×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2016
Drukāt

Anda Līce: Visām varām ir savas melu laboratorijas, bešā nepalika arī Latvija (16)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Anda Līce

Pret meliem vienīgās zāles ir patiesība. Diemžēl meli visbiežāk tiek piesegti ar jauniem meliem un tad dabū to, ko šodien gan globāli, gan lokāli saucam par mūsdienu īstenību. Latvijā janvārī degošie atmiņu un piemiņas ugunskuri uzurda daudzus neatbildētus, iespējams, šodien vēl neatbildamus jautājumus. Man mieru neliek viens, kas sasaucas ar padomju laikā Tengiza Abuladzes uzņemtās filmas “Grēku nožēlošana” izskaņu: “Kam vajadzīgs ceļš, kas neved uz dievnamu?” Kam vajadzīgi šie ugunskuri, ja mēs tajos nesadedzinām melus un tie mūs neattīra? Toreiz mēs atguvām svešas varas apgānītu un izlaupītu tēvzemi un, neatmetuši kroplo padomju morāli, tūdaļ metāmies laupīt paši. No tiem, kuri apzināti vai neapzināti atmeta barikāžu pamatos liktos ideālus un izvēlējās savām interesēm atbilstošu Latvijas ceļu, joprojām nav atskanējuši nožēlas vārdi. Gluži pretēji – bijušie darboņi noliedz jebkādu līdzdalību un atbildību valsts brucināšanā.

Tā kā visām varām ir savas melu laboratorijas, pēc neatkarības atgūšanas bešā nepalika arī Latvija. Un tā mēs līdz pat šim brīdim nezinām, kuri cilvēki patiesībā nosaka valstī to vai citu lēmumu pieņemšanu, amatu un resursu sadali. Latvijas sabiedrība joprojām tikai min īstos iemeslus, kāpēc no premjera amata atkāpās Valdis Dombrovskis un Laimdota Straujuma. Tautu no varas šķir lielais melu un intrigu kanjons, līdz ar to nav nekādas iekšējās drošības, un tur nu mums neviens no ārienes nevar līdzēt.

Eiropas pilsētās imigrantu izraisītā vardarbība atsedz kādu nu jau vairs nenoslēpjamu problēmu, kurai ir sakars vispirms ar pašiem eiropiešiem. Ja par kristīgo vērtību mantinieci sevi dēvējošā Eiropa nebūtu šīs vērtības atmetusi un uz lēta darbaspēka rēķina nodevusies neierobežotai patērēšanai, imigranti neatļautos dažāda veida vardarbību. Tie, kas viņus uz to ierosināja, zina, kas notiek aiz Eiropas Savienības glancētās fasādes, līdz kādam absurdam ir izstaipītas cilvēku tiesības, kāda nevienlīdzība valda starp dalībvalstīm un kā tiek degradēts ģimenes jēdziens. Ja plašsaziņas līdzekļi noklusē patiesību par notiekošo, runas par vārda un preses brīvību nav ņemamas nopietni.

Bieži vardarbību visskaļāk nosoda tie, kas paši ir neiecietīgi un vardarbīgi. Nav brīnums, ka Ķelnē notikušais ir aktivizējis galēji labējos visā Eiropā. Latvijā neiecietības līmenis ir gana augsts, par to paldies partijām, valdībām un, protams, indivīdu egoismam, kas ir fiziskas un morālas vardarbības cēlonis vispirms ģimenē un pēc tam arī sabiedrībā. Vai gan citādi nāktos atvērt aizvien jaunus patvēruma centrus sievietēm un bērniem?

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Paldies,ka izsakāt daudzu domas.

 2. Labi teikts. Man šogad janvāra barikāžu atceres dienas negāja pie dūšas tieši melu laboratorijas dēļ.

 3. Paldies, cienījamo dzejniec! Jūs esat kā saule mūsu tumšajā ikdienā, kad apkārt tik daudz liekulības un melu visos līmeņos, kur katra cerība ir lielā vērtē… Allaž lasu jūsu rakstīto un pasakos Dievam, ka vēl Jmums IR cilvēki ar skaidru prātu un spēju korekti vērtēt notikumus. Vēlu jums daudz spēka un izturības. Jūs cienot un mīlot- vecmāmiņa Kurzemē.

  • Tik pat liekulīgi Jūs tagad slavējāt absolūti tukšu rakstu, kas nesatur neko izņēmot vispārzināmas lietas. Autore pate tikpat labi melo, kā tie kurus nosoda. Ne jau tas “lētais darba spēks” ir nodrošinājis Eipopā to “neierobežoto paterēšanu”. Tas “lētais darba spēks” savās mājās savas kūts nespēj uzturēt kārtībā, bērnam puņķi noslaucīt. Augstās tehnoloģijas, inteliģences radošs darbs, lūk tas ir avots “neierobezotai patērēšanai”. Un par to, ka tie muslīmi šodien miljoniem nemirst badā arī jāpateicās Eiropas zinātnei un revolūcijai augkopībā. Ja tā tante ir dzeiniece, kā te saka, es labāk tās dzejas palasītu.

 4. Melu laboratorija ! Kas tad vada šo raidījumu – puišelis ,kurš par to būtību neko nezin. Viņš tikai izrunā vārdus ko liek režisors. Un tas jau gan parūpējies, lai šīs laboratorijas darbs būtu nekāds.. Tiek pieaicināti konsultanti un speciālisti ar smago padomijas morāles nastu, kuri nemaz nav ieinteresēti atklāt kaut vienu patiesību. Bet mums ar to pietiek, jo nespējam domāt patstāvīgi. Mēs vēl aizvien vēlam padomju nomenklatūru un pēc tam žēlojamies, ka dzīve nekļūst labāka. tas viss šodien redzams kā uz delnas – Vienotība pati gāž valdību, bet kad nu pie stūres nokļūst citi nomenklatūras pārstāvji tad spēlē teātri. Jo galvenais jau nav valsts groži, kuri tāpat ir viņu rokās, bet izpatikt Maskavas kundzi;niem.

 5. mums ir klaķieri, no ‘suņu patversmēm’………..jeb kučieri un virtuvenes……

 6. Бабушка признала очевидное. Латышкая элита врёт, и врёт постоянно. Врёт и своему народу, и самой себе, и делает это постоянно и с удовольствием с самого начала становления этого государства. Сначала врали русским, потом простым латышам, теперь врут Брюсселю. А государство, построенное на лжи и неравноправии – нежизнеспосбно, и обычно долго не живёт. Но это так, к слову.

  • “……обычно долго не живёт….”
   ====================================================================
   Ja 4.maija republika pastāvēs vismaz 100 gadus (1990-2090), tad par auseklīšu “melu laboratoriju” grāmatās rakstīs – , kā veiksmīgi realizētu projektu pieminēs!

   • Если простым людям в таком государстве будет хорошо жить, ну так пусть себе существует хоть сто лет.

 7. Tagad visi piesauc Satversmi par reliģiju tiesībām, bet vai tad, kad to pieņēma, Latvijā bija citi nekristīgo reliģiju piekritēji izņemot ebrejus, starp kuriem arī, noteikti, bija kristieši?
  Par angļu valodas zināšanām: manuprāt galvenais ir cilvēka zināšanas un vēlme strādāt Latvijas tautas labā. Tāda ranga cilvēki daudzās zemēs izmanto tulkus. Starp citu: kādēļ man obligāti būtu jāzina angļu valoda? Latvija nekad nav bijusi Anglijas kolonija. Manā jaunībā latviešu skolās pārsvarā bija tikai vācu valoda.

 8. Lai cik cerīgi neizskanēja raksta sākums,miglā tītie bēgļu plūdi atkal ielika bomi spieķos.Vai nebūtu jauki,ja viņi ,jau pametot Arābijas pussalu,būtu savās kulēs iemetuši Eiropas valodu vārdnīcas?Ja tas ir aizmirsies,tad viņi nav cerējuši ne uz ko citu ,kā dzīvi uz gadījuma darbiem,laupījumiem un pabalstiem.Iesaukuma vecuma jaunekļi arī par veselību vēl nedomā,bet vecākiem jau nu būtu vajadzējis vest sev līdzi vismaz dziednieku,vismaz 1:1000.

 9. Visam piekrītu tikai ne par Straujumu.Jau tas vien ,ka cilvēks nepārvalda angļu valodu, vajadzēja atturēt no uzņemšanās šim amatam.

 10. Šo skaisto, talantīgo mākslas darbu derētu piepildīt ar kaut kādiem, pašiem nevainīgiem faktiem. Jo, .. “kam vajadzīgs ceļš” kas neved nekur? Nu, vienīgais, lai formu uzturētu.

 11. Līces kundze te kaut ko jauc. Latvijā t.s. jaunās varas realizētāji nav nekāda jaunā vara, bet tā pati
  vecā kompartijas nomenklatūra, kas tikai uzlikusi demokrātijas masku. Kas tagad šodien nosaka toni un diktē noteikumus valdības veidošanā? Tie ir Brigmanis ar Lembergu. Viņiem piepalīdz bijušie komunisti, komjaunieši un vecie ierēdniecības pārstāvji: sākot ar laventiem, karginiem, priedīšiem un beidzot ar urbanovičiem, bērziņiem, reiriem, straujumām, dūklaviem, āboltiņām. Ir padomāts, lai saglabātu šīs varas pēctecību. Ja arī iemaldās kāds jaunais, tas tiek stingri kontrolēts un ja grib kļūt pārāk neatkarīgs – tiek sodīts, kā Dombrovskis .Nebūsim nu tik naivi!

  • Pilnigi pareizi!Kas tad ir tie,kuri cīnas ap varas sili?Visi kā viens ar deformetu atmiņu un izpratni par okupāciju un savu atbildību par sadarbību,nespēju saskatīt likumsakarību starp savu darbību un valsts attīstību.Īstenībā tā nav nespēja vai slikta atmiņa,bet mērķtieciga sava stāvokļa un sakaru izmantošana sava un varu sagrābušā postkomunistiskā grupējuma interesēs.Tas,ko mums ir atļauts vērot,ir šā grupējuma frakciju cīņas publiskā,cenzētā daļa.

  • Kā tad Dombrovskis tika sodīts?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Lielākais pelnītājs

No Latvijas pašvaldību vēlētajām amatpersonām lielākos ienākumus pagājušajā gadā guvis Rīgas vicemērs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”), liecina aģentūras LETA apkopotie dati no amatpersonu deklarācijām. A. Amerika ienākumi pērn bija 616 386 eiro un 35 250 ASV dolāri. Lielus ienākumus Amerikam nodrošinājuši procenti no nebanku kreditētājiem un vērtspapīru portfeļa realizācijas. Pērn no ātro kredītu uzņēmuma AS “4finance