×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
1. jūlijs, 2017
Drukāt

Celibāts zaudē popularitāti: Iesvētī pirmo precēto katoļu diakonu (19)

1. Vai nākotnē katoļu baznīcā redzēsim arī precētus priesterus?

1no5
Foto - Ingrīda Lisenkova/katolis.lvFoto - Ingrīda Lisenkova/katolis.lv

“Šodien iesvētīju Daini – pirmo precēto diakonu latīņu ritā Latvijā. Rezonanse cilvēkos liecina, ka uz nākamajiem laikam nebūs ilgi jāgaida,” nesen tviterī pavēstīja Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs‏.

18. jūnijā par pastāvīgo diakonu ordinēts piecu dēlu ģimenes tēvs Dainis Stikuts no Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudzes. “Viņš ir pirmais no kandidātiem, kas tika ordinēts par diakonu. Svētdienas vakarā Rīgas Sv. Jēkaba katedrāle bija ģimeņu pilna, jo Dainis Stikuts kopā ar sievu Baibu ilgus gadus kalpo dažādās ģimeņu kustībās. Šobrīd viņi ir iesaistīti kalpojumā saderinātajiem, kā arī darbojas Ģimenes ekoloģijas institūtā,” vēsta “Katolis.lv”.

 

 1. Vai nākotnē katoļu baznīcā redzēsim arī precētus priesterus?
 2. Drīkst laulāt, nedrīkst pieņemt grēksūdzi
 3. Celibāts zaudē popularitāti
 4. Kalpošana baznīcā – sirdslieta
 5. Kas ir diakons

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Sen bija laiks oficiāli atcelt celibātu , baznīca atpalikusi , neiet laikam līdz .Celibāts izraisījis veselu lavīnu morālā un fiziskā ziņā pārkāpumus , kas sodāmi krimināli . Ir zināms , ka baznīcas pirmsākumos celibāta nebija , tas ieviests krietni vēlāk , domāju , ka katra pāvesta laikā kaut kas sagrozīts un pārgrozīts kā bijis izdevīgi tā laika varai .

 2. Neceriet uz Jūsu, medūzu, laimes kāpostiem, papardes ziediem un citiem purva trūdiem! Priesteris vienmēr būs priesteris, nevis dendijs, modelis vai arlekīns, un tā tam arī jābūt. Tā ir pilnīgi cita dzīves uztvere, citi ideāli. Viņam Jūsu “gudrība” nav vajadzīga.

 3. tad nu beidzot sapratusi,ka nevar iet pret dieva gribu.To ko cilveka apspiez-tas patalogiju veida nak ara.Vai Dievs to grib.Ne tacu.Bet tur pie katoliem,ir vadiba kuru interese ir paklaut ticigu cilveku.

 4. Kaut kādas glupības, nezinu ka luterānisma, bet diakonijas institūcija ir pastāvēja gadu simteņiem, auu analfabēti, mostaties

 5. vismaz bērnus nejās lielākie pasaules meļi, fašisma radītāji

 6. Ļoti slidens un neviennozīmīgs lēmums. Katoļu baznīcai jābūt konservatīvai, jābūt balstam pie kā ticīgajiem turēties un jāsludina patiesas gadsimtiem pārbaudītas garīgās vērtības, nevis jālokas moderno liberālo pseidovērtību vēju virzienā.

 7. Zēnu drāzèji zaudē popularitati

 8. Manuprāt, precēties jāļauj tieši melnsvārčiem, nevis varavīkšņainajiem. Lai vairojas tie, kas to spēj!

 9. Iesākumā priesteris varēja būt precēts “vienas sievas vīrs”. Baznīca ieviesa celibātu, lai priesterim saziedotais nepārietu priestera bērniem mantojumā, bet paliktu baznīcai. Celibātam nav nekāda sakara ar svētumu, bet tikai ar mantu. Celibāts ir pretdabisks cilvēka bioloģiskajai būtībai. Arī priesteris ir dzīva būtne. Bet viņam ar likumu tiek atņemtas dzīvas būtnes tiesības.

