×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
20. septembris, 2017
Drukāt

Rita Našeniece: Impērijas brīvprātīgie palīgi (100)

Foto - Aigars JansonsFoto - Aigars Jansons

Rita Našeniece

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina būt drosmīgiem, dodot nepilsoņu bērniem pilsonību. Viņš neaicina būt drosmīgiem un pārtraukt to ģimeņu diskrimināciju, kas vēlas normālu pieeju latviešu bērnudārziem un skolām kremlisku spēku (“Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai”) valdītās pilsētās. Neaicina, lai atbilstoši Satversmei un Izglītības likumam bērni netiktu diskriminēti latviešu bērnudārzu rindās, kurās ģimenes gaida savu kārtu gadiem, kamēr iebraucis TUA pircējs no Krievijas priecīgi ziņo interneta medijā, ka bērnu krievu dārziņā ir iekārtojis pusgada laikā. Prezidents neredz, ka notiek latviešu jauniešu izslēgšana no darba tirgus uz krievu valodas dominances pamata. Prezidentu neuztrauc, ka tiek rupji samazināta pieejamība izglītībai latviešu valodā, jo Rīgā centra skolās pilsētas vadība ir aizliegusi veidot papildu klases, vienlaikus aizliedzot veidot vidusskolas klases perifērijas vidusskolā. Visas šīs rupjās impēriskās manipulācijas Vējoni neuztrauc. Viņam būtiska ir automātiska pilsonības piešķiršana nepilsoņu bērniem, kuriem tāpat nav nekādu problēmu iegūt šo pilsonību, sasniedzot vajadzīgo vecumu vai vismaz vienam vecākam to piesakot. Aiz mākslīgi uzpūstām lietām paliek patiesie cilvēktiesību pārkāpumi, kuros cieš tie, kas vēlas šo valsti un kuri reāli tai pieder.

Nemurgosim. Piederību valstij nenodrošina uztiepti papīri. To nodrošina audzināšana. Jautājums, vai piederības sajūtu var sniegt vecāki, kuri nav paši papūlējušies iegūt šīs valsts pilsonību? Ir vēl viena iespēja, ja ģimene šo piederību nevēlas – izglītības sistēma, kur kopīgi valsts valodā mācās visi bērni. Tā ir izglītības sistēma, kas neuztur un neatražo etnisko segregāciju jau no bērna kājas. Diemžēl tādas Latvijā nav. Pretēji normālām starptautiskām praksēm, Latvija ir pieņēmusi politisko ekstrēmistu cienīgu lēmumu – jauna valsts bez integrācijas tradīcijām paturēja to pašu impērisko izglītības sistēmu, bērnus sašķirojot latviešos un pārējos, kas runā krieviski. Tika paturēta PSRS sadalīto skolu sistēma pēc valodas principa. Tika izdarīts viss, lai Krievijas impērija Latvijā paliktu dzīvotspējīga.

Nezinu, vai prezidents Vējonis, kas kopumā atstāj visai apjukuša personāža iespaidu, ir viegli manipulējams. Iespējams, viņu veikli izmanto kreiso liberāļu radikāļi vai Krievijas ietekmes aģenti. Patiesībā mani neinteresē viņa diagnoze. Jo problēma ir daudz plašāka. Jautājums ir par veidu, kā mums cenšas iebarot Kremļa dienas kārtību.

Tiek mēģināts ieskaidrot, ka Kremlis, vājinot valsti, izmanto kādu konkrētu ideoloģiju. Konservatīvo, piemēram, iztēlojot Krieviju kā vienīgo tikumu glābēju un cīnītāju. Protams, tas tā notiek, bet nebūt tas nenotiek tikai vienā veidā. Patiesībā oficiālās Krievijas vienīgā sekmīgā ideoloģija ir imperiālisms. Tas pārdzīvojis feodālismu, sociālismu, kara komunismu, kapitālismu un visu pārējo. Tradicionāls un efektīvs imperiālisms impērijas un tās ietekmes stiprināšanai galīgi nesatraucas par to, kādas ideoloģijas tagad ir modē. Tas praktiski izlieto visu, kas nodrošina impērijas eksistenci. Arī atgriež to kādreiz iegūtajās teritorijās, izmantojot nevis militāro varu, bet valsts un tautas vājumu. Ja vajag, tiks izmantots konservatīvs vēstījums, ja vajag – tāds, ko mēdzam dēvēt par liberālu. Tehnoloģiski var izmantot jebko – Eiropas Komisijas rekomendācijas, gaudulīgus stāstus par bērniem un vecām tantiņām, ekskluzīvi rezervējot šīs propagandas uzpūstās ciešanas tikai krieviski runājošu tantiņu un bērnu gadījumā. Latvieši ir vāji integrētāji un ideāli integrējamie. Turklāt sabaidīti ar kliegšanu par “fašistiem”. Piepūtis vaigus, latvietis bērnišķīgi mēģinās pierādīt, ka nav fašists (kurš patiešām viņš arī nav), nesaprotot, ka tieši viņa panika ir lieliska augsne izmantošanai. Tie, kuri dēvēja sevi par liberāļiem, fanātiski aizstāvēja lētās termiņuzturēšanās atļaujas un de facto – jaunu Krievijas kolonistu ierašanos valstī ar nesakārtotu integrācijas procesu. Arī tad sabiedrība tika barota ar emocionāli uzputotiem stāstiem par to, ka šurpu plūdīs Krievijas disidentu straumes, bet to vietā Jūrmalas izcirsto priežu vietā slejas Putina galma, valsts aparāta darboņu un vidējās kategorijas biznesa villas. Tie savu naudu joprojām pelna valdošā režīma paspārnē. Jāatzīst, ir diezgan interesanti vērot, cik radoši tiek piemērotas Rietumos populāras idejas, veikli izmantojot no tām tieši to daļu, kas stiprina Kremļa dienas kārtību Latvijā.

