×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. decembris, 2012
Drukāt

Kāda Latvijas banka Francijā apsūdzēta par krāpšanos ar nodokļiem

Foto - LETAFoto - LETA

Francijas varasiestādes izmeklēšanas ietvaros par interneta vietni, kas piedāvāja ārzonas banku kontus, kādai Latvijas bankai un tās pārstāvim Parīzē izvirzījušas apsūdzības par līdzdalību krāpniecībā ar nodokļiem, ceturtdien aģentūrai AFP pavēstīja avots tiesībsargājošās iestādēs.

Trešdien apsūdzības izvirzītas arī septiņiem cilvēkiem, kas strādāja vietnes “France Offshore” labā.

Avots neatklāja Latvijas bankas nosaukumu.

Vietne “France Offshore” sevi raksturo kā juristu un grāmatvežu tīklu, kas palīdz izveidot ārzonas kompānijas un banku kontus.

Francijas varasiestādes izmeklēšanu par vietnes darbību veic kopš 2011.gada jūlija.

“France Offshore” mājaslapā ievietots videosižets par to, kā Rīgu apmeklē uzņēmuma vadītājs Nadavs Bensusāns. Viņš ierodas “Rietumu bankā”, kur tiekas ar viceprezidentu Ruslanu Stecjuku. Sižetā intervēts arī toreizējais ekonomikas ministrs Artis Kampars (V). Spriežot pēc kadros redzamā laikraksta “Dienas Bizness” numura, “France Offshore” vadītāja vizīte noritējusi 2011.gada februārī.

Latvija līdz ar vairākām citām valstīm “France Offshore” mājsalapā tiek reklamēta kā vieta, kur reģistrēt kompāniju, lai maksātu mazākus ienākuma nodokļus. Latvija izcelta kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, kurā uzņēmuma ienākumu nodoklis ir 15%. Latvija firmas reģistrēšanai tiek ieteikta, ja ir vēlme nodarboties ar tirdzniecību ES ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+