavotos nākamajai sezonai, viņš varētu izlaist nākamās sezonas Austrālijas atklāto čempionātu, sportists pastāstīja intervijā ziņu aģentūrai LETA.

Šo gadu Gulbis aizvadīja ļoti neveiksmīgi. Pagājušā gada februārī latvietis ATP rangā spēja pakāpties līdz 21.vietai, kas ir augstākā viņa līdzšinējā karjerā, bet šogad Gulbis gandrīz pilnībā iztika bez lielām uzvarām, nespēja kvalificēties Londonas olimpiskajām spēlēm, un rangā pašlaik atrodas vien 141.pozīcijā.

Sezonas beigās Gulbis izlēma nevis doties uz ATP turnīriem Āzijā, bet spēļu prakses nolūkos piedalīties “Challenger” sērijas sacensībās Eiropā. Mēneša sākumā viņš aizkļuva līdz Vācijas pilsētā Ekentalā notiekošā “Challenger” turnīra vienspēļu finālmačam, bet turpinājumā slimības dēļ atsauca dalību no šādas pat kategorijas sacensībām Bratislavā un Helsinkos.

Gulbis atzina, ka viņam ir visparastākā strutojošā angīna, kas atkal radījusi lielu vilšanās sajūtu. “Antibiotikas kā tādas nelietoju, tāpēc biju spiests sezonai pielikt punktu. Kas līdzīgs mani mēdz ik pa laikam piemeklēt,” teica Gulbis. “Cenšos ar to cīnīties, lietojot dažādas citas zāles un vitamīnus, bet reizi gadā sanāk angīnu saķert. Jāpanāk, lai imūnsistēma ir labāka.”

“Sezonas beigu mērķis bija uzvarēt kādā no atlikušajiem “Challenger” turnīriem un pabeigt gadu uz augstas nots, lai Austrālijas atklātais čempionāts man nebūtu jāsāk no kvalifikācijas,” atzina Gulbis, kurš “Grand Slam” turnīru kvalifikācijā vienīgo reizi spēlējis 2007.gadā Melnburnā. “Biju sasniedzis labu fizisko kondīciju, taču Bratislavā saslimu un nogulēju tur trīs dienas gultā. Vēlāk ārsti pateica, ka labāk šosezon vairs nespēlēt. Tā sezonas beigās bija liela vilšanās, taču neko būtiski nemaina – joprojām esmu motivēts laika gaitā atgriezties tenisa elites augšgalā.”

Kā ziņots, 2008.gada Francijas atklātajā čempionātā Gulbis tika pie, iespējams, lielākā panākuma karjerā, sasniedzot ceturtdaļfinālu. Tomēr kopš tā laika viņš nevienā no “Grand Slam” turnīriem nav ticis tālāk par otro kārtu.

“Pašlaik sliecos uz to, ka Austrālijas atklātajā čempionātā nepiedalīšos. Uztaisīšu garāku pārtraukumu starp sezonām un garāku treniņnometni – aptuveni divu mēnešu garumā,” atklāja latvietis. “Jau pēc pāris dienām braukšu sākt trenēties, lai varu to paveikt mierīgā garā. Uzlabošu fizisko formu un sakārtošu mazās veselības problēmas, lai varu ar februāri atsākt spēlēt.” Gulbis gan atzina, ka lēmums nespēlēt janvāra otrajā pusē paredzētajā gada pirmajā “Grand Slam” turnīrā gan vēl nav galīgs un nelokāms. “Daudz kas dzīvē var mainīties, taču pamatdoma ir tur šoreiz nespēlēt.”

Gulbis uzsvēra, ka kāpumi un kritumi karjerā ir normāla parādība. Kaut šī gada sākumā viņš pieļāva, ka neveiksmīgu rezultātu dēļ pēc sezonas varētu beigt karjeru, šobrīd tenisists tādu domu pat neizskata. “Kad sezonas gaitā bija vissmagākie periodi un daudzi pēc katra mana zaudējuma runāja par plintes mešanu krūmos, pierādījās, ka cilvēkiem patīk skatīties uz citu problēmām un ignorēt savas. Tā viņi savā sūrajā ikdienā cenšas atrast kādu labumiņu, akcentējot, ka grūti iet arī kādam citam,” Gulbis teica par līdzcilvēkiem. “Varu visus apbēdināt un pateikt, ka ar mani viss ir kārtībā. Tas ir normāls sportista dzīves process ar saviem kāpumiem un kritumiem. Katram tas ir citādāks. Viens ātri uzlido topā un tajā noturas, bet citam ir kā pa viļņiem.”

Neskatoties uz lielo kritumu pasaules rangā, Gulbis uzskata, ka kopumā viņam šī sezona nav nosaucama par sliktu vai zemē nomestu. “Tā visa ir daļa no manas kā sportista pieredzes. Zinu, ka ne viss ir sanācis ideāli, un varu pārmest tikai pats sev par nepareiziem lēmumiem un kļūdainām darbībām kortā. No tā es mācos un par to domāju katru dienu,” teica Latvijas labākais tenisists. “Turpināšu strādāt un esmu pārliecināts, ka viss izdosies. Mans mērķis joprojām ir iekļūšana pasaules ranga desmitniekā, no kā nevaru sevi iedomāties atsakāmies.”

Jau kopš maija Gulbis strādā ar austriešu treneri Ginteru Bresniku. Ar šo sadarbību viņš ir apmierināts un kopdarbu abas puses turpinās arī turpmāk.

Gulbis izteica nožēlu, ka valsts labākajiem sportistiem ir mazs atbalsts no valsts, līdzcilvēkiem un savu sporta veidu federācijām. “Tas ir mazliet smieklīgi, jo tādu cilvēku, kurus rādīt kā piemērus, mums nav daudz. Viņi savu panāk tikai ar pašu spēkiem, taču tiek nomelnoti uzreiz kā kaut kas nesanāk,” Gulbis lika noprast, ka ir sarūgtināts par Latvijā valdošo attieksmi. “Tas nav īsti pareizi. Nevēlos to attiecināt tikai uz sevi, jo protu pats tikt galā, taču kopējā aina ir šāda. Ja viss būtu mazliet pozitīvāk un ar lielāku mīlestību vienam pret otru, ar lielāku iecietību, arī rezultāti visiem būtu tikai labāki.”

Gulbis šobrīd ir 24 gadus vecs. Sportists karjeras laikā uzvarējis divos ATP kategorijas vienspēļu turnīros. Šogad viņš ATP kategorijas turnīros tika pie 17 uzvarām un piedzīvoja 18 neveiksmes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+