×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. jūnijs, 2016
Drukāt

Jūrmalas festivāla programmu papildina Ivara Kalniņa koncerts (2)

Jāņa Deinata fotoJāņa Deinata foto

Jūrmalas festivāla programmā iekļauts jauns aizraujošs notikums: 12. jūlijā plkst. 18 atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē skanēs aktiera Ivara Kalniņa koncertprogramma “KinoTeātris”, LA.lv pavēstīja rīkotāji.

Ivars Kalniņš joprojām ir īsta superzvaigzne bijušās Padomju Savienības teritorijā, bet Latvijā sastopams visai reti. Šajā koncertā aktieris uzstāsies kopā ar Dailes teātra dziedošo aktrisi Ēriku Egliju, komponistu un pianistu Arturu Maskatu un trompetistu Andri Ābelīti. Programmā iekļautas skaistas dziesmas no kinofilmām, teātra izrādēm un soloprogrammām gan latviešu, gan krievu valodā.

Programmā iekļautas arī dziesmas no 1984. gadā Dailes teātrī tapušās Ojāra Vācieša dzejas kompozīcijas “Si minors”, kuram mūziku rakstījis Arturs Maskats (tolaik – Dailes teātra muzikālās daļas vadītājs), noskaņām bagātās un vokāli komplicētās dziesmas paredzot tieši Ivara Kalniņa balsij. Šajā darbā dzeja, mūzika un Ivara Kalniņa vokālais izpildījums kopā ar komponista instrumentālo pavadījumu sasniedzis reti sastopamu emocionālu saskaņu, kas klausītājus valdzina vēl šodien. Varbūt tāpēc, ka viņiem abiem – Maskatam un Kalniņam – Vācietis tolaik bijis tuvākais latviešu dzejnieks.

Līdzās teātra mūzikai koncertā “KinoTeātris” uzmirdzēs arī pa kādai melodijai no režisores Vijas Beinertes kolorītās īsfilmas “Tās dullās Paulīnes dēļ” un Jāņa Streiča kinolentes “Likteņdzirnas”.

Ivars Kalniņš piedalījies gandrīz 150 filmās un seriālos, neskaitāmās teātra izrādēs un ieskaņojis virkni albumu, iemantojot publikas mīlestību gan Latvijā, gan bijušās PSRS republikās.

Kā jau ziņots, no 11. līdz 16. jūlijam Dzintaru koncertzālē jau otro gadu notiks grandiozākais vasaras klasiskās mūzikas notikums – Jūrmalas festivāls.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai Krievijas zvaigznis šoreiz būs skaidrā?

Draugiem Facebook Twitter Google+