Ideja par automātisko pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem tiek iesmērēta gan ar gaudulīgu šausmināšanos, gan ar stāstiem, cik viņu ir maz. Ir svarīgi apzināties, ka šī gaudas ir manipulācija. Automātiskās pilsonības princips tiks attiecināts uz jebkuru šeit dzimušu bezpilsoni, jo šeit ir etniski un bieži arī ideoloģiski sadalītas skolas un bērnudārzi. Proti, ir izdarīts viss, lai sabiedrību sašķeltu. Automātiska pilsonības piešķiršana bērniem ir jautājums, pie kura var atgriezties. Bet tikai tad, kad Latvija būs iemācījusies funkcionēt kā pārliecināta Rietumu valsts, nevis Krievijas impērijas virtuāls pagarinājums, kurā Rietumu idejas tiek izmantotas impērijas elpināšanai.

Vispirms ir jāveic neizpildītais mājasdarbs. Jāizbeidz to cilvēku diskriminācija, kas vēlas savu bērnu pieeju izglītībai valsts valodā jau no bērnudārza vecuma. Jātiek galā ar impērisko segregētās izglītības sistēmu. Izglītībai jānotiek valsts valodā ar nodrošinātām iespējām mācīties citas valodas. Ļaudis, kas augs šādā vidē, neturpinās savus impēriskos paradumus darba tirgū, spēs kritiski orientēties mediju telpā un būs grūtāk manipulējami. Līdz brīdim, kad Latvija šo rietumvalsts obligāto minimumu nav nokārtojusi, jebkura pilsonības pakaļsviešana, vienalga kam, ir mākslīga citai valstij lojālas vēlētāju grupas vairošana. Pagaidām, pateicoties impērijas brīvprātīgajiem palīgiem, tā Latvijā ir dzīva, mundra un ar lielisku veselību.

Pievienot komentāru

Komentāri (100)

 1. Imants Apinis. Izbeidziet rakstīt vējonis ar lielo burtu. Nav nekāda Latvijas Valsts Prezidenta. Ir uzticīgs komunistu un visu urlostānai draudzīgo spēku pakalpiņš

 2. Nupat Ukraina, sevi cienot, par spīti Kremļa draudiem pieņem likumu par skolu pāreju valsts valodā.
  Mēs to nevaram izdarīt 25 gadu laikā!
  Impērijas pakalpiņi met sprunguļus Šadurskim ceļā, kā vien varēdami, līdz tas, cik jūtams, jau rokas nolaidis.
  Japānis un brazīlietis iemācās latviešu valodu, bet impērijas aizstāvētie parāda galīgu mazspēju.
  Vai vēl 25 gadi būs vajadzīgi, lai viņiem kaut kas sanāktu?

 3. Te pārmet Latvijas Avīzes žurnālistiem… Vai nav sajauktas adreses?
  Vai šie pārmetumi nebija jāadresē tā saucamajai “Neatkarīgajai…”, kuras žurnālisti gribot vai negribot, izlikdamies par tautas aizstāvjiem, barojas no Kurzemes hercoga rokas?
  Kauns un negods!
  Šis raksts ir žurnālistikas parauga cienīgs, rādot situāciju valstī pareizā, nevis greizā , kā dažam labpatīk, spogulī.
  Paldies autorei par drosmi!

 4. ja vai gribi atstat amerikas imperiju par pasauli valdoso saubos jo jaunu izveidot ir loti gruti meiten samierinies kamer dzivo uz sis pasaulites jo jau sak brukt pasaulite pasaulite….

 5. Kaut kāds radijums,mušmires saēdies atkal skribelē!

  • You're a thief! Stop stealing other people's nicknames, bitch! Ti ze vor, suka. Prekrati vorovatj chuzije niki! Atbildēt

   You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, ..! Ti ze vor, … Prekrati vorovatj chuzije niki!

