×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

Izstādē “Šodienas stāsti” – bērnu un jauniešu māksla

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) oktobrī risināsies divi starptautiski pasākumi, kas saistīti ar bērnu un jauniešu mākslas izglītību, portālam LA.lv pavēstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

No 3. līdz 5. oktobrim bibliotēkas telpās risināsies starptautiskā mākslas izglītības konference “Par sienām un tiltiem. Mākslas izglītība kā starpkultūru komunikācija”. Izstādes ietvaros notiks arī jauniešu radošās darbnīcas “Stāsti par mīlu un naidu”. Bet no 4. līdz 30. oktobrim LNB būs apskatāma 9. Starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde “Šodienas stāsti”.

Konferencē spriedīs par problēmām, kas saistītas ar komunikāciju pedagoģiskajā procesā mūsdienu mākslas skolās un citās izglītības iestādēs. Tā kā konferences dalībnieki pārstāv daudzas Eiropas valstis, kurās aizvien aktuālāka ir dažādu kultūru mijiedarbība, konferences viens no darba kārtības jautājumiem būs par komunikāciju starp līdzās esošām atšķirīgām kultūrām.

Izstādi “Šodienas stāsti” veido divas patstāvīgas daļas – “Vārds” un “Skaņa”, kur pirmā daļa aptver mākslas darbus, kas radīti, inspirējoties no literāra darba, bet otrā – darbus, kurus ietekmējusi mūzika, skaņa vai skaņu kopums. Izstādē eksponēts 891 mākslas darbs no 16 valstīm. Izstādes darbi būs apskatāmi ne vien bibliotēkā, bet arī ekspozīcijās mākslas skolās. Darbus vērtēs starptautiska žūrija mākslinieces un pasniedzējas Helgas Jaksones vadībā, tiks pasniegtas arī balvas vairākās nominācijās un dažādās vecuma grupās.

Saistībā ar izstādi “Šodienas stāsti” un konferenci, kā arī ar tajā iesaistītajiem partneriem no organizācijas “Arts For All”, Māras Muižnieces Rīgas mākslas skola un Bolderājas Mūzikas un mākslas skola veido projektu – radošās darbnīcas “Sienas un tilti. Stāsti par Mīlu un Naidu, to kas Patīk un Nepatīk…”. Tajās četru mākslinieku, mākslas pedagogu no Āhenes, Minsteres un Rīgas, vadībā vācu un latviešu jaunieši, mākslas skolu audzēkņi, nedēļas laikā radīs savus mākslas darbus un eksponē tos izstādē “Šodienas stāsti”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+