×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. augusts, 2013
Drukāt

Jānis Šmēdiņš kļūst par pirmo divkārtējo pludmales volejbola karaļa titula īpašnieku

smedj.fivb7

Jānis Šmēdiņš svētdien Rīgā kļuva par pirmo pludmales volejbolistu, kam divreiz izdevies uzvarēt Latvijas olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta kausa izcīņas turnīrā “King of the Beach”.

Jānis Šmēdiņš pārī ar Ingaru Ivanovu finālā ar ar 2:0 (21:19, 21:17) pārspēja savu ierasto pārinieku Aleksandru Samoilovu, kurš izšķirošo cīņu aizvadīja kopā ar Ruslanu Sorokinu. Atšķirībā no citiem turnīriem, cīņā par pludmales volejbola karaļa titulu ir individuāla ieskaite un tikai viens uzvarētājs.

Turnīra piecu gadu vēsturē Jānis Šmēdiņš bija labākais arī pērn, bet iepriekš uzvarēja arī Toms Šmēdiņš (2009. gadā), Aleksandrs Samoilovs (2010) un Ingars Ivanovs (2011).

Turnīrā piedalījās astoņi spēcīgākie Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš,Aleksandrs Samoilovs, Jānis Šmēdiņš, Toms Šmēdiņš, Ruslans Sorokins, Ingars Ivanovs, kā arī kvalifikācijas turnīra uzvarētāji Klāvs Zaļkalns un Mārcis Jirgensons. Tradicionālajā pludmales karaļa turnīrā ir īpaša izspēles sistēma – astoņi spēlētāji vispirms tika sadalīti divās grupās pa četriem katrā, kur katrs ar katru pārinieku izspēlēja pa vienam setam. Ikviens dalībnieks izspēlēja trīs setus, katru līdz 17 punktiem, nosakot spēlētāju vietas grupās.

Grupu divu pirmo vietu ieguvēji sacensības turpināja nākamajā kārtā un atkal četri spēlētāji katrs ar katru izspēlēja pa vienam setam, bet līdz 21 punktam. Divi labākie spēlētāji – Jānis Šmēdiņš un Samoilovs – savā starpā tikās finālspēlē, uzaicinot komandas biedru no visiem dalībniekiem, kuri bija uzsākuši cīņu par titulu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+