 6. Jautājums, vai piederības sajūtu var sniegt vecāki, kuri nav paši papūlējušies iegūt šīs valsts pilsonību? Ir vēl viena iespēja, ja ģimene šo piederību nevēlas – izglītības sistēma, kur kopīgi valsts valodā mācās visi bērni. Tā ir izglītības sistēma, kas neuztur un neatražo etnisko segregāciju jau no bērna kājas.

  Tāpat kā no latviešiem PSRS neizdevās izveidot padomju cilvēku. tik pat bezcerīgs pasākums ir mēģinājums no padomju cilvēkiem izveidot erzaclatviešus. Vilciens aizgājis, bet te būtu lidzejusi cita veida ideoloģiskā paradigma, bet valsts nodevēja Kārļa Ulmaņa, kurš, neviena neievēlēts, tomēr dižojas prezidentu galerijā, ideoloģiskais mantojums to neļāva izdarīt.

  • A kto pervim ottolknul etih ludej? Pochemu voreki obeschnijam NFL grazdanstvo ne dali vsem?! A, bilo zalko delitjtsja vlastju i bivshej sovetskoj sobstvennostju! Nu i ot kuda pojavitjsja lubovj k vam?
   Nasiljstvennaja assimiljacija detej vstretit toljko otpor! Etnicheskij genocid ne projdjot! Nikto ne zahochet bitj latishom vtorogo sorta! Luche bitj prosto chelovekom!

 7. Rupja pamatnācijas diskriminācija Atbildēt

  Par bērnu dārziem – tur nav jābūt drosmīgiem augšās. Tiešā valodā ruinājot, situācija, kad valsts pilsoņiem tiek liegta iespēja apmeklēt pašvaldības bērnu dārzus valsts valodā, jo tādi ir kliedzoši nepietiekošā skaitā, kur valsts nezin kāpēc finansētie daudzskaitlīgie vienas minoritātes bērnu dārzi ir brīvi pieejami, ir valsts pamatnācijas un to bērnu rupja diskriminēšana. Latviešu pacietība ir vienkārši apbrīnojama! Un impērijas brīvprātīgo kalpu armija mūsu valsts struktūrās ir nepiedodami liela.

  • Обезьян держат в зоопарке, в клетках! Atbildēt

   A ne nado bilo vo vremija prevlenija vashis politikov prodavatj detskije sadi komersanatam!

 8. Gandrīz citāts no cita raksta: Latvija ir viena no retajām valstīm, kas ir Krievijas ārpolitikas veiksmes stāsts. Tā arī ir, valdība šo apliecina gandrīz ik pārdienu – gan ar izglītības sistēmas spītīgu uzturēšanu okupācijas atraugu režīmā, gan ar spēlītēm ap nepilsoņu statusu utt. utt.

 9. Pilnībā piekrītu visam rakstā paustajam, tas otrais kirilicas grafists ir samozvanjecs. Neticiet nevienam kirilicas grafista vārdam, jo es tā patiesībā nedomāju, tas nav mans viedoklis. Vēlreiz atkārtoju, es pilnībā piekrītu visam rakstā minētajam.

  • A ja – net!!! Ti pohoz na Trockogo, pizdish tochno kak on. Eh, nehvataet tebe ledoruba v tvoej durnoj bashke!

   You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! Ti ze vor, suka. Prekrati vorovatj chuzije niki! Eto moj nik, usjok padla!

 10. Perfekta analīze, plašs redzējums, skaidra valoda. Izcils raksts un vēlreiz izcili.
  Skaidri redzama personība, jeb Cilvēks ar savu galvu un drosmi paust. Šis raksts Latvietim kā gaiss cilvēkam. Visu cieņu.

 11. Paldies Ritai par rakstu! Atbildēt

  Paldies Rita! Jauki apzināties, ka kāds vēl uzdrīkstas, ka kādam ir nospļauties par saimniekpaklausīga redaktorauzbļāvieniem.

 12. Par Latvijas Avīzi, par cilvēkiem Atbildēt

  Vai jūs sev neriebjaties, kad skatāties uz savu attēlu spogulī? Vai jūs sev neriebjaties, kad uzliekat citu seju darbā t.i. izliekaties par “patriotiem”. Cik ilgi kaut kāds idiots terorizēs latviešu tautu jūsu tīmekļa vietnē (un tikai jūsu vietnē!) rakstīdams svešā valodā – vai ar kirilicas skribekļiem, vai arī ar latīņu burtiem? Bet ko var gribēt, ja šie latviešu tautas “patrioti” tiek baroti no berķveidīgas rokas, kura ir gana sasmērējusies ar čekistu krāsām, kura noteikti nepieder Latvijas patriotam! Kā jūs, tautieši, sev neriebjaties, jūs – kas berķveidīga čekista dziesmu dzied?

