×
Mobilā versija
Brīdinājums +5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

LTV krievu kanālam pamatojuma nav. Saruna ar valodnieci Dzintru Hiršu (58)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Valodniece Dzintra Hirša gan kā amatpersona, gan kā politiķe gadu desmitiem ir iestājusies par latviešu valodas pozīciju stiprināšanu. Viņa joprojām darbojas Valsts prezidenta dibinātajā Valsts valodas komisijā. Kā viņa vērtē ieceri veidot LTV trešo kanālu krievu valodā, kā arī par citām politikas aktualitātēm viņu izvaicāja žurnālisti Voldemārs Krustiņš un Dace Kokareviča.

V. Krustiņš: – Kāds ir jūsu – ilggadīgas valodas sargātājas – viedoklis par to, ka sabiedriskajā televīzijā veidos trešo kanālu krievu valodā? Kāda būs tā valodiskā ietekme?

Dz. Hirša: – Jāšķir divas dažādas lietas: vai runa ir par valodu vai par kontrpropagandu. Sabiedrībai ir pasniegts tā, ka valoda saistīta ar kontrpropagandu. Bet nu nav tā! Kas būs mērķauditorija? Nu labi, lielākā daļa – krievi. Bet arī daļa latviešu, kas varbūt uzticas Krievijas televīzijai un masu medijiem krievu valodā. Zinu, ka šobrīd daudzi latvieši saka, ka krievu televīzijā esot precīzāka, pareizāka informācija nekā latviešu TV.

Jautājums ir nevis par valodu, bet par informāciju, ko sniedz viena vai otra puse. Mēs šeit “LA” kādreiz ar jums runājām, ka vajadzētu būt vai nu sabiedrības lietu ministrijai, vai kam līdzīgam, jo pašreiz nav koordinējoša centra, kas visas šīs lietas kārto. Ko nozīmē pretpropaganda? Ja mums stāsta sešās vai septiņās pozīcijās: tas nav tā un tā, bet ir citādi, tad mums visu laiku argumentēti jāpauž savs viedoklis – ir, ir tā, kā sakām mēs. Nevaram aptvert un izanalizēt visu informāciju, bet varam paņemt kaut ko būtisku un vērsties tieši pret to, ar ko mēģina degradēt mūsu valsti un politiku. Tas jādara nelielai cilvēku grupiņai, kura prot, spēj un saprot arī cilvēku psiholoģiju.

Kanālā LTV7 mums krievu valoda ir. Tagad tur rāda pavāra Sirmā “Kulta ēdienus” krievu valodā. Jautājums – kāpēc? Vai tā ir integrācija? Vai tā ir politika, kontrpropaganda? Nē. Manuprāt, tas ir raidījums bez mērķa.

Pievienot komentāru

Komentāri (58)

 1. dimanta tv pat latviešu valodā neraida patiesību par krieviju

 2. Maskaļi neklausisies nevienu nekrievu raidijumum kas nāk no rietumiem. Tas pret viņu ticību.
  Tāds raidikls tikai nelietigi iztērēs naudu nevajadzigi. Cita lieta bijusi, ka jaunais kanālis apturētu sarkano maskaļu blēšanu, to noslēdzit Baltijas telpā. Padpmju laikā visādi traucēja Amerikas balss raidijumus.Bet tie bija domāti ibformacijai latviešiem
  Turpreti maskaļi aiz sava stulbuma nemaz neiedrošinās saklausit divas vai trīs domas un tās izvērtēt. Viņi to nemāk, neprot un negrib zināt. Mucā auguši, pa spundi baroti. Kā jau maskaļi.
  Vajadzigas citas metodes. Stingrākus likumus izolet maskaļu propagantistus. Izraidit, Lai brauc uz savu Krieveliju. Lai nemaitā gaisu Latvijā. Lai netraucē kārtību. Citādi – lapcietināt, izolēt, izsūtīt. Likuma ABC vārdā. Kaut ari nepatīk,. tāds tas likums. Stāvi klusu vai brauc uz savu sādžu/

  • Diemžēl pat NA ir par krievu okupantu un kolonistu saintegrēšanu ar latviešiem. Laikam cenšas izveidot jaunu āriešslāvu rasi.

