Mobilā versija
+1.3°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
25. maijs, 2015
Drukāt

Izraēlas ekspremjeram Olmertam piespriests astoņu mēnešu cietumsods par korupciju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Tiesa Jeruzalemē piesprieda bijušajam Izraēlas premjerministram Ehudam Olmertam astoņu mēnešu cietumsodu par korupciju.

Olmerta advokāti nekavējoties paziņoja, ka pārsūdzēs spriedumu. Cietumsods tika piespriests kukuļņemšanas lietā, kurā Jeruzalemes apgabaltiesa martā atzina Olmertu par vainīgu krāpniecībā un uzticības laušanā, atkārtoti iztiesājot šo lietu.

Olmerts 2012. gadā tika attaisnots apsūdzībā par simtiem tūkstošu ASV dolāru saņemšanu aploksnēs no ASV uzņēmēja Morisa Talanska. Lietu tika nolemts iztiesāt atkārtoti, kad Olmerta ilggadēja uzticības persona kļuva par valsts liecinieci un piedāvāja tiesai sarunu ierakstus ar Olmertu par šīs naudas saņemšanu.

69 gadus vecajam Olmertam pērn maijā tika piespriests sešu gadu cietumsods citā kukuļņemšanas lietā, bet šis spriedums pašlaik tiek pārsūdzēts augstākajā tiesā. Olmerts nav atzinis savu vainu un ir raksturojis viņam izvirzītās apsūdzības kā “brutālas, nežēlīgas raganu medības”.

Olmerts no 1993. līdz 2003. gadam bija Jeruzalemes mērs, pēc tam bija vairākos ministru amatos, tostarp tirdzniecības un rūpniecības ministrs, līdz 2006. gadā kļuva par premjerministru. 2008. gada 21. septembrī viņš oficiāli paziņoja par atkāpšanos no premjera amata saistībā ar iespējamu apsūdzību izvirzīšanu korupcijā, bet turpināja pildīt premjera pienākumus līdz 2009. gada marta beigām, kad premjera amatu ieņēma Benjamins Netanjahu.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+