  • Zerkalo u vas – krivoje! Poetomu vi i vidite vsjo v iskazennom vide. Na kazdij vash plevok v nashu storonu – budem otvechatj takze! Pochemu vi reshili, chto pravi toljko vi?! A s nashim mnenijem ne nado schitatjsja? Kto seet veter – tot poznjot burju!
   Povtorno! U vas gospoda cenzori – dvojnije standarti.

   • tas sovoks” grafists” par sevi runā daudzskaitlī?Visu laiku tikai-mēs un mēs,kaut gan ir vienīgais,kurš te visu laku spļaudās.

  • Te sajauktas adreses. Vai šo nebija jānosūta tā saucamajai “Neatkarīgajai…”, kuras žurnālisti gribot vai negribot, izlikdamies par tautas aizstāvjiem, barojas no Kurzemes hercoga rokas?
   Kauns un negods!
   Šis raksts ir žurnālistikas parauga cienīgs, rādot situāciju valstī pareizā, nevis greizā , kā dažam labpatīk, spogulī.
   Paldies autorei par drosmi!

 13. Diskutirovatj v uslovijas nacionalisricheskoj isteriji i psihoza trudno. Golos razuma ne slishen sovsem. Zato horosho slishni i vidni prizivi k uzestocheniju poziciji i mnenij.
  Nagnetajaija gradus isteriji, vi dobjotesj toljko vzriva! Politika etogo portala i rabota moderatorov kak raz i napravlena na rasziganije vzaimnoj nenavisti!
  Gospoda, vam za eto vozdatsja storicej! Kto seet veter – tot poznjot burju!

  • beidz taču vienreiz draudēt un pats sevi uzkurināt! Tā sevi kurbulējot,tā vētra tevi pašu var nopļaut.Neesi jau vairs nekāds jaunais…Nenāc te un nelasi!Lasi izklaides ziņas un ej pie dabas!Tu taču vienalga neesi spējīgs saprast,ko raksta autore grib teikt.Kam tu visu laiku draudi?

   • Vot, vot. Drugoje mnenije vi ne vidite v upor i daze ne hotite videtj! I ja ne ugrozaju, ja konstatiruju. Pochemu ja ne mogu ili ne dolzen viskazivatj svojo mnenije o probleme, kotoraja neposredstvenno menja kasaetsja?! V etoj strane etnicheskaja diktatura?
    N nado dumatj, chto vi umneje drugih. Vasha avtorsha obiknovennaja russofobka i prosto dura!

   • Ar to trollīti nav vērts ielaisties, viņam pat nav sava viedokļa.

 14. Pilnīgi piekrītu

 15. Finit par voler! Vivre la liberté!

  • You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! Ti ze vor, suka. Prekrati vorovatj chuzije niki!
   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova ?!!!

 16. Sabiedrību šķeļ Našinieces ( ai cik “latvisks” uzvārds), LA banda kopā ar psihslimnīcas pacientiem no VL-TB/LNNK

 17. Vadiibaa ir kolaboranti

 18. Tās valsts valodu kura atrodies ,var nezināt ,idiots,okupants,viesis-K.Markss. Nez kura kategorija Latvijā dominē? Zināt un nelietot ‘principā”, nu tas gluži vienkārši ir šovinistisks mērglis..

  • Diemžēl daudzi latvieši pazemīgi vervelē Latvijā krieveliski ,tie ne par mata tiesu nav labāki par to apdauzīto šovinistu!

  • Sam takoj!
   You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! Ti ze vor, suka. Prekrati vorovatj chuzije niki!
   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova ?!!!

 19. Vai kāds ir padomājsi,kāds būtu “Valodas referenduma” rezultāts,ja visiem klaidoņiem būtu 1991 gadā piešķirta Latvijas pilsonība?
  Tagad,ja nevar citādāk tad obligāti sados pilsonību bērniem un tad pēc gadiem nekāds referendums nebūs šķērslis” Baltoslavjanskajai republikai”
  T.s.”nepilsoņu ģimenēs” par to parūpēsies.

 20. Kads neredzeti parspilets liberalisms ,vai ari nomasketa pretvalstiska darbiba no raksta autores puses.
  Valsts nodevibu no “zala” Pleskavas desantnieka delina definet ka “apjukusas” personas maldisanos politiskajos gaitenos.

  • Nu, Jūs gan”laižat” kā Grantinš vai Gedroics..ja tik kategoriski ,tad jau Latvijā Jūs un ždanoka divatā vien varēsiet apspriest ko īsti vējons grib panākt ar savu tizlošanos!

   • You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! Ti ze vor, suka. Prekrati vorovatj chuzije niki!
    Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova ?!!!

   • You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! Ti ze vor, suka. Prekrati vorovatj chuzije niki!
    Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova ?!!!