 3. Gaidu kanālu ķīniešu valodā! Atbildēt

  Interesanti – cik krievija samaksājusi Dimantam un vēl vismaz 2 NEPLP locekļiem par Latvijas mediju telpas rusificēšanu? Saprotams, ka Dimantam ar 800 eiro (pēc nodokļu nomaksas) algu un 5 bērnu lielu ģimeni ir grūti iztikt tikai no tās naudas, ko maksā Latvijas valsts. Bet Dimant – ja nevari savilkt galus kopā, tad nepārdodies un meklē labāk atalgotu darbu (vai kā teiktu Straujuma – taisi savu uzņēmumu un sāc pelnīt godīgi)!
  Ko saka KNAB un DP – vai Dimanta dzīves līmenis ir atbilstošs viņa mazajai algai?? Kā viņš un viņa lielā ģimene par tādu algu var izdzīvot? Un, ja nemaldos, tad dzīvokļa īre Vecrīgā vien paņem pusi algas.
  Starp citu – arī ukraiņi maksā nodokļus! Kad būs kanāls ukraiņu valodā? Arī lietuvieši maksā nodokļus! Kad būs kanāls lietuviešu valodā? Arī ķīnieši maksā nodokus! Kad būs kanāls ķīniešu valodā? Kāpēc uz krievu rēķina tiek diskriminētas citas tautības un valodas??

 4. Ļoti sliktu iespaidu atstāja Dimants, teikdams, ka krievi maksājot nodokļus un tāpēc viņiem nepieciešams savs kanāls. Kā ar citām Latvijas tautām, vai tie arī saņems pa kanālam savā valodā? Lieki teikt, ka krieviskie kanāli ir lielā daudzumā. Vispirms lai krievi paskatās “Dožģ”? Tas jau būtu sasniegums.

 5. No vēstures. Pirmais mēģinājums cenzēti apzīmēt imigrantu masu: PJ Andrejs Cīrulis dažas reizes paspēja izmantot vārdu “viesstrādnieki”. Apzīmējums, protams, kaitīgs. Drīz pēc tam plaši ieviesās vēl neģēlīgāks vārds (Boriss Pugo tā arī jautāja: – Kas izdomāja šo nelietīgo vardu “migranti”?). Lai izskaustu šos nevēlamos apzīmējumus, CK deva uzdevumu izdomāt ko pieņemamu. Lūk, jums: “krievvalodīgie”! Un mļķa latvieši uzķērās uz izliktās makšķeres…

 6. Vai nu Bābeles tornis, kurā 1000 TV runā 1000 mēlēs, vai arī vienota informācijas telpa – valsts valodā, izvēlēsimies.

 7. Paldies Dzintrai Hirs’ai par Latvijas valsts interes’u un Konstitucijaa noteiktas valsts valodas – latvies’u – aizstavibu! Cilvekiem ir tieksme nedarit to, ko citi piespiez tiem darit. Normalaa civilizetaa valstii valdiba nevaretu taa vienkarsi paslepus bidit savaas interesees kadu stipri apsaubamu projektu. Tikai pie mums – Latvijaa kaut kas tik neizprotams iespejams! Neesmu dzirdejusi no, to saucamo, krievvalodigo puses, ka vini izjustu diskomfortu ticamas informacijas trukuma del, lieks s’k,iet ari tikai log’isks jautajums valdibai – kaa taa var domat, ka s’ie ses’i miljoni (pietiekos’i liela summa, lai to varetu izmest vejaa, taa vietaa dzes’ot Latvijas trukumcieteju vajadzibas vai, jegpilni izmantojot, integracijas pasakumu latvies’u valodaa uzlabos’anai) liks krievus mainit savu attieksmi pret notiekos’o Krievijaa, Latvijaa, Rietumu pasaulee. Tas ir lielkrievu s’ovinisms, ko vini velas dzirdet, kas liek tiem justies i’pas’aa lomaa, vienalga, kur tie neatrastos! Tas liek krievvalodigajiem Latvijaa klausities nevis Berzina k-ga uzrunu , bet kaari sadzirdet Putina sakaamo Vecgada vakaraa! Es gribu vilkt paraleles ar Australiju. Taa ir zeme, kur realitatee var redzet izdevus’os multikulturalismu! Sestdienas pecpusdienaas daz’adu naciju kulturam ir atveleta katrai – vienlidzigi un taisnigi – pa stundai savaa valodaa Australijas radio un TV, tai skaitaa ari latvies’iem – savas kulturalas piederibas stiprinas’anai, jaunako kulturas notikumu apskatam un informacijai par aktualitatem izcelsmes zemee. Izdevus’as integracijas vienojos’ais un brivpratigi (nevis piespiedu kartaa) izveletaas mi’tnes zemes piederi’bu apliecinos’ais elements ir s’i’s sves’as zemes valoda!!! S’ai gadijumaa angl,u valoda. S’i’ doma man ienaca prata, pamanot jauno Latvijas realitati – lidz s’im neredzetus sves’u kulturu parstavjus sabiedriba, kaa piemeram, indies’us, gruzinus, bulgarus, arabus un citus, kuri, man uzrunajot vinus, saka ar mani runat lauzitaa krievu valodaa vai, piedzivojot problemas ar izteiks’anos, pargaja uz angl,u valodu. Vai valdiba, slepeni bidot TV 3 kaa krievu kanalu, nenodara lielu l,aunumu patiesai integracijai latvies’u zemee latvies’u valodaa. Vai s’o valdibu nevajadzetu vienkarsi atlaist?

