×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Ietekmīgo cilvēku savdabīgie hobiji. TOP10

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Ukuleles virtuozs. Viens no pasaulē bagātākajiem cilvēkiem un investīciju baņķieris Vorens Bafets brīvajā laikā aizraujas ar ukuleles spēlēšanu un šo interesanto mūzikas instrumentu kolekcionēšanu. Savulaik ar Bafeta autogrāfu rotāta ukulele tika pārdota par vairāk nekā 11 tūkstošiem dolāru.

Pēc aizvadītas smagas darba dienas arī pasaulē ietekmīgākie politiķi un uzņēmēji labprāt nododas saviem hobijiem. Kādi tie ir?

Ukuleles virtuozs

Viens no pasaulē bagātākajiem cilvēkiem un investīciju baņķieris Vorens Bafets brīvajā laikā aizraujas ar ukuleles spēlēšanu un šo interesanto mūzikas instrumentu kolekcionēšanu. Savulaik ar Bafeta autogrāfu rotāta ukulele tika pārdota par vairāk nekā 11 tūkstošiem dolāru.

Pastmarku kolekcionārs

Francijas bijušais prezidents Nikolā Sarkozī jau bērnībā aizrāvās ar pastmarku kolekcionēšanu, un šo hobiju viņš joprojām nav aizmirsis. Sarkozī pastmarku kolekcija tiek uzskatīta par vienu no lielākajām pasaulē.

Foto  - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krustvārdu mīklu minētājs. Tikmēr ASV bijušais prezidents Bils Klintons brīvo laiku labprāt pavada, minot krustvārdu mīklas. Vašingtonā baumo, ka viņš laikraksta "The New York Times" gatavoto krustvārdu mīklu reiz atrisinājis nieka sešās minūtēs. Turklāt arī pats Klintons ir gatavojis krustvārdu mīklas.

Krustvārdu mīklu minētājs

Tikmēr ASV bijušais prezidents Bils Klintons brīvo laiku labprāt pavada, minot krustvārdu mīklas. Vašingtonā baumo, ka viņš laikraksta “The New York Times” gatavoto krustvārdu mīklu reiz atrisinājis nieka sešās minūtēs. Turklāt arī pats Klintons ir gatavojis krustvārdu mīklas.

Bahs, Bēthovens un futbols

Daudzkārt par pasaulē ietekmīgāko sievieti atzītā Vācijas kanclere Angela Merkele atpūtas brīžus pavada, klausoties Johana Sebastjana Baha un Ludviga van Bēthovena skaņdarbus. Tāpat viņa ir futbola līdzjutēja un nelaiž garām Vācijas izlases izšķirošās spēles.

Grāmatmīlis

Informācijas tehnoloģiju firmas “Microsoft” dibinātāja Bila Geitsa lielākā aizraušanās ir retu grāmatu kolekcionēšana. Reiz Geitss pat samaksājis 30,8 miljonus dolārus par grāmatu, kurā apkopotas vairākas Leonardo da Vinči esejas.

Foto - ITAR-TASSFoto - ITAR-TASS

Aifončiks. Vienbrīd Krievijas prezidents Vladimirs Putins, bet tagad premjerministrs Dmitrijs Medvedevs aizrāvies ar šobrīd Krievijā nelabvēlīgi vērtētā ASV tehnoloģiju giganta "Apple" produkcijas kolekcionēšanu. Viņam simpātijas raisīja "Apple" dibinātājs Stīvs Džobs, un joprojām viņš ir kaismīgs "iPhone" lietotājs. Ne velti Krievijas politologs un Kremļa kritiķis Andrejs Piontkovskis Medvedevam devis iesauku Aifončiks.

Aifončiks

Vienbrīd Krievijas prezidents Vladimirs Putins, bet tagad premjerministrs Dmitrijs Medvedevs aizrāvies ar šobrīd Krievijā nelabvēlīgi vērtētā ASV tehnoloģiju giganta “Apple” produkcijas kolekcionēšanu. Viņam simpātijas raisīja “Apple” dibinātājs Stīvs Džobs, un joprojām viņš ir kaismīgs “iPhone” lietotājs. Ne velti Krievijas politologs un Kremļa kritiķis Andrejs Piontkovskis Medvedevam devis iesauku Aifončiks.

Rakstāmmašīnu kolekcija

ASV aktieris Toms Henkss ir rakstāmmašīnu kolekcionārs. Turklāt lielākā daļa viņa rīcībā esošo rakstāmmašīnu joprojām ir teicamā stāvoklī, un brīvajā laikā aktieris arī ar tām raksta.

Ģitāra un teniss

Bijušais britu premjerministrs Tonijs Blērs brīvo laiku labprāt pavada, spēlējot ģitāru. Tiesa, viņa iecienīts hobijs ir arī teniss.

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Komiksu fans. Kaut arī vairāki ASV politikas apskatnieki mēdz aizrādīt prezidentam Barakam Obamam par pārlieku aizraušanos ar golfa spēli, viņa iecienītākais hobijs ir komiksu kolekcionēšana. Viņam esot bagātīgs klāsts ar komiksiem par supervaroni Zirnekļcilvēku.

Komiksu fans

Kaut arī vairāki ASV politikas apskatnieki mēdz aizrādīt prezidentam Barakam Obamam par pārlieku aizraušanos ar golfa spēli, viņa iecienītākais hobijs ir komiksu kolekcionēšana. Viņam esot bagātīgs klāsts ar komiksiem par supervaroni Zirnekļcilvēku.

Melomāns

Kanādas premjerministrs Stīvens Hārpers ne tikai ir aizrautīgs vinila plašu kolekcionārs, bet arī brīvajā laikā labprāt dzied un spēlē klavieres. Turklāt interneta vietnēs atrodami vairāki ieraksti, kuros Kanādas valdības vadītājs redzams un dzirdams izpildām pasaules mūzikā zināmus skaņdarbus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+