 21. Kāpēc NAZIsteļiem nerosināt… nu tur- visiem neVIRSlatviešiem nēsāt sarkanas zvaigznes, uzšuvju izskatā? Nededzināt grāmatas ,nelatviešu valodā,nesadzīt (vēlams krievus domājams) nelatviešus atsevišķos rajonos… tā teikt tālāk no NAZIsteļu acīm?

 22. Paldies Ritai Našeniecei par labo aktuālo rakstu! Ļoti labi pateikts: “Jātiek galā ar impērisko segregētās izglītības sistēmu. Izglītībai jānotiek valsts valodā ar nodrošinātām iespējām mācīties citas valodas. Ļaudis, kas augs šādā vidē, neturpinās savus impēriskos paradumus darba tirgū, spēs kritiski orientēties mediju telpā un būs grūtāk manipulējami.” Lai top!

 23. Gina Viegliņa- Valliete Atbildēt

  Tas, ka rakstiet anonīmi, tas jau liecina par jums. Ja jūs būtu ASV, Anglijā vai citur, tad jums neļautu pat to darīt. Kāpēc nebrauciet uz savu Rusiju. Puķins taču aicināja. Nav labi nepaklausīt savus vadoņus. Nav pieklājīgi.

 24. Gina Viegliņa- Valliete Atbildēt

  Lielisks raksts! Lasu jau otro reizi. Cik precīzi, pareizi! Man šķiet, ka prezidents nav apjucis. Viņš ir kolobricionists. Mērķtiecīgi iet pa latviešu nodevības ceļu, jo nesaprot, kurai valstij zvērējis uzticību- vai Latvijai, vai rusfašistiskai Krievijai. Pilsonība nav konfekšu kārba, kura jādāvina. Pilsonību iegūst noliekot eksāmenu latviešu valodā, Latvijas vēsturē un Satversmē. Pilsonību var iegūt zvērot uzticību Latvijai. Tā es domāju.

 25. …..-impērijas brīvprātīgie palīgi……
  20 tajos gados pad.krievijā,tādus sauca par Noderīgajiem idiotiem.

 26. Lielisks raksts,tikai kolaboracionisti un krievu šovinisti kaut ko nesakarīgi “klepo”.. tā lakatine lolitiņa nav Našenieces kreisās kājas mazā pirkstiņa vērta!

  • Statja – gavno, avtor gavno, i ti – gavno!
   You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! Ti ze vor, suka. Prekrati vorovatj chuzije niki!
   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova ?!!!

 27. “Ideja par automātisko pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem tiek iesmērēta gan ar gaudulīgu šausmināšanos, gan ar stāstiem, cik viņu ir maz. Ir svarīgi apzināties, ka šī gaudas ir manipulācija”.
  Lieliski un precīzi pateikts.
  Vakar 1:1 to lieliski parādīja L. Čigāne. Uz gandrīz jebkuru jautājumu atbildēja ar šādu gaudu dziesmu. Neslēpšu- biju labākās domās par viņu.
  Neesmu NA fane, taču R. Dzintara argumenti bija loģiski un pamatoti.
  Lielisks ir arī autores radītais termins -impērijas brīvprātīgie palīgi. Vai tad vismaz tagad, kad tik daudz laika pagājis šādā statusā, mēs nevarētu vienreiz to izbeigt, kau vai ikdienas līmenī nepārejot uz krievu valodu, kad kāds, kurš dzimis neatkarīgajā Latvijā, izliekas, ka nesaprot, ko nozīmē “ļabdien”.
  Paldies autorei!

 28. Man stipri dīvaini šķiet Vējoņa neatlaidība un steiga. Kas aiz tā visa stāv?

  Anonymous savos komentāros draud ar “udavim”, par ko tiešām vajadzētu painteresēties attiecīgajām iestādēm, bet arī atsaucoties uz latviešu bērniem aizmirst, ka viņi nav okupantu vai masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušo pēcteči.
  Atgādināšu – vispirms izglītība latviešu valodā un pēc Latvijas, nevis kremļa programmām, tad arī pilsonība visiem bērniem.

 29. paldies par rakstu. Smirdoņām patīk smirdoņas.Kā nu audzināts katrs līdz 3 g, tas ir.

 30. Ceru,ka Našenieck-dze un LA redakcija,neatstās šo komentāru bez ievērības.
  Varbūt,šī nu būs tā reize,kad kādam nāksies atbildēt par saviem vārdiem.

