×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Investējot 3,55 miljonus eiro, “Getliņi eko” uzbūvē otru siltumnīcu (4)

Foto: LETAFoto: LETA

SIA "Getliņi EKO" jaunā siltumnīca.

SIA “Getliņi eko” pabeidzis būvēt otro siltumnīcu – tās izveidē investēti 3,55 miljoni eiro, no kuriem 70% ir “SEB bankas” finansējums, informē uzņēmumā.

Jaunās siltumnīcas būvniecība sākta 2013. gada vasarā. Kopējā siltumnīcas bloka platība ir 11 448 kvadrātmetri, no kuriem lielāko daļu, 10 512 kvadrātmetrus, aizņem stādi.

Sākoties ražai šajā siltumnīcā, “Getliņi eko” ik nedēļu novāc 13 – 15 tonnas ražas. Tas gandrīz trīs reizes pārsniedz iepriekšējo ražu no pirmās siltumnīcas, kas bija 4 – 4,6 tonnas tomātu nedēļā.

Siltumnīcā līdzās “Getliņu” oranžajiem tomātiem iestādītas divas jaunas tomātu šķirnes. “Tomimaru Muchoo” raksturīgs aveņu jeb rozā tonis, bet “Montenegro”- spilgti sarkans augļu tonis.

“Šobrīd Getliņu tomātu ražas apjomi ir sasnieguši to līmeni, kad varam sākt domāt par produkcijas eksportu. Tuvāko sezonu laikā vērtēsim mūsu iespējas tomātu tirdzniecībā pašmāju un eksporta tirgos, mūsu ražotā siltuma rezerves, un tad lemsim par to, vai vēl paplašināt siltumnīcas,” skaidro SIA “Getliņi eko” valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns.

SIA “Getliņi eko” ir uzņēmums, kas nodarbojas ar Baltijā lielākā atkritumu poligona “Getliņi” apsaimniekošanu Rīgas rajonā, Stopiņu novadā, un īsteno lielāko vides aizsardzības projektu Baltijas valstīs. Uzņēmuma akcionāri ir Rīgas un Stopiņu novada domes.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vārds Getliņi asociējas pilnīgi ar kaut ko pretēju EKO !

  2. izskatās gan, ka tur viss ir EKO! 😀
    un kad tie miljoni atmaksāsies?

  3. Interesanti cik eko ir tās mazās kastītes no kurām tie monstri aug???

  4. Kam īsti pieder šī atkritne????
    Eko???Cilveks koma arī dzīvs-jo vinu baro sistēma.Bet,ja noņem????

Draugiem Facebook Twitter Google+