×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. jūnijs, 2013
Drukāt

Izglītības ministrs: Pedagogi ir valsts virzītājspēks (1)

LETALETA

Pedagogs ir pati radošākā un vienlaicīgi grūtākā profesija pasaulē un visos laikos pedagogs bijis svarīgu procesu virzītājspēks, – tā savā vēstulē Latvijas pedagogiem saka izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Kā aģentūru LETA informēja ministra biroja vadītāja Anna Kononova, vēstule pedagogiem nosūtīta saistībā ar mācību gada beigām. Dombrovskis uzskata, ka pedagogu idejas un jaunās iniciatīvas visiem ir ārkārtīgi svarīgas.

Tāpat viņš norāda, ka, domājot par pedagoga profesiju un misiju, apzinās, ka nevar nerunāt par cienījama atalgojuma nodrošināšanu visiem nozarē strādājošajiem, īpaši, nogludinot plaisu starp mazo lauku un lielāku pilsētas skolu pedagogiem. “Šī ir mana dienaskārtības svarīgākā prioritāte,” uzsver Dombrovskis. Viņš izsaka cerību, ka pakāpeniskas pozitīvas izmaiņas skolotāji izjutīs jau nākamajā gadā.

“Vasaras sākums izglītības iestādēs katru gadu ir spraigu notikumu un patīkamu emociju pārpilns laiks gan skolēniem, gan pedagogiem. Mācību gada noslēgums, valsts pārbaudījumi, izlaidumi – tas kopā savijas kā krāšņa varavīksne, kurā visas krāsas tik spilgtas, tik skaistas un neatkārtojamas,” teikts ministra vēstulē.

Viņaprāt, daudzie skolēnu sacītie “Paldies Jums, skolotāj!” ir pierādījums skolotāju darba nozīmīgumam, profesionalitātei un cilvēcīgumam, sapratnei, pacietībai un sirdsmīlestībai. “Pedagoga profesija tiešām nav amats, tas ir dzīves aicinājums, kas liek Jums vienmēr būt radošiem, nenogurstošiem, jauniem, smaidīgiem un lepniem par savu veikumu,” pārliecināts Dombrovskis.

Jau vēstīts, ka Dombrovskis (RP) uzskata, ka skolotāju algu palielināšana nākamgad ir ļoti reāla. Taujāts, vai nākamajā gadā viņam izdosies iegūt finansējumu un palielināt skolotāju algas, ministrs sacīja: “Izredzes ir ļoti, ļoti reālas. Es, protams, darīšu visu, lai to [finansējumu] dabūtu.”

Savukārt jaunajās politikas iniciatīvās Izglītības un zinātnes ministrijas pirmā un galvenā prioritāte ir “Vispārējās un profesionālās izglītības pedagogu motivācijas, atalgojuma un profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas sistēmas sasaistes programma”, kurai nākamgad nepieciešamais papildu finansējums ir 9 993 066 lati. Programmas mērķis ir izveidot vispārējās un profesionālās izglītības pedagogu motivācijas, atalgojuma un profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas sistēmas sasaisti.

Programma paredz palielināt kopējo valsts budžeta finansējumu izglītības programmu īstenošanai, tādējādi radot iespēju pedagogu darba samaksas palielināšanai atbilstoši pedagogu darba rezultātu kvalitātei, kā arī palielināt valsts budžeta finansējumu pedagogu konkurētspējas paaugstināšanas atbalsta pasākumiem, tostarp motivējošas un atbalstošas mācību un darba vides izveidei, iekļaujot arī sociālo atbalstu.

Īstenojot programmu, pamatojoties uz izveidotās vispārējās un profesionālās izglītības pedagogu motivācijas, atalgojuma un profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas sistēmas sasaistes programmas ieviešanu, tiks izveidota jauna pedagogu atalgojuma sistēma, pakāpeniski palielinot valsts finansējumu pedagogu darba samaksai, nodrošinot kvalitatīvu izglītības procesu, paaugstinot pedagogu profesijas prestižu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nekādi nearu nepiekrist!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+