 31. Paldies Tev Rita !
  Es vienmēr esu komentējis ka mūsu prezidentu klātbūtnē darbojas Kremļa aģenti, kuri būtībā ir arī krievijas manipulatori . Ietekmes aģenti nav nemaz tik nevainīgi kā var škist ! Tie ir mūsu tautas nodevēji un ienaidnieki kurus citās valstīsd tiesētu kā tādus un pat pieliktu pie sienas . Latvija ir vispārkrievotākā no visām Baltijas valstīm , un te nav tik daudz vainīgi okupācijas gadi bet gan latviešu gļēvums un piekāpība ! Arī starp bijušajām psrs republikām mēs esam vājāki tieši šo iemeslu dēļ , jo gan Kaukāza , gan Vidusāzijas republikās valstiskums ir spēcīgaks , izņemot varbūt Baltkrieviju kura arī ir ļoti rusificēta . Ņemsim vērā arī to ka visas citas bijušās impērijas valstis tika ierautas psrs 20 gadus agrāk pat Latviju , bet tur palikušie dzīvojošie krievi baidās pat greizi paskatīties uz vietējo, jo viņi zina ka var notikt jauna Fergana, Sumgaiti, Biškeka un daudzas citas vietas un lietas . No tām valstīm savā laikā impēristi bēga kā žurkas no kuģa ! Tā ka mums vajadzētu mācīties no citām tautām sevi aizstāvēt .

  • Autore aizmirsa vēl to, ka, tirgojot šīs TUA, NĪN kļūst nesamaksājams pamatiedzīvotājiem, kurus pašu ievēlēti politiķi un ierēdņi ar aukstām zivs sejām aicina apmesties tur, “kur var atļauties”. Kāpēc NA vadīta ministrija vēršas pret jaunām ģimenēm ar bērniem, pārskatot kadastrālās vērtības tieši tagad ēkām, kas uzceltas pēc 2000.gada,m bet paralēli liek “demogrāfijas ultimātus”???? Kas tie par liekulīgiem dubultmorāles standartiem visā mūsu politiskajā elitē?

   • Ak tad NA ir pie vainas,ka tika tirgotas TUA?
    Tas nu ir kas jauns.
    Vai pie Latviju piemeklējušajām lietusgāzēm un plūdiem NA nav pie vainas?

   • Nekustamā īpašuma nodoklis pensionāram ar 92 eiro “ienākumu” ir nesamaksājams!

    4. maija monstri ir jātiesā pēc Linarda Grantiņa starptautiskajiem cilvektiesību pārkāpumu kritērijiem.

    Lasiet tuvāk par to manos rakstos www Tautastribunals.eu.

    Sevišķi svarīgs raksts :”Mosties, celies, strādā”!

  • Nevienā no jūsu minētajām ģeogrāfiskajām vietām tādam anonymous pat skaistākajos sapņos neienāktu prātā rakstīt komentāros to,ko viņš raksta.Viņš vislabākajā gadījumā jau sen atrastos aiz restēm,bet sliktāko pat negribas minēt.Lai pamēģina kaut vai Gruzijā vai Armēnijā šādi izpausties,nemaz nerunājot par Tadžikistanu.Vai latvieši ir spējīgi vienreiz par simt gadiem sākt mācīties sevi cienīt paši savā zemē?Te katrs var rakstīt ko un kā grib.Tajos viņiem mīļajos”padomju”gados šādi komentāru autori jau sen atrastos Sibīrijā uz 25 gadiem visbargākajā režīmā,bet šitādiem aktīvistiem nav un nav labi mūsu zemē.Taču prom vākties arī nemaz negrasās,jo baidās,ka citur ātri noliks pie vietas.

 32. VĒL PĀRĀK MAIGS RAKSTS PAR PATIESU PROBLĒMU, jo nav pieminēti NELEGĀLIE bērnudārzi, kur viss notiek krievu valodā.

 33. Latviju un latviešus var glābt tikai jābūtības filosofija un parbūtības politika. Latvieši tiks pie gaismas un godīguma, pateicoties vienīgi jābūtības vārdiem un parbūtības politikai. Latviešiem turpmāk vērtību nesīs jābūtība un parbūtība, jo tikai jābūtība un parbūtība ir spējīga nest vērtības latviešu prātam un sirdīm. Ja latvieši to ņems vērā, tad būs liels uzplaukums. Latviešiem tas ir jāņem vērā, jo mūsu valstī šīs jābūtības dimensijas ir ārkārtīgi maz. Tas pats sakāms par parbūtības dimensiju mūsu valstī. Tikai jābūtības filosofija un parbūtības politika stiprinās latviešu prāta un dvēseles dimensiju, kas tūlīt būs dimensija visai Latvijai, nesot uzplaukumu un apskaidrību ar jābūtību un parbūtību visās dimensijās.

 34. Man atkal jautājums, kāpēc pie Našenieces komentāra nav viņas bildes. Parasti, kad ir sabiedrībā pazīstamu cilvēku viedokļu, ir redzams viņu foto? Jeb foto liek tikai vīriešiem?

