Latvijā
Sabiedrība

Hazans: nu jau emigrē ar domu palikt ārzemēs 16

Foto – LETA

Kopš 2000.gada 100 tūkstoši cilvēku ar augstāko izglītību ir devušies prom no Latvijas, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” stāstīja migrācijas pētnieks Mihails Hazans, kura uzmanības lokā šoreiz bija profesionālā migrācija.

Hazans akcentēja, ka vecuma grupā līdz 65 gadiem aizbraukusi ir ceturtā daļa augstāko izglītību ieguvušo Latvijā. Vecuma grupā no 24 līdz 34 gadiem – trešā daļa.”Varat iedomāties, ka no trim cilvēkiem ar augstāko izglītību, viens dzīvo ārzemēs,” norādīja Hazans.

Vai cilvēki brauc ar domu atgriezties? “Pēckrīzes periodā gandrīz visi, lielākā daļa brauc ar domu palikt. To var redzēt ne tikai no atbildēm aptaujās, bet arī no tādiem indikatoriem – vai cilvēki dzīvo tur ar laulātajiem, nepilngadīgiem bērniem vai viņi ir palikuši Latvijā. Ar katru pavadīto gadu pieaug to cilvēku procents, kuriem otrā puse un bērni ir tur. Šobrīd cilvēkiem ar augstāko izglītību gandrīz divām trešdaļām tur ir arī otra puse vai nepilngadīgi bērni,” stāstīja pētnieks.

Pētījums par profesionālo migrāciju veikts visās Eiropas valstīs. Par Latviju secināts – speciālitātēs un nozares, kas cieš no “smadzeņu trūkuma”, notiek lielākā aizplūšana.

LA.lv