 8. Piekrītu, ka nav vajadzīgs.
  Tā jau Latvijā TV krievu valodā raida vesela kaudze kanālu.
  Ir arī LTV-1 cenzētas ziņas , kanāls saukts – LTV-7.
  Ko vēl pilnai laimei vajag?Lai taču mācās latviešu vai angļu valodu no tiem citiem kanāliem kaut vai…

 9. мало того, kā var ko tik glupu izdomāt un mēģināt pamatot tā liederību!

 10. Labāks Variants !!! Atbildēt

  A.Balts
  29.03.2015 23:23

  Uzskatām, ka LV vajag ar perfektu latvisku tulkojumu rādīt krievu “Dožģ”. Bet vēl par doto tēmu – ja valstiski domājam, tad atkārtošu savu seno piedāvājumu veikt integrāciju, samazinot pašu integrējamo skaitu! Nevis, nododot valsts valodas principu 4.maija kliķes nodevīgajā stilā, uzcept vēl vienu TV kanālu atkal kirilicā, bet gan tam paredzētos 6 miljonus tērēt samaksai tiem aizbraucošajiem psrs kolonistiem, kas te mocās, kam te nepatīk. Uz katru ģimenes locekli izmaksāt, piem., 8 000 eiro, bet deklasētajiem elementiem piemaksāt par katru sodāmības reizi, teiksim, 2500 eiro par katru sodāmību (trīs ģimenes locekļi ģimenē un divas sodāmības veido 8 000 x 3 + 2500 x 2 = 29 000 eiro). Parēķiniet, no cik “integrējamajiem” mēs atbrīvosimies un par cik mazāks paliks to skaits, kam nez kāpēc tiktu izmesta mūsu nodokļu maksātāju nauda, veidojot absurdu krievu valodas kanālu, kuru tie neparko neskatīsies! Bet tas taču ļaus valdošo un mediju vadības mankurtiem un valsts nodevējiem atkal piebāzt savas kabatas pelnītā kauna un soda vietā. Tātad – par šo summu jau pirmās 207 neapmierinātāko ģimenes (6 000 000 : 29 000) varēs doties prom. Bet nešaubos, ka valsts šim vissvarīgākajam procesam atrastu vēl 6 miljonus un arī ES pienākums būtu piedalīties šis problēmas risināšanā ar savu dubulto devumu, arī iesaistot krieviju, kura gadiem brēc par tautiešu atgriešanu uz dzimteni, un arī Vāciju varētu palūgt piemest savu artavu, kurai arī ir zināma vaina par notikušo Baltijā, kā pirmā gada iemaksu no ilgtermiņa plāna.
  Un tad jau summa būtu 12+12 un vismaz vēl 6 no Vācijas, kas kopā būtu tikai 30 miljoni okupācijas seku novēršanas ļoti demokrātiskajam sākumam un pilnībā atbilstu 1996.gada Saeimas deklarācijai. Un tad nu jau 1034 ģimenes ar Latvijas valsti, likumiem un tautu neapmierinātas, varēs uzelpot brīvi savā senču zemē, jeb kaut kur citur! Ņemot vērā krievijas ekonomisko un finanšu stāvokli, šie cilvēki tur ierastos kā turīgi ļaudis un ar laiku savā dzimtajā laimes zemē mūsu valsti atcerēsies kā skaistu sapni, kas reiz tiem bijis. Un mums savukārt būs krievijā zināms skaits cilvēku, kas būs mūsu LV simpatizējoša 5.kolonna šajā kaimiņzemē! Pie tam, es nosaucu visminimālākās summas, kādas varētu segt kāda paliela privātfirma, bet valsts un ES līmenī tās būtu daudz nopietnākas, kas ļautu vismaz 20-30 000 izvadīt pirmajos 5 gados, vienlaikus aktīvi valsts institūcijām strādājot ar latviešu repatriantu atgriešanu dzimtenē, kam arī mums ir daudz dažādu priekšlikumu!