  • Tieši tā ….,bet daudzi “”ticīgie””neko nezina par savas “”ticības””vēsturi:))))

  • Tieši tā! Romas pāvestu alkatība ir par iemeslu šim celibātam! Vienmēr esmu iesmējusi par šiem nelaimīgajiem “dziedoņiem ērkšķu krūmā”! Un tieši šajā filmā ir redzams, kā miljonu dēļ tēvs Ralfs atsakās no mīļotās sievietes. Stulbie cilvēki – it kā citu konfesiju nebūtu! 🙂

 10. Stankēvič, katoļi! Mostieties! Ieskatieties realitātē un Bībelē un atgriezieties no maldu ceļiem un grēkiem! Katoļu priesteri ar to celibātu ir visā pasaulē izdarījuši miljoniem un miljoniem noziegumu, ļaundarību un grēku pret naiviem, vientiesīgiem bērniem, kuri uzticējās. Kur tad vēl viduslaiku inkvizīcijas, raganu medības, Jans Huss, Žanna d’Arka !!! Jau pirms 500 g Luters Jums, nelgas, analfabēti un svešu dogmu piekopēji, atgādināja, ka “ķēnišķīgs priesteris” pēc Rakstiem ir JEBKURŠ KRISTIETIS; tāpat JEBKURŠ KRISTIETIS IR AICINĀTS KALPOT UN DARĪT ŽĒLSIRDĪBAS DARBUS. Bez tam Jūsu prakse pielūgt Jaunavu Mariju un tas, ka Romas pāvests ir uzurpējis varu un piesavinājies to, kas pieder Kristum, parāda, ka katoļu baznīca ir no Velna! Latvieši, lasiet Bībeli, pārbaudiet visu, kā to māca Raksti un Dievs un izvēlēties citas latviešu kristiešu baznīcas!

 11. Atraduši sensāciju. Analfabēti. Iesaku LA ieskatīties kristietība. Diakonijas institūcija tam jau radīta, lai precēti vīri varētu vairāk kalpot Dievam.
  Katolismā ir skaidri noteikumi un pienakumi kas ir priesteris, diakons un precēts vīrs, neprecēts vīrietis.
  LA – muļķu bariņš

  • ” iesvētīju Daini – pirmo precēto diakonu latīņu ritā Latvijā. Rezonanse cilvēkos liecina, ka uz nākamajiem laikam nebūs ilgi jāgaida,” Arhibīskaps arī muļķis, ka izceļ šo faktu kā nozīmīgu? Ja jau Dainis ir pirmais, tad tas ir notikums un nav ko te izrādīt savu pārgudrību.

 12. Visu cieņu Stankeviča kungam! Ja katoļi neies līdzi laikmetam, viņi var daudz zaudēt. Izmaiņas varētu būt pat dinamiskākas.

  • Katolismā, ta pat ka pareizticībapriesteris no diakona atsķiras ar tiesība. Viena no tiesībām ir ģimenes veidošana. Diakons nekad nebūs priesteris, bet var veidot ģimeni. Pareiztīcība šī institūcija ir vairāk attītīta, katolismā mazāk, bet diakoni ir bijuši un būs. La iesaku elemntāri uzzinā kristietības pamatelementus

 13. Sen bija laiks, varbūt nevilks uz puisīšiem…

 14. Domāju, ka katoļi darītu pareizi, ja no tā celibāta pavisam atteiktos:
  1) tas nav balstīts Rakstos – gluži pretēji, ap. Pāvils norāda, ka ir svarīgi, lai vismaz bīskapi ir precēti, “vienas sievas vīri”.
  2) Domāju, celibāts ir viens no iemesliem tam, ka daudzi priesteri ir savas seksuālās nepieciešamības noziedzīgos veidos apmierinājuši, kas mūsdienās sagādā baznīcai ļaunu slavu, kā arī lielas sāpes tiem, kas tika izmantoti.

  • Neviens ar varu nespiež kļūt par priesteri un dzīvot celibātā,kā Rakstos minēts,ka “labāk ir būt neprecētam”,lai varētu kalpot Dievam nevis ģimenei.Un tikai pēc tam seko viss kas attiecas uz rakstu mācītāju-vienas sievas vīru.Tā ir potenciālo katoļu priesteru brīva izvēle.

Draugiem Facebook Twitter Google+