×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
7. oktobris, 2016
Drukāt

Izgāžas prāva pret bijušo Aušvicas mediķi

ausvicAFP_82056782

Prāva pret 96 gadus veco bijušo Aušvicas koncentrācijas nometnes mediķi Hūbertu Cafki ir izgāzusies, ceturtdien pavēstīja tiesas pārstāvis.

Pēc tam, kad Cafkes lietas izskatīšana tika apturēta sūdzību par tiesnešu neobjektivitāti dēļ, prāvas atsākšanas datums tā arī nav nosaukts.

“Kad tas notiks, mēs vēl nevaram pateikt,” atzīts Noibrandenburgas tiesas pārstāvja Karla Frīdriha Doiča izplatītajā paziņojumā.

Cafkem izvirzītas apsūdzības par līdzdalību 3681 slepkavībā, taču bažas par viņa garīgo veselību lika vairākkārt tiesu atlikt.

Vairāku pēdējo tiesas sēžu laikā par apsūdzētā veselības stāvokli tika izvaicāta vesela rinda ārstu, kuri deva pretrunīgus slēdzienus.

Prokurori un civilprasītāji šajā prāvā pārmaiņus iesniedza sūdzības par tienešu neobjektivitāti, apgalvojot, ka tie nevēloties tiesāt ratiņkrēslā sēdošo Cafki.

Doičs pavēstīja, ka prokuratūra pieprasījusi trīs tiesnešiem sevi atstādināt no lietas izskatīšanas, taču neesot pietiekami daudz laika, lai pirms nākamās sēdes, kas paredzēta pirmdien, izlemtu, vai šo prasību apmierināt vai noraidīt.

Doičs neslēpa neizpratni, kāpēc prokurori pielietojuši juridisko taktiku, kas ļauj viņus apsūdzēt “pašu ierosinātās prāvas torpedēšanā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+