×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2012
Drukāt

Irāna atomzinātnieka nāvē vaino ASV un Izraēlu

Foto - AFPFoto - AFP

Irāna paziņoja, ka Izraēla un ASV ir vainojamas par automašīnā ievietotas bumbas eksploziju, kurā gāja bojā universitātes lektors atomzinātnieks Mostafa Ahmadi-Rošans, dēvējot notikušo par teroraktu, kas līdzinās iepriekšējiem, kuros nogalināti citi Irānas zinātnieki.

“Šo teroraktu īstenoja cionistu režīma aģenti un tie, kas apgalvo, ka cīnās pret terorismu, lai apturētu mūsu zinātniekus no darba” Irānas labā, paziņoja Irānas viceprezidents Mohammads Reza Rahimi. Viņš piebilda, ka šodienas uzbrukums neapturēs Irānu no pretrunīgi vērtētās kodolprogrammas attīstīšanas. “Izraēlai un ASV jāzina, ka Irānas zinātnieki ir apņēmīgāki nekā jebkad agrāk panākt Irānas progresu,” uzsvēra valsts viceprezidents.

Šodien pie Teherānas universitātes nogranda sprādziens. Spridzeklis bija magnētiska bumba, kuru kāds motociklists bija piestiprinājis automobilim “Peugeot 405”. Mostafa Ahmadi-Rošans atradās šajā automobilī kopā ar diviem pasažieriem, kuri tika ievainoti, sacīja Teherānas provinces vicegubernators Safars Ali Bratlū.

Ziņu aģentūra “Fars” informēja, ka 32 gadus vecais Ahmadi-Rošans bija beidzis naftas rūpniecības augstskolu, pārraudzīja nodaļu Natanzas urāna bagātināšanas rūpnīcā Isfahanas provincē un strādāja pie projekta, kura mērķis bija izgatavot polimēriskas membrānas gāzes atdalīšanai. 2010. un 2011. gadā tika noslepkavoti trīs Irānas zinātnieki, kuru automašīnas uzspridzinātas līdzīgos apstākļos. Vismaz divi no viņiem darbojās atomenerģētikā. Teherāna šajās slepkavībās vaino Izraēlas izlūkdienestu “Mossad”, kuram var būt palīdzējuši ASV kolēģi. Pašreizējais Irānas viceprezidents, Atomenerģijas organizācijas vadītājs un atomzinātnieks Fereiduns Abasi 2010. gada novembrī izglābās šāda atentāta mēģinājumā, kopā ar sievu pametot savu automašīnu neilgi pirms sprādziena.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+