Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
20. janvāris, 2016
Drukāt

Kā apturēt emigrāciju (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs foto

Emigrācijas problēma Lietuvā ir jārisina ar darbavietu radīšanu un ieguldījumiem reģionos, paziņoja Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites padomniece ekonomikas un sociālās politikas jautājumos Lina Antanavičiene.

Ar nodokļu atvieglojumiem ir jāatrod veidi, kā novirzīt ieguldījumus uz Lietuvas reģioniem, lai mudinātu cilvēkus nebraukt prom no valsts, viņa teica. Prezidentes padomniece arī aicināja valdību pastiprināt cīņu pret korupciju, jo aptuveni ceturtā daļa Lietuvas ekonomikas ir ēnu ekonomika. Pagājušās desmitgades nogalē ekonomikas lejupslīdes laikā krasi pieauga emigrācija no Lietuvas. Emigrējušo skaits vēlāk nedaudz samazinājās, bet 2015. gadā atkal pieauga. Lietuvas Statistikas departamenta dati liecina, ka pašlaik Lietuvā dzīvo nepilni 2,9 miljoni cilvēku. Pērn aizbraukšanu no Lietuvas deklarējuši 46,5 tūkstoši cilvēku, kas ir par 9900 cilvēkiem jeb 25% vairāk emigrantu nekā 2014. gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kaut kadam Latvija naktu prata lidzigas domas!

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+