×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. jūlijs, 2018
Drukāt

Itālija un Malta atsakās uzņemt kuģi ar 450 migrantiem (17)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Itālijā migranti uz apsardzes kuģa, 12.07.2018.

Itālija un Malta abas atteikušās uzņem kuģi ar 450 nelegālajiem migrantiem, kas devās Itālijai piederošās Lampedūzas salas virzienā.

Itālija ir pārvietojusi migrantus no zvejas kuģa uz Itālijas krasta apsardzes kuģi un Eiropas Savienības (ES) robežapsardzības pārvaldes “Frontex” kuģi, taču joprojām nav skaidrs, kurā ostā šie kuģi piestās.

Itālija atsakās uzņemt šos migrantus un uzskata, ka viņi jāved uz Maltu vai Lībiju. Tikai astoņiem migrantiem medicīnisku apsvērumu dēļ atļauts pamest kuģus un viņi nogādāti Lampedūzā.

Itālijas transporta ministrs Danilo Toninelli tviterī paziņoja, ka Maltai saskaņā ar jūras tiesībām bija pienākums izglābt šos migrantus, jo viņi piektdien atradušies Maltas meklēšanas un glābšanas zonā, kā arī nodrošināt šim kuģim drošu ostu.

Malta atbildēja, ka brīdī, ka Romas jūras glābšanas koordinācijas centrs to informēja par šo kuģi, tas jau atradās daudz tuvāk Lampedūzai, nekā Maltai.

Maltas Iekšlietu ministrija arī uzsvēra, ka uz kuģa esošie cilvēki paziņojuši par savu nodomu doties tālāk uz Lampedūzu.

Itālijas iekšlietu ministrs Mateo Salvīni, kurš vada jaunās populistu valdības kampaņu pret migrantu uzņemšanu, uzstāja, ka šim kuģim netiks atļauts piestāt nevienā Itālijas ostā.

“Šis kuģis nevar, nedrīkst ierasties,” tvītoja Salvīni.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Ungārijas premjers Orbāns nolēmis, ka Ungārija izstāsies no ANO Bēgļu konvencijas, kuru ES ierēdņi domā pārvērst par likumu (tagad tai ir rekomendējošs raksturs).

 2. Tas ir necilvēcīgi! Viņi ir ielīduši kredītos līdz ausīm, lai iegādātos biļeti uz Eiropu un kā gan tagad norēķināsies ar kredītoriem?

 3. “…kurš vada jaunās popūlistu valdības kampaņu pret migrantu uzņemšanu…” Drīzāk gan ir jājautā,kurš te vada kampaņu par miljoniem migrantu neierobežotu uzņemšanu un kā interesēs šā raksta autors darbojas???

 4. Kāpēc Maltai un Itālijai būtu jāuzņem šos (skat.foto) speciāli atlasītos,brašos ISIS jauniesaucamos?!

 5. LA, nu un?... ko jūs kā papagaiļi atkārtojat LETAS neoliberālisma murgus? Atbildēt

  LA, kur ir jūsu pašu smadzenes? Ko? vai neprotat, vai arī negribat rakstīt? Ja tā, tad paziņojiet tautai, ka jūs visu laiku esat mānījuši latviešu tautu, sakot, ka jūs esat nacionāli konservatīva, tradīciju un vērtību sargājoša plašsaziņa. Beidziet melot un izlikties par to,kas jūs neesat! …

 6. MALAČI!!! Nav taka mūsu dirsālīdēji.

 7. UN KUR JUS REDZAT PENSIONARUS,BERNUS,SIEVIETES…… KAUJINIEKI….. EIROPA VEL SUKAS…… NO VINIEM.

 8. A 2 SAVINU PIETIKTU LAI TO ATRISINATU

 9. Kā būtu ar Krieviju? Atbildēt

  Tā milzīgā teritorija ir tukša.

 10. Un pareizi dara ka neuzņem.Parādīs kādiem lai vācas atpakaļ,pārējie pārtrauks līst kur nevajag.

 11. Itali-malaci,ar nelegaliem robezparkapejiem ir jebkuras suverenas valsts tiesibas un pienakums. Ir atskiriba vardam migrants un nelegalais robezparkapejs-noziedznieks.

 12. Bez vārda runas nolaist pa burbuli.

  • Un ja nu zviedri mūsu bēgļu laivas 2. Pasaules karā būtu sākuši laist pa burbuli?

   • 1) Mēs bijām īsti bēgļi, nevis ekonomiski migranti vai laimes meklētāji.
    2) Beglis dodas uz tuvāko salīdzinoši drošo vietu (latviešiem tāda bija Zviedrija un Vācija) nevis stūrē uz kontinentu ar augstāku dzīves standartu.

   • Nevajag zviedrus, mūsu pašu valdība bez kara, visu Latviju nolaida pa burbuli.

 13. atpakal uz afriku

Draugiem Facebook Twitter Google+