Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Sestdiena, 29. oktobris, 2016
2. aprīlis, 2015
Drukāt

Iespējams laivot pa Amatu; norisināsies Latvijas čempionāts ūdenstūrismā “Amata 51”

Foto-LETAFoto-LETA

Pateicoties ilgstošajiem nokrišņiem, ūdens līmenis Amatā pakāpies pietiekami augstu, lai pa upi varētu sekmīgi laivot, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Ūdens līmenis pie Melturiem ceturtdienas rītā bija 125 centimetri virs stacijas nulles punkta.

Amata ir laivotāju iecienītākā upe Latvijā, bet parasti tā ir braucama tikai palu laikā pavasarī.

Visai augsts ūdens līmenis ir arī citās upēs, kas populāras laivotāju vidū. Ar laivām var braukt pa Gauju, Ogri, Lielo Juglu, Abavu un citām upēm.

Abavas pietekā Imulā ūdens līmenis nav tik augsts, lai varētu laivot.

Lieldienu brīvdienās nokrišņu daudzums Latvijā nedaudz samazināsies, bet daudzās upēs turpināsies pakāpeniska ūdens līmeņa paaugstināšanās, prognozē sinoptiķi.

Ūdens temperatūra ir +2..+5 grādi.

3. un 4.aprīlī Amatas upē pie Zvārtes ieža norisināsies Latvijas čempionāts ūdenstūrismā “Amata 51”, informēja Amatas novada pašvaldības Tūrisma attīstības un sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Eglīte.

Skatītājiem un līdzjutējiem interesantākais laiks būs 3.aprīlī no plkst.13 un 4.aprīlī no plkst.12. Atkarībā no ūdens līmeņa paredzēts nobrauciens vai sprints no Kārļu tilta vai Zvārtes ieža tilta līdz Līgatnes – Kārļu tiltam, kā arī slaloms pirms Zvārtes ieža un tūrisma tehnika komandām.

Pirmās sacensības Amatas upē notika 1964.gada 18.-19.aprīlī.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+