 11. Pēdējā laikā Latvijas avīze publicējusi intervijas ar diviem gaišiem cilvēkiem- E.Šnori un Dz.Hiršu.Kad pienāks tie laiki,kad Latvijas politiķi sāks domāt valstiski.kad jutīsies izlēmīgi,domās par Latviju,tās nakotni? Jo tālāk,jo dziļāk purvā.Vēl pretīgāk šovakarkļuva noskatoties LTV 1 raidījumu Sastrēgumstunda.Veidojot jaunu kanālu krievu valodā mēs stiprināsim tikai krievu valodu.Valsts bezkontrolē palaidusi izglītības programmas,mācību līdzekļus krievvaodīgās skolās,lielas naudas tiek tērētas latviešu valodas mācībām,bet tagad tērēsim miljonus,lai paplašinātu krieviski runājošo auditoriju.Man liekas,ka Latvijas televīzijā jau tā irļoti daudz raidījumi krievu valodā.Klausoties sarunas minētajā ši vakara raidījumā varēja noprast,ka pat diskusijas dalībniekiem nav skaidrs,kādam jābūt jaunā TV kanāla saturam.Saskaņas centra pārstāve minēja,ka vjadzētu jauniešus iepazīstināt ar Latviju,tās novadiem,pilsētām,vēsturiskām vietām.Vai nav absurds!!!To visu vajadzētu macīt skolā,jaunieši,it kā prot latviešu valodu un visu to var atrast latviešu valodā.Tas ir tikai viens piemērs stulbumam!Vai nepietiek,ka Rīgā,nerunājot nemaz par Jūrmalu,dominē krievu valoda.Pamata nostādne esot tāda:jārada TV kanāls,kas būtu spējīgs stāties pretī Krievijas agresīvai propogandai.Tikai jautājums,kurš un cik būs krieviski runājošie žurnālisti,kuri atklāti runās par kriavijas agresīvo pplitiku.Latvijā krievu valodā iznākošā prese liecina pilnīgi pretējo.Visu to var izdarīt ar esošiem resursiem gan Latvijas radio,gan LTV esošos krievu kanālos.Lai gan saeimā vtenmēr ir bijis pietiekoši liels daputātu skaits latgaliešu,tikai nevienam nav ienācis prātā panākt LTVredzamību Latgalē.Kad Latteecom pārgāja uz virszemes raidījumu.valdībai,kopā ar ļoti naudīgo Lattelecomvajdzēja atrast atvieglotus noteikumus dakoderu iegādei Latgalē.Tas būtu daudzkārt atmaksājies.Politiķi un deputātiātbildīgie par masu saziņas līdzekļiem-domājiet valstiski un nepārkāpjiet satversmi!!!

  • SASTRĒGUMSTUNDĀ sevišķi pretīgi bija skatīties un klausīties Dimantu un Rudušu. Diemžēl arī ”nacionālā” Laizāne atstāja ļoti sliktu iespaidu. Vienīgi Veidemane mēģināja iebilst pret Latvijas pārkrievošanu, bet viņai jau vārdu deva uzkrītoši minimāli. Vienīgais pozitīvais, skatītāji nepārprotami parādīja ka ir pret rusifikāciju.

 12. Man šķiet, ka Maskava būs uzpirkusi kādus Latvijas polītiķus.

  • sastrēgumsrundā tiešām tikai Elita Veidemane krasi iebilda pret Latvijas rusifikāciju. pat NA pārstāve bija tāda – nekāda.

 13. Krievijā dzīvo, izrādās, “vienotā” tauta – krievvalodīgie, kas ir kopā – krievi un pārkrievotās, okupētās tautas. Krievijā nav vienotas tautas – krievu, tā nav vienota krievu tautas valsts, bet desmitiem citu okupēto tautību, arī „alkšņi” ir Krievijas krievvalodīgie. Latvijā vārdu “krievvalodīgie” izgudrojuši čekisti, lai šķjeltu tautu Latvijā, lai apvienotu citas tautības pret latviešiem, igauņiem un citām tautām, „krievvalodīgie”- vārds nacionālā naida kurināšanas elements.

  Krievu valoda pārvērsta par bīstamu kara ieroci, līdzvērtīgs šujamieročiem.

  “KRIEVVALODĪGIE”- krimināls vārds tā izcelsmes pamatā, iegājies tik dziļi, ka NAIVAIS latviešu žurnālists, politiķi to vazā kā normālu vārdu.

  Hitlers – tauta tic lieliem meliem, ja tos atkārto neskaitāmas reizes, tā tas noticis ar lieliem meliem, kas ir “KRIEVVALODĪGIE”.

  Soņa ukrainvalodīgā
  31.03.2015 22:32
  JAUTĀJUMS: kāda atšķirība starp Kasjanovu un Rēderu?

  ATBILDE: Kasjanovam Latvijā, Baltijā ir krievi, bet Rēderam “KRIEVVALODĪGIE”.

