×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
18. februāris, 2016
Drukāt

Kā baro – tāds izslaukums (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers (no labās) un tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs pirms sanāksmes saskaņo pozīcijas. Rasnačs savā uzrunā sacīja, ka prokuroru ieguldījums ir liels un neatsverams.

Valstij ir jādomā par atbilstoša atalgojuma palielināšanu izmeklētājiem un šo iestāžu kapacitātes celšanu, vakar prokuratūras gada sanāksmē par darba rezultātiem 2015. gadā sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Pretējā gadījumā valstij kā zemniekam būšot grūti sagaidīt atbilstošu izslaukumu no govs – tiesībsargājošās iestādes. Kalnmeiers norādīja, ka Valsts policijas un Finanšu policijas pārvaldes (FPP) darbiniekiem ir “nenormālas darba slodzes”. Piemēram, vienam FPP izmeklētājam ir jāšķetina daudzas sarežģītas finanšu shēmas, lai atrastu un nostiprinātu pierādījumus, tāpēc ir grūti sagaidīt augsta līmeņa izmeklēšanas kvalitāti. “Visā šajā situācijā jārunā nevis par konkrētu iestādi, bet valsts situāciju kopumā. Kā zemniekam – kā baros govi, tāds būs izslaukums. Skarbi izskan, bet zemnieks var bļaut, kā grib, ja nav izslaukuma,” uzsvēra Kalnmeiers. Pēc šiem vārdiem sanāksmes zālē, kurā pulcējušies virsprokurori, politiķi un tiesībsargājošo iestāžu vadītāji, atskanēja aplausi. Ģenerālprokurors arī veltīja kritiku plašsaziņas līdzekļiem, kuri regulāri zākājot izmeklēšanas iestādes un ziņojot, ka viss ir slikti, taču neiedomājoties par to melno darbu, kas likumsargiem ir jāiegulda noziegumu atklāšanā. “Nāciet tad paši pastrādāt,” uzsvēra Kalnmei­ers. Viņš nenoliedza, ka izmeklēšanas iestādēm nepieciešami labāki kadri, taču par to ir grūti runāt, ja Policijas akadēmija jau vairākus gadus ir likvidēta.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Vēl jau ir teiciens, “ja jau nav kazai piena, tad……(uz kautuvi).

 2. Ja ģenerālprokurors uzskata,ka prokurori strādā tikai barošanās dēļ,tad jau te vairāk nav ko teikt,man žēl Latvijas,ja jau valsts galvenais prokurors atklāti pasaka kādēļ prokurori strādā prukuratūrā.

 3. padlaikā nelietīgi direktori maksāja minimālo,
  jo, “sak’, pārējo pats piezagsi klāt”…
  Neafišēta kukuļdošanas atbalstīšana.

 4. darba slodzes jāsamazina, grūtgalvīt…
  Citādi maksāsi kaut miljonu, vienalga
  rezultāts būs tāds pats !!

Draugiem Facebook Twitter Google+