Mobilā versija
-2.4°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
14. septembris, 2016
Drukāt

Kā aizpildīt saskaņoto paziņojumu? Autovadītāja ABC (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lūdzu, pastāstiet, kā pareizi jāaizpilda saskaņotais paziņojums! Ko darīt, ja nepieciešamā veidlapa ir tikai vienam no negadījuma dalībniekiem vai pat nav nevienam? Kas šādos gadījumos jāzina autovadītājiem? MAIJA SIGULDĀ

Pamatlietas, kas jāzina

Eiropas ceļu satiksmes negadījuma paziņojums jeb saskaņotais paziņojums darbojas vairāk nekā 20 valstīs. Tas ir veidlapu komplekts, kurā tiek fiksēti ceļu satiksmes negadījuma apstākļi, ja abi iesaistīto transportlīdzekļu vadītāji spēj par tiem vienoties, apliecinot ar saviem parakstiem.

Saskaņotā paziņojuma veidlapas visās valstīs ir vienādas, atšķiras vienīgi valoda. Tādējādi tās var aizpildīt pat transportlīdzekļu vadītāji, kuri runā savā valodā. Turklāt nepieciešams tikai viens kopīgs saskaņotā paziņojuma komplekts. Ja tā nav nevienam transportlīdzekļu vadītājam, jāsauc policija. Tāpēc ieteicams paziņojuma veidlapas laikus saņemt pie sava apdrošinātāja, lai tās vienmēr atrastos transportlīdzeklī.

Saskaņotais paziņojums jāaizpilda un jāparaksta abiem autovadītājiem. Ar savu parakstu viena vai otra puse atzīst nevis savu vainu, bet gan apstiprina to, ka paziņojumā ierakstītie un ar krustiņu (X) atzīmētie fakti atbilst patiesībai. Svarīgi, lai pēc paziņojuma aizpildīšanas un tā parakstīšanas abi transportlīdzekļu vadītāji saņemtu vienu aizpildītā paziņojuma eksemplāru (oriģinālu vai kopiju), ko iesniegt apdrošinātājam.

! Ja ceļu satiksmes negadījumā ir noformēts saskaņotais paziņojums, arī vainīgajai pusei tas jāiesniedz savam apdrošinātājam ne vēlāk kā 10 dienu laikā.

Aizpildīt saskaņoto paziņojumu drīkst šādos gadījumos:

• ceļu satiksmes negadījumā ir iesaistīti tikai divi transportlīdzekļi;

• nav nevienas cietušas personas;

• nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai;

• ceļu satiksmes negadījumā iesaistītajiem transportlīdzekļiem nav radušies bojājumi, kuru dēļ tie nedrīkst vai nevar turpināt ceļu;

• ceļu satiksmes negadījumā iesaistītie autovadītāji spēj vienoties par visiem būtiskajiem negadījuma apstākļiem.

Lasi tālāk un uzzini biežāk pieļautās kļūdas!

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tur jau tā nelaime, ka vainīgais jau nesteidzas laikā iesniegt šo paziņojumu.Tādējādi vispār tiek vaļā no atbildības. Pavisam jocīgi iekārtots pasākums! Tad jau tomēr labāk policija, lai arī tas sanāk ilgāk. Citādi tādi pekstiņi vien var sanākt.

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+