Sports
Basketbols

Juniores salūzt un nonāk izdzīvošanas cīņās 16

fiba.com

Latvijas U-18 juniores Eiropas čempionātā basketbolā Šopronā (Ungārija) mazajā ceturtdaļfinālā par 9. līdz 16. vietu cieta sagrāvi pret Itāliju un nedēļas nogalē cīnīsies par vietas saglabāšanu elites divīzijā.

Vakar Latvijas izlase bija minūtes attālumā no iekļūšanas labāko astotniekā un iespējamās cīņas par medaļām, tagad Aināra Čukstes trenētā komanda nonākusi nervozā cīņa par izdzīvošanu. Elites grupa būs jāatstāj pēdējo trīs vietu ieguvējiem, tātad lai saglabātu vietu starp spēcīgākajām komandām, obligāti jāuzvar abas atlikušās spēles.

Pieminētā neveiksme pret serbietēm (viņas šodien ar 74:63 pārspēj Slovēniju un spēlēs pusfinālā…), visticamāk, salauza komandu, kura pret Itāliju bija pavisam nevarīga. It kā izdevās uzvarēt cīņu zem groziem, tomēr pavisam zema bija metienu precizitāte (tikai 33%), padaudz kļūdas (16 pret 10) un pietrūka kārtīgs komandas basketbols (tikai deviņas rezultatīvas piespēles). Otrajā ceturtdaļā Itālijas izlase veica izrāvienu, kuram latvietes vairs pienācīgi atbildēt nespēja.

Saistītie raksti

Sestdien mazajā pusfinālā par 13. līdz 16. vietu Latvijas izlases pretinieces būs Turcijas vienaudzes. Vēl par izdzīvošanu cīnīsies Grieķija un Lietuva. Kā minēts augstāk – vietu elitē no šī kvarteta saglabās tikai viena komanda.

EIROPAS U-18 ČEMPIONĀTS ŠOPRONĀ (UNGĀRIJA)
Par 9.-16. vietu
Latvija – Itālija 57:82
(12:12, 23:34, 42:57). Rozentāle 12, Gulbe 8, Mote, Šepte pa 6, Smirnova, Grava pa 5, Lipe 4, Ozola 3, Kļaviņa, Čevere, Čumika, Mickāne pa 2.

LA.lv