  Kasjanovs ir patiess un savu krievu tautu neapsaukā kriminālajā lamu vārdā “krievvalodīgie”.
  Man ir kauns par latviešiem, ka arī mani ukrainvalodīgo pieskaita pie okupantu- čekistu izdomātā vārda krievvalodīgie, šķeļ Latviju divās daļā, kad Latvijā ir ukraiņi, žīdi, čigāni, tatāri, čečeņi un citas tautas, kas labi pārvalda latviešu valodu un latviešiem nav tiesību visus viņu ierindot pie krievvalodīgajiem, kas ir sevišķa suga, nesaprotama suga un neviens nevar atšifrēt, kas tie tādi KRIEVVEIDĪGIE.

  Tāpat lieto vārdu “krievvalodīgā” prese – kas tā tāda ir? Kur palika krievu prese?

 14. Kāpēc latviešiem ir jāmaksā par vēl vienu televīzijas kanālu krievu valodā, ja krievi nav iemācījušies latviešu valodu sava slinkuma dēļ. Kāpēc latvieši nevar skatīties Rietumeiropas televīzijas programmas, jo latvieši prot vairākas svešvalodas, un valsts nerūpējas, lai jaunieši apgūtu tās pamatīgāk un labāk.

 15. Pēdējā laikā Latvijas avīze publicējusi interviju ar diviem gaišiem Latvijas cilvēkiem-šnori un Hiršas kundzi.K

 16. Nu ir jāsaka kārtejo reizi VIENĪGAJAM !!!plašsaziņas lidzeklim Latvijā kurš valstī vēl cenšas aizstāvēt arī nabaga latviešu tiesības,milzu PALDIES !!Hiršas k-dze,Šnore ,Mūrniece ir Latvieši ar lielo burtu.Pēc 23 “neatkarības”gadiem ,tiekam ar joni atkal rauti atpakaļ PSRSā.Sen jau vajadzēja būt izglītībai VALSTS val.,bet tu re,mēs tiekam ATKAL rauti kiriļicā !!Šodien arī TV7 Ignatjevs kopā ar Co ,t.s., valsts ienaidnieci no “krievu mira”Cvetkovu ,Kreitusi,Aldermani,Gaili,Kruku utt.korī gānīja valsti,ka tu re Krukam nemeta pakaļ pilsonību/esmu dzirdējusi nejaukas intervijas no viņa!/ un nav valsts ATVAINOJUSIES !? / Par ko?/ KA NEUZDĀVINĀJA TO PILSONĪBU,Bet KAPĒC?/Pašu bāleliņi un tautumeitas sagroza un apgāna Latvijas vēsturi.NAV NEKAD !!LTF SOLĪJUSI VISIEM NEPILSOŅIEM PILSONĪBU !! NEKAD !!
  MAN IR PATIESI milzu jautājums — “KAD MAN un MANAI TAUTAI ATVAINOSIES KRIEVIJA PAR 50 !!!gadu OKUPĀCIJU ???????Bet šo faktu nu jau nepiemin NEVIENA mūsu valsts amatpersona ,it kā tāds fakts nav bijis !!Tas kas patreiz notiek valstī/ krievu maigā ceturtā okupācija!/ prātam neaptverami !Kam mums vajag zaļos Putina krokodīlus ,ja faktiski jau varu sagrābuši okupanti un koloboranti ,bijušie komuņagas un komsomols.Latvija ar joni drāžas uz sēkli.ZZS jau sagrābj varu ,kopā ar SC pēc ES prezidentūras.Cik nu mums vēl laiks pabūt ES un NATO? Gatavojaties Eirāzijas Putina savienībai.Tik vien bija tās “neatkarības! ,kā Pirmajā republikā ~ 22gadi.Ja uztaisīs valstī TREŠO !! krievu TV kanālu,ar Latviju ir cauri,jo tad ir 50:50 ar okupantiem.OTV,RETV utt jau nevar ņemt par pilnu plašsaziņas līdzekli.KURŠ glābs Latviju TAGAD ???

  • gandrīz vai radās jautājums,vai tam Sergejam K.,kurš nostājies varenā pozā pret Latvijas “nepareizajiem”likumiem nevajadzētu rīt ap brokastu laiku piešķirt pavalstniecību par īpašiem nopelniem izņēmuma kārtā.Kundze Kreituse taču viņam atvainojās un tad jau kungs Kruks varbūt arī piekristu pavalstniecību pieņemt,ja viņu tā labi palūgtu.

   • Loģisks jautājusms. Ja jau Ilga Kreituse ierosināja par īpašiem nopelniem piešķirt pilsonību V. Karginam (Saeima nobalsoja “par”), kāpēc to pašu nepaveikt ar S. Kruku? (Pieļauju, ka arī šajā gadījumā būtu Saeimas “par”.)

