Uncategorized

Jau pirmais gripas slimnieks 16

Šosezon apstiprināts pirmais saslimšanas gadījums ar gripu, un sākusies iedzīvotāju potēšana. Mediķi gan uzskata, ka pirmais laboratoriski apstiprinātais gripas vīruss ir ievests no Ķīnas, jo pacientei īsi pirms ceļojuma beigām pasliktinājusies veselība un bijusi slikta pašsajūta.

 

 

Pēc atgriešanās laboratoriskajos izmeklējumos gripas diagnoze apstiprinājās. Infekciju bija izraisījis A tipa gripas vīruss.

Latvijas Infektoloģijas centrs jau ir saņēmis gripas vakcīnu šai sezonai. Tā atbilst Pasaules Veselības organizācijas prognozētajiem sezonālās gripas vīrusiem, kas cirkulēs Ziemeļu puslodē.

Gripa ir viena no lipīgākajām infekcijas slimībām, kas var izraisīt dažādas komplikācijas. Starptautiskā mediķu pieredze apstiprina, ka vakcinācija ir efektīvākais veids, kā pasargāt no inficēšanās. Radot vakcīnu, zinātnieki un mediķi precīzi aprēķina, kādai tai jābūt. Potēšanās īpaši svarīga riska grupu pacientiem ar hroniskām plaušu, kardiovaskulārām, vielmaiņas un nieru slimībām un imūndeficītu, pacientiem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju, grūtniecēm, bērniem no 6 līdz 23 mēnešiem un cilvēkiem, kuri vecāki par 65 gadiem.

 

LA.lv