 35. Kad Našeniece aicinās palīgā NATO kaujas vienības, kas dislocētas Rīgas pievārtē, lai Krievijas imperiālisti varētu sarīkot vēl vienu “krievu pavasari” kā 2014.g. Krimā? Gribas pa fikso visas segregācijas likvidēt kā Ukrainā, kur tagad karos vismaz 100 gadus? Pie darba, ultranacionālisti, pie radoša mierlaiku darba –
  tautas apziņas ietekmēšanā. Atcerēties Kr.Valdemāra un latviešu strēlnieku paveikto, kas vēlamo mērķi sasniedza darbojoties Maskavā un Pēterburgā, nevis Briselē vai Berlīnē. Auseklīšu paveikto 1989. 1991.g. arī vajag paštudēt – paaicināt palīgos veterānu Īvānu u.c. “melno” darbu veicējus!

  • Te nu tev klucīt taisnība,par Latviešu Strēlniekiem.Viņi tiešām labi darbojās Maskavā un Pēterburgā,tikai žēl ka neizdarīja darbu līdz galam,tad tagad no nolādētās skrandu impērijas nebūtu ne smakas.
   Kas attiecas uz K.Valdemāru,tad viņš uz savām durvīm lika uzrakstu – Latvietis.Vārdu kurā tu kremļa kucēn,saukties neesi cienīgs.

 36. Lielisks raksts!

 37. Nus, pirmkārt aizrādīšu, ka nelatviešu bērnudārzos mazulie iekārtot ir daudz vieglāk kaut vai tāpēc vien, ka tajos grupiņā vidēji ir divas reizes vairāķ bērnu, nekā latviešu bērnudārzos. Otrkārt, autorei pašai tā kā vajadzētu “izpildīt mājasdarbu” un izlasīt Pilsonības likumu – viņa sev par lielu izbrīnu uzzinātu, ka jebkuram jaundzimušajam pilsonība jau gadu desmitus pienākas automātiski, ja vecāks, kurš aizpilda jaundzimušā reģistrācijas papīrus, ieķeksē attiecīgo ailīti. Un tas, ka te vēl ir pāris tūkstoši bērnu ar nepilsoņu statusu, ir pateicoties tikai ždanokām un našeniecēm – laikam nevienu neizbrīna, ka pret bērnu pilsonības statusu iestājas tieši radikālākie Kremļa emisāri un kvēlākie nacionālisti, abi grupējumi vienās pozīcijās, viens otru atbalsta, jo mērķis ta viens: uzturēt te divkopienu valsti.

  • ……… jebkuram jaundzimušajam pilsonība jau gadu desmitus pienākas automātiski, ja vecāks, kurš aizpilda jaundzimušā reģistrācijas papīrus, ieķeksē attiecīgo ailīti……..
   ————————
   Tad kāda problēma? Kam tad vajadzīgas izmaiņas likumā?Vai ne tādēļ ,lai sekotu nākamās ,par kurām mēs vēl neko nezinām?

 38. Visus bernu dārzus latviešu valodā nekad nepiełautu itseviški ne Rīgā jo tas nesaskan ar vińu kolonizatoriskiem mērkiem un vińu sabiedrotie zzs vińiem izpalīdzēs lietas velkot garumā gluži kā lembergs savas tiesu lietas. Vājonim nav ne griba ne mugurkauls stāties pretī saviem kungiem. Labākā gadijumā var tikai izlikties. Ir vajadzīgs cits prezidents un cita saeima.

  • Un mēs to klusējot pieļaujam, un Broka no NA lieliski pavada ballītes ar Usākovu ģimeni, un pat neiepīkstas par visu šo problēmu risināšanu!!!!!

   • Ballītēs varbūt piedalās,bet pirms pašvaldību vēlēšanām Broka par to runāja pietiekoši daudz nevis pīkstēja un citos gadījumos arī.Nemānies!

 39. Vissmieklīgākais ir iebildums,ka likums attiekšoties tikai uz ,apmēram,piecdesmit bērniem.
  Vai tad taisās nepilsoņu mātītes sterilizēt,lai vairāk bērni nedzimtu?

 40. noziegums pret Latviju Atbildēt

  ” … Vispirms ir jāveic neizpildītais mājasdarbs… ” – jāveic DDD(DEOKUPĀCIJA, DEBOĻŠEVIZĀCIJA, DEKOLONIZĀCIJA), ko Saeima jau ir pieņēmusi, bet, kas ir nobāzts dziļi pagultē !!!
  Tā vietā cenšas iesmērēt otršķirīgas detaļas…

 41. LAI KAUT KO PĀRMESTU VĒJOŅA DARBĪBAS SAKARĀ TŪDALIŅIEM, VAJADZĒJA PAR VIŅIEM LIELAJIEM PĀRMETĒJIEM BALSOT VĒLĒŠANĀS! AR TĀDU DEPUTĀTU SKAITU SAEIMĀ UN VALDĪBĀ PĀRSVARĀ NEKO ĪPAŠU PANĀKT NAV IESPĒJAMS! KAS NAV SAPROTAMS???????????????????
  NAIDU KURINA DARBOŅI,KURI KATRU DIENU CENŠAS PADARĪT ”INTERESANTU” AR SPRIEDZES RADĪŠANU JAUTĀJUMOS, KURUS JAU 25 GADUS ATPAKAĻ VAJADZĒJA NOKĀRTOT LĪDZĪGI LIETUVAI UN IGAUNIJAI!

