Latvijā
Izglītība

INFOGRAFIKAS: Pārkāpumi skolās kļūst tik smagi, ka jāsauc policija 3


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock.com

Valsts policijas (VP) apkopotā statistika par pēdējiem trim gadiem liecina, ka likumpārkāpumu skaits skolās nav būtiski pieaudzis. Taču policijas statistika uzrāda daudz lielāku vardarbības gadījumu skaitu nekā inspekcijas dati. VBTI dati arī neliecina, ka uzkrītoši daudz vardarbības bijis internātskolās. Tikmēr policijas datos redzams: ņemot vērā skolēnu un vardarbības gadījumu skaita proporciju, sevišķi bieži tiesībsargi saņem ziņas par vardarbību internātskolās.

Ir vēl kāda satraucoša tendence. VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics teic: “Tas nav un nevar būt iekļauts statistikā, taču tā kopējā sajūta ir, ka savstarpējā vardarbība skolās kļūst aizvien ciniskāka. Tas nozīmē, ka fiziskais apdraudējums nekļūst lielāks, bet pieaug vēlme pazemot otru. Piemēram, cenšas piespiest skolasbiedru tualetē laizīt podu. Iespējams, visa sabiedrība kļūst ciniskāka, un tas atspoguļojas arī skolā.”

Policijas dati liecina, ka sodi par pārkāpumiem skolās tiek piemēroti samērā reti. Piemēram, pērn policijai par notiekošo skolās ziņots 852 reizes, bet administratīvā atbildība sekojusi 155 gadījumos, kā arī ierosināts 21 kriminālprocess.

20170306202945_9681

VISU RAKSTU LASI JAUNĀKAJĀ “LATVIJAS AVĪZES” NUMURĀ VAI E-IZDEVUMĀ!

LA.lv