Mobilā versija
+18.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 22. jūnijs, 2017
12. novembris, 2015
Drukāt

Kā iemācīties pārstāt ātri apvainoties (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Dzīve itin bieži sagādā pārsteigumus, uz kuriem mierīgi reaģēt vienkārši nav iespējams. Priekšnieks izteicis, tavuprāt, netaisnīgu rājienu visa kolektīva priekšā, labākā draudzene atkal atcēla ieplānoto tikšanos, bet vīrietis aizmirsa par iepazīšanās gadadienu… Kā lai neapvainojas? Kā izrādās, šādi dzīvojot, ar laiku izveidojas paradums ātri un reizēm pat bez iemesla apvainoties.

Šķiet, kas gan tur slikts, ja tevi pārņem tik dabiskas jūtas kā aizvainojums? Tu taču neesi vainīga, ka tevi apvaino un nevelta pietiekami daudz uzmanības, vēsta Sympaty.net. Patiesībā, uzskata psihologi, nav iespējams aizvainot cilvēku, ja vien viņš pats to neļauj.

Aizvainojuma jūtās nav nekā laba. Lai gan tās ir samērā spēcīgas un tomēr šķietami pārejošas emocijas, tās var pāraugt nopietnākās psiholoģiskās problēmās – atriebības kārē, naidā, pazeminātā pašvērtējumā, vainas sajūtā un pat depresijā. Savukārt ar šīm sajūtām cīnīties būs jau daudz grūtāk, brīdina psihologi.

Tieši tāpēc ir svarīgi sirdī neielaist aizvainojumu. Bet kāpēc mēs tomēr reizēm pat vēlamies apvainoties un izjūtam apmierinājumu no tā? Vispārīgi runājot, ieradums pastāvīgi apvainoties ir mēģinājums saņemt psiholoģisku kompensāciju.

Kādam ļoti patīk sevi pažēlot, tāpēc ir tik viegli apvainoties, lai atkal izbaudītu “nepatiesi aizvainotā ciešanas”. Citiem nepietiek tuvinieku uzmanības, bet apvainošanās ir veids, kā piesaistīt sev uzmanību.

Citreiz apvainojoties cilvēki neapzināti manipulē ar citu cilvēku jūtām, gūstot labumu kādas rīcības vai lēmuma izteiksmē. Šāda uzvedība var būt ērta, bet par īsti godīgu to nosaukt nav iespējams.

Turpinājumā iepazīsties ar padomiem, kā atbrīvoties no ieraduma apvainoties!

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+