 42. Prezidenta izstrādājumu neuztrauc fakts ,ka joprojām Latviju katru gadu pamet 23000 iedzīvotāju kas atbilst kādai vidējai Latvijas novada pilsētai.No Latvijas aizmukušie iesakņojas citās normālās valstīs,kur ir normās darbs un adekvāts atalgojums .Vai kāds apzinās cik Latvijā ir slēgtu skolu,kas pirms likvidācijas par milzu naudu remontētas un labiekārtotas?
  Valsts valoda uzplauks pati no sevis ,ja neturpināsies ,,valsts nozagšana,, , blēdīšanās ,korupcija,izlaidība,morālā degradācija un milzīgā noslāņošanās.

 43. ne dienu bez naida kurināšanas LA nespēj iztikt

  • kādu mīlestību tu esi pelnījis, Atbildēt

   ja tu ienīsti Latviju ???
   Tevi(tavu Interfronti) pat kremlis savulaik uzmeta !
   Tagad troļļu fermā pelni maizīti…
   Nožēlojamais atkritums esi…

   • nemēri nu visu pēc sevis. to ka NA ir noorganizejusi sev troļļu fermu atmaskoja pat pa mūsu pašu TV . tāpec ka jus naudu par to saņemat nenozimē ka visi ir pērkami

    • Būtujauki, ja Jūs vismaz precīzi spētu pateikt, ko īsti atmaskoja TV , citādi tā nekorekti iznāk -“fake news” no Jūsu puses 🙂

 44. Impērijas brīvprātīgie palīgi , manuprāt, ir visi valdībnieki, koalīcijā taču ar zākātajiem lembioniem, jenotībniekiem ir arī tūdaliņi. Kur latviešu valodas likums, ko vairākas organizācijas virzīja, lai bērnudārzā latviešu valoda būtu vienīgā valoda? To valdībnieki, ieskaitot tūdaliņus, tolaik tēvzemiešus, ielika atvilktnē, jo latviska sabiedrība traucētu viņu lozungam – krievi nāk! 27 gadus nāk un nav atnākuši līdz Latgalei? Aizokeāna armijas, aizokeāna bēgļi, kuru bērniem maksā vairāk nekā par latviešu bērniem gan ir.

  • Lai pieņemtu elementāru likumu, ka vidusskolas beigu eksāmeni jākārto tikai latviešu valodā, koalīcijai vajadzēja 13! gadus! Domāju, ka tas skaidri pierāda valdībnieku noziedzību pret tautu, valodu, turklāt tūdaliņu lozungi , par izglītību tikai latviešu valodā, ir vēl vairāk noziegumu pastiprinoši, jo tie ir melīgi. 13 gados cik reizes valdībnieki sev algas palielināja? Tiesībsargs arī tikai savu padomnieku ielenkumā izsaka kādu frāzīti un tas ir viss.

  • Atkārtoju vēlreiz,priekš sevišķi stulbajiem:Lozungu “Krievi nāk” izvirzīja T.Ždanoka t.s. “krievu marša “laikā Rīgā.

   • stāstīt kurlajiem to.ko viņi negrib dzirdēt.Pie tam-iespējams,ka viņu fermā pastāv uzskats,ka Ždanoka ir visīstākā latviešu nacionāliste nevis aptaurēta putiniste.Savu nodrellēto plati par to krievu nākšanu viņi jau drellē kopš Pliners,Ždanoka un CO centās iekļūt (neatceros kurā)bet vienā no LR Saeimām.Tad ,kad tas neizdevās,tad veikli izdomāja,ka to esot izgudrojuši latvieši un nu jau gadiem vietā un nevietā to skandina.

    • par laimi ir saglabājušies lietišķie pierādījumi,ka tieši Ždanokas partija,kurā gandrīz neviena krieva nav,nāca uz tām vēlēšanām ar lozungu-krievi nāk.bet jāturpina blēdīties un melot,ka to daudzinot latvieši,kuri tiek dēvēti par nacikiem bez mīkstinājuma zīmes.Laikam domāti nacionālsociālisti,kuri bija pie varas pagājušā gadsimta 30tajos gados Vācijā.Pat tik elementāras lietas nejēdz tie noderīgie idioti.

  • ka lozungs -krievi nāk ir ždanokas partijas lozungs.partijas,kurā krievu tik pat kā nav.Tavs “fakts”ir melīgs,kā vienmēr.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+