×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2015
Drukāt

Jēkabpils aicina uz tautas mūzikas festivālu “Lustes” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

10. jūlijā Jēkabpilī, Sēļu sētā notiks tradicionālais Tautas mūzikas festivāls “Lustes Jēkabpilī”, informē pašvaldībā.

“Tradicionālais nozīmē, ka nekas īpaši netiks mainīts, nav iemesla neko mainīt, jo viss liekas pareizi – gan vietas izvēle, gan koncerta uzbūve – skatītājiem liekas interesanti un patīk,” pastāstīja festivāla idejiskais tēvs, kapelas “Kreicburgas ziķeri” mūziķis Aivars Pugačs.

Jaunums būs dažas Jēkabpilī vēl neredzētas mūziķu grupas. No Lietuvas pirmo reizi Lustēs piedalīsies ansamblis “Lendrūnas” – vairāku Tautas mūzikas festivālu dalībnieks Lietuvā un Eiropā. Ansambļa mūziķi spēlē gan klasiskos mūzikas instrumentus (akordeonu, vijoli, trompeti), gan senos tautas mūzikas instrumentus – harmonikas, kokles un citus. Jaunums pastāvīgajiem festivāla apmeklētājiem būs arī ansamblis no Igaunijas – “Obodoš”.

Ansamblis lepojas ar virtuozāko harmoniku spēlmani Tomasu Ojasāru, kurš pērn ir uzvarējis trīs konkursos un Igaunijā tiek dēvēts par harmoniku karali. Uz festivālu Jēkabpilī būs sarosījušies arī mūsu tuvākie kaimiņi – folkloras kapela “Karikste” no Aizkraukles.

Karikstieši par sevi stāsta, ka viņi “dzied, danco un spēlē vijoli, kokli, stabules, dūdas, celmu bungas, akordeonu, cītaru, cītarkokli un mandolīnu”.

Pirmo reizi ceļu uz festivālu mēros arī Lieģu kultūras nama (Durbe) lauku kapela. Kā ierasts, festivālā klausītājus priecēs jau labi zināmie ansambļi “Lakštingele” (Lietuva) un pašmāju kapelas “Rakari” (Andrupene), “Sābri” (Salnava) un “Spēlmaņi” (Nīgrande).

Festivāls “Lustes Jēkabpilī” ir kļuvis par nozīmīgu un muzikāli augstvērtīgu notikumu ne tikai Latvijas, bet arī tuvējo kaimiņvalstu tautas mūzikas dzīvē. Visos ansambļos darbojas talantīgi, profesionāli un aizrautīgi mūziķi. Un Sēļu sēta ir kā radīta šāda festivāla norisei, jo tur senatnīgā mūzika saplūst ar aizgājušo gadsimtu ēku auru un uzbur citu pasauli, kas krasi atšķiras no ikdienas nemiera un steigas. Skatītājiem organizatori iesaka, nākot uz festivālu, ņemt līdzi saliekamos krēsliņus vai paklājus, jo parasti iekārtoto sēdvietu nepietiek.

Savukārt sestdien, 11.jūlijā jau no plkst.9:00 pašā Jēkabpils centrā – Vecpilsētas laukumā ies vaļā lustīga andelēšanās. Kā jau ierasts – Lielajā amatnieku gadatirgū būs gan tautas mūzikas koncerti, gan citas izdarības. Nopirkt gardumus, smukumlietas un saimniecībā noderīgas lietas šeit varēs līdz pat plkst.16:00.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kad ir par MAKSU, tad nu tagad nu ļoti reklamē un piebļauj i-netu!

Draugiem Facebook Twitter Google+