 17. Būs jauns kanāls, un nauda ripos Pankevičas kabatā. Tas ir pilnīgi skaidrs. Viņa pirms vvēlēšanām atstrādās un ilgtermiņā – arī. Tv būs Vienotības afēra.

 18. Atbilde uz jautājumu par šo TV slēpjas ministru vizītē 25.martā. Matīss bija komandēts uz Daugavpili, lai pārrunātu mediju telpas jautājumu. Tikās ar vietējo TV Dautkom un portalu nasha. Lūk, te ir atbilde. Televīzija ir vajadzīga Vienotībai, lai sagatavotu platformu partijas propogandai. Šo tv kanālam paredzēto naudu sabāzīs dautkom tv. Tās īpašniece Pankeviča palīdzēja tagadējam mēram kļūt par domes prpriekššēdētāju un pārspīlēti pozicionēja vienotību saeimas vēlēšanās. Pienācis laiks atdot parādus. Pankeviča ir tuva Lāčplēša sirdsdāma. Te ož pēc korupcijas ļoti lielā apmērā.Matīss, būdams mediju eksperts, teica, ka nevarēs iztikt bez vietējo mediju atbalsta. Piemēram, nasha.lv pieder Lāčpplēša partijas biedram un deputātam Carjovam, arī radio stacija alise+. Būs iespēja vosiem pateikties. Jābūt ļoti asai nostājai pret šādu jaunu tv. Vienotība ir kļuvusi atklāti bezkaunīga.

 19. ne kāds tv kanaļs ne var padarīt citus par lojaliem latviešem un latvijaj!! tas ir izvēle,kūrā pusē tu iesī! kas tev tūvāk,kas miļš…

  • Интересное выражение-ir lojali latviešiem.
   А вы задайте вопрос себе-а вы лояльны к проживающим здесь русским,полякам,белорусам?
   В чём это выражается?

   • mēs(latvieši) nedzīvojm ne Krievijā,ne Baltkrievijā,ne Polijā.Tad kādēļ mums jābūt lojāliem pret mums un mūsu valstij naidīgiem krieviem ,baltkrieviem vai citiem.Nav gadījies satikt latviešiem naidīgu poli.Vadošie šajā plānā ir tieši krievi un krievebreji.Tikai nez kāpēc sacerējušies,ka tādēļ latviešiem viņi uz rokām jānēsā.

    • Ну так и меня смешит такая постановка вопроса-быть лояльным одной из населяющих мою страну группе населения.
     Проще говоря-а вы кем себя тут возомнили?

 20. latvieši naivi,nav pierdzēs daudzas lietas. ja viņi grib aizļiegt kau-ko ,vai atbrīvot ,uzreiz kliedz:mūms ir demokrātija ,cilvektiesības pārkapums,,,,bet mūms ir SATVERSME!…VAI NE?

 21. Piekrītu ka nav vajadzīgs vēl viens TV kanāls krievu valodā,varētu padomāt par raidījumu kvalitāti LTV7 kanālā,varbūt piesaistīt vairāk krievu māksliniekus,pašdarbniekus,teātri,ziņas tur jau ir.Varētu slēgt līgumus
  ar Krievijas opozīcijas žurnālistiem un TV.Šaubos vai tie kas vēlas skatīties Maskavas TV skatīsies Latvijas
  žurnālistu veidotus raidījumus,to vislabāk vajadzētu saprast Ēlertei,atcerēties kā bija ar laikrakstu “Diena”
  krievu valodā.

  • Kāda starpība kur krievs skatās krievu teātri – Latvijas vai Krievijas televīzijā?
   Tas, ka vinš to varēs darīt Latvijas televīzijā par mūsu naudu, vai tas mazinās viņam vēlmi pēc otras valsts valodas te?

   • krievvalodīgie varētu arī vairāk “pagodināt ar savu klātbūtni”Krievu teātri,kurš ir labā līmenī.Bet lielāko daļu no viņiem teātris neinteresē,dzird lielākoties latviešu valodu starpbrīžos.Viņus interesē Maskavas tv un Ušakovs ar kompāniju ar Putinu priekšgalā.

 22. Laikā, kad “Pastarās dienas pulksteņa/ Armageddon Clock” rādītāji atkal ir 3 minūtes līdz pusnaktij (kā 1984.g.) – tikai kāds “klīniskais auseklītis” var cerēt sagaidīt kādu jēgsaturīgu pamatojumu pavēlei. Gaidiet….

 23. Kāda kontrpropoganda! Mūsu valstī jau pat nužņikā prezidents čukstus runā latviski. Ja jau mēs apzināmies, ka mūsu TV ir mazspējīga un bez perespektīvas, tad translējam šeit vācu vai franču kanālus. Tur ir kolosālas izklaidējošās pārraides un iespējams ka daļa krievu sāks skatīties tās, bet mūsu valdītāji kā rāpuļi lien četrāpus krievu priekšā. Es savā vakardienas komentārā pateicu visu to pašu ko šodien Hiršas kundze, bet to jau neviens nedzird, neklausās un tā demokrātija ir tikai uz papīra, jo tev nav iespējas runāt. Vēl jo vairāk latviešu valodā.

 24. MUĻĶU VALSTĪ MUĻĶU GĀJIENI, NAUDAS SVIEŠANA VĒJĀ

 25. Pat zigam un pēdējam idiotam ir skaidrs ,ka šis krievu kanāls ir kārtējais mēģinājums rusificēt Latviju.Un ar šusmām es skatos ,ka daudziem bāleliņiem absolūti nav jēgas kāds liktenis tiek gatavots mūsu valstij! Tas ir tiešām vājprāts par to vienaldzību, nevēlēšanos loģiski padomāt un izvērtēt ! Paldies Dievam ,ka vēl ir tādi nacionāli gaiši prāti kā E. Šņore un Hiršas kundze.

  • Skumji ir ne tikai tas, ka daudziem bāleliņiem nav jēgas, bet – ka daudzi bāleliņi apzināti gatavo šīs valsts bojāeju un atjaunotu mūsu nonākšanu autrumu okupācijas jūgā!!!!! Un šie baleliņi ir VISBĪSTMĀKIE mūsu nacionālajai drošībai!!!
   Pareizi Dzintra saka: milzīga atšķirība starp latviešiem un padomju latviešiem 🙁

 26. Nauda jātērē jau esošajās programmās veidojot informatīvus, interesantus , uz vēsturiskiem faktiem balstītus un ar dokumentiem pamatotus raidījumus par to, kas ir bijis un kas notiek pašlaik pasaulē un Latvijā, nevis uztaisīt vienu pliekanu kanālu, kuru tāpat neviens neskatīsies. Ar ko tad piesaistīs vidējo cilvēku- ar tiem pašiem krievu seriāliem? Ja viņiem nevajag latviešu valoda iemācīties visas dzīves laikā, viņi nepieņems arī nevienu neKrievijas kanālu. Pārējiem atkal nevajag, viņi tāpat visu saprot. Tā kā visu noteiks informācijas kvalitāte un patiesums.

 27. ar mani Rīgā nerunā Latviski 🙂

 28. Kaut mūsu varneši ieklausītos cienījamās kundzes vārdos~!!! Krievu kanāls ir priekšnosacījums Latvijas noklūšanai krievu laikos !!! Bērziņa runa okupantu valodā 25 !!! martā bija pazemojums latviešiem!!! Bērziņi, Lembergi, Brigmaņi cer, ka atkal būs vecie laiki, bet alojas, jo Krievijai viņi interesē tikai, kā iegnsts savai rīcībai.Ja Ukraiņi mūs neizglābs, tad nekāds NATO arī . Jābūt drošiem, ne ar līkām mugurām, jo tikai tādus ciena. KO brīnaties par “V” un Ēlerti ?

 29. “izšķirošais ir šeit, mūsu prātos”.
  Lielākajai latviešu daļai jau “pie kājas” kādā valodā runāt – latviski vai krieviski. Daži pat ar to lepojas (gribot Puškinu lasīt)- pavērojiet jebkura līmeņa deputātus. Par divām augstākajām amatpersonām labāk paklusēšu, paliks vēl slikti…

 30. Piekrītu Hiršai. Paliek vēl 1 jautājums- kādēļ tad gudrie igauņi taisa to kanālu?

 31. “4. maija republikas” reformkomunisti cenšas iestāstīt, ka latviešu pārkrievošana, divkopienu valsts izveidošana būšot “pašu latviešu interesēs”.
  Pret viņiem jau bija jābūt ierosinātām krimināllietām.

 32. to “Nejēga”. Nav jāgaida nākotne, lai uzzinātu. ‘Nākotni” var arī nesagaidīt. “Āža kāja” ir jānocērt tagad, un bez ierunām.

 33. Kāpēc tāds satraukums ? No kurienes apgalvojumi , ka ”daudzi latvieši” domā tā un šitā ? Kāpēc krievi neko neskatīsies ? Vispār neko nav vērts mēģināt ? Rūpīgi papētiet , ko dara tv kanāli , kādas programmas izvēlas , lai piekļūtu auditorijai . Nevajag daudz prāta , lai bļautu – mēs nē , mums nekad nekas nesanāks !

 34. Ja es būtu pie teikšanas un pie reizes arī Krievijas aģents, tad noteikti atbalstītu papildus krieviskā kanāla ieviešanai! Gan nākotne vēl uzzināsim, no kurienes tā āža kāja izlīdusi.

  • šķiet, ka tā “āža kāja” izlīda jau tad, kad pēdējie Kirhenšteina pēcnācēji nenolika savas nelikumīgās “pilnvaras” un neatdeva varu likumīgajiem, no okupācijas atbrīvotajiem (?) Latvijas pilsoņiem, bet paši palika pie varas, un Latvijas likteni atstāja “padomju tautas” rokās, – armijniekus ieskaitot (piedalījās vēlēšanās).
   Un tā tas notiek līdz pat šai baltai dienai; armijnieki pārģērbušies un svin savu uzvaru neviena netraucēi, bet “kompartijas un bezpartejiskā bloka” blatņiki transformējušies daudzpartiju sistēmā un “virza” sev vajadzīgo prezidentu.

 35. Paldies par rakstu! Atbildēt

  Paldies Dzintrai Hiršai, pasakot, ka karalis ir pliks! Paldies!

 36. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Starp Zilupi un Sebžu iet robeža starp divām pasaulēm – civilizēto un mežonīgo. Latvijia nav vajadzīgi čingiz –hana pēcnācēji. Nav vajadzīgi dzīvelīgie staļinisti kuri salīzinami ar siseņiem – vienu vietu izposta, lai dotos postīt nākošo. Atstaājo aiz sevis postažu. Daudzu galvās un rīcībā. Kolonistu un okupantu integrācija nav iespējama. Tikai asimilizācija. Tapēs Latvijā nav vietas skolām okuantu valodā un ar TV izskalot okupantu smadenes no murgiem ir zemā nosvieta nauda. Latvija esi latvietis vai saprašana ka neesi te rīkotājs vai noteicējs. Tur aiz Zilupes nekad nebūs mums daudz draugu. 25 miljoni krivu pametu;si savu pareizticīgo zemi. Tur gandrīz nekas nav paeizi. To vakar LTV 1:1 skaidri pateica viens no dažiem krieviem,kuram palikusi skaidra domāšana un kuri nav to 25 miljovu barā, kuri pametuši savu matusku. Nekadas skolas, nekādu plašsaziņu okupantu valodā. Ciatādi no purava akača ārā netikt.

 37. Vai DP nevajadzētu izpētīt, no kurienes tā aplamā ideja sākās? Valsts vīri un sievas aiz nevaļas vai nespējas pārsvarā nedomā, ko viņiem ceļ priekšā krāsainā iepakojumā. Ministriem prasa pielaidi valsts noslēpumiem. Vai nav nepieciešamas pārbaudīt arī plašsaziņu līdzekļu kontrolējošo padomi, lai tur būtu valstij, Latvijas valstij, lojāli cilvēki.

 38. Paldies par Zaratustra teicienu. Prieks, ka Latvijas valsts parādīja savu cieto mugurkaulu un pateica stingru nē krievu kanalam. Nu Puķins piedāvātās ēzeļa ausis varēs paglabāt citam gadījumam, jo cik tad tālu, lai arī dziesmu svētkos rautu vaļā krieviski. Noskatījos Krievu dramā Ļermontova “KņazeMeri” – vareni un traģiski. Ko liekam pretī – Purva bridēju, varbūt Aiju? – palika vēl traģiskāk.

 39. ”… krievu valodas telpas paplašināšana… perspektīvā pati par sevi ir nacionālās drošības apdraudējums”. Tieši tā. Nacionālā drošība par nodokļu maksātāju naudu tiks grauta nevis stiprināta. Par tiem 6 miljoniem, ja tadi ir, vajag zemessargiem nopirkt zābakus un bikses.

 40. labāk tērējiet to naudu un pērciet raidlaikus jau esošajās un Latvijā “ejošajās” krievu programmās. Jauno programmu tāpat neviens neskatīsies.

  • Protams, ka jauno kanālu neskatīsies un to nedrīkst dibināt.Palielināt krievu valodas īpatsvaru uz latviešu valodas rēķina citos kanālos arī nav pieļaujams. Jāstiprina ir sabiedriskā televīzija valsts valodā. Ja būs kvalitatīvi raidījumi tos skatīsies gan latvieši, gan krievi.

 41. Kādēļ būtu lieki jātērē nauda, jo raidījumi krievu valodā jau pastāv

Draugiem Facebook Twitter Google+