×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Holivudas veterāniem pasniedz goda “Oskara” balvas

Harijs Belafonte.Harijs Belafonte.

Amerikāņu aktierim Harijam Belafontem un vēl trijiem citiem kino veterāniem ASV Kinoakadēmijas Gubernatoru ballē pasniegtas goda “Oskara” balvas par labdarību.

Pasākumā tika godināts Belafonte, īru aktrise Morīna O’Hāra, japāņu režisors Hajao Mijadzaki, kā arī franču scenārists un aktieris Žans Klods Karjē.

87 gadus vecajam Belafontem par sabiedrisko aktīvismu tika pasniegta aktiera Džīna Heršolta vārdā nosaukta balva. Viņš ziedojis un iesaistījies kampaņās par izglītību, bada izskaušanu, bērnu jautājumiem, AIDS apkarošanu un cilvēktiesībām.

Viņš filmējies kinolentēs “Carmen Jones”, “Odds against Tomorrow” un “The World, the Flesh and the Devil”, kas stāsta par rasismu un nevienlīdzību. 1987. gadā Belafonte kļuva par ANO Bērnu fonda (UNICEF) labas gribas sūtni.

“Mākslinieki ir cilvēces radikālā balss,” pateicības runā teica Belafonte. “Es patiešām gribētu būt dzīvs vēl visu atlikušo gadsimtu. Varbūt tad cilvēki mainīs spēles noteikumus.”

Tikmēr O’Hāra, Mijadzaki un Karjē saņēma balvas par mūža ieguldījumu kino.

Mijadzaki trīs reizes ticis nominēts “Oskara” balvai par labāko animācijas pilnmetrāžas filmu, ko viņš saņēma 2002. gadā par kinolenti “Spirited Away”.

Karjē strādājis ar tādiem pasaulslaveniem režisoriem kā Luisu Bunjuelu, Žanu Liku Godāru un Andžeju Vajdu.

Savukārt O’Hāra spēlēja galveno lomu 1939. gada kinolentē “The Hunchback of Notre Dame”, “This Land Is Mine”, “The Parent Trap”, kā arī spiegu komēdijā “Our Man in Havana”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+