×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
15. maijs, 2012
Drukāt

Imants Lancmanis dāvina gleznu


lancmanis_10

Starptautiskajā muzeju dienā, 18. maijā, Bauskas pils ceremoniju zālē gleznotājs, mākslas vēsturnieks un Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis Bauskas pils muzejam dāvinās savu gleznu “Kurzemes – Zemgales hercoga Frīdriha portrets”. 


 

Imants Lancmanis teic, ka šo portretu radījis, apzinādamies hercoga personības īpašo nozīmi Kurzemes hercogistes valstiskuma saglabāšanā un attīstībā, lai pēc Bauskas pils interjeru atjaunošanas tas ieņemtu vietu hercoga apartamentos un atgādinātu par viņa devumu Bauskas pils kā Kurzemes hercoga rezidences izveidē.

Tā kā līdz mūsdienām nav saglabājies neviens hercoga Frīdriha portrets, kas gleznots viņa dzīves laikā (1569 ‒ 1642), gleznotājs, veicot šo darbu, izmantojis vēsturisko informāciju, kā arī savas plašās vēsturiskā laikmeta un konteksta zināšanas, prasmes un izjūtu.

Nozīmīgi, ka šī glezna tapusi tieši šajā ‒ 450. ‒ gadā kopš Kurzemes un Zemgales hercogistes dibināšanas. Bauskas pils speciāliste zinātniskajā darbā Taiga Skane izsaka cerību, ka šis būs arī gana smalkjūtīgs veids, kā ģenerēt impulsu mecenātisma kustībai Kurzemes hercogistes kultūras mantojuma apzināšanas, saglabāšanas un eksponēšanas jomā. “Neapšaubāmi, ka topošo Bauskas pils interjeru izveidei ir un būs nepieciešams sabiedrības atbalsts un izpratne,” viņa uzsver.

Bauskas pils muzejs rūpējas par vienīgo pili Latvijā, kuras interjeru ekspozīcijās, autentiski tuvā vidē, var stāstīt par renesanses un manierisma arhitektūru un lietišķi dekoratīvo mākslu Latvijas teritorijā un Kurzemes ‒ Zemgales hercogistes vēsturi hercogu Ketleru valdīšanas laikā.

Uz gleznas pasniegšanas oficiālo ceremonijas daļu ir aicināti visi interesenti. 18. maijā ieeja muzejā bez maksas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+