×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
31. maijs, 2017
Drukāt

Iznāk pasaulē vienīgajam “Krastin” auto veltīta pastmarka

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Latvijas Pasts uzsācis jaunu pastmarku sēriju |Latvijas autobūves vēsture – Motormuzeja unikālie eksponāti”, pirmo pastmarku veltot latviešu autokonstruktora Augusta Krastiņa 1903.gadā būvētajai automašīnai “Krastin”, kuras vienīgais līdz mūsdienām saglabājies eksemplārs atrodas Rīgas Motormuzejā. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta piektdien, 2017.gada 2.jūnijā, Rīgas Motormuzejā, S.Eizenšteina ielā 8, Rīgā, no plkst.10 līdz 18.

Jaunās pastmarkas Krastin nominālvērtība ir 1,39 eiro, kas atbilst ierakstītas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā, un tā izdota 100 000 eksemplāru tirāžā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ģirta Grīva.

Pastmarkā attēlots Rīgas Motormuzeja unikāls eksponāts – automašīna Krastin, kura 1903.gadā uzbūvēta Krastin Automobile Company Klīvlendā, ASV, un kuras autors ir latviešu izcelsmes talantīgais autokonstruktors Augusts Krastiņš. A.Krastiņš dzimis 1859.gadā Liepājā, bet 19.gs. beigās aizceļojis uz Ameriku, lai papildinātu zināšanas un gūtu pieredzi atslēdznieka un mašīnbūves profesijā.

Krastiņa dibinātais uzņēmums Krastin Automobile Company pastāvēja vien nepilnus četrus gadus, kuru laikā tika uzbūvētas aptuveni desmit unikālas un atšķirīgas automašīnas, savukārt uz pastmarkas attēlotā automašīna ir vienīgā zināmā līdz mūsdienām saglabājusies Krastin automašīna pasaulē.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 16.jūnijā

.Aploksne_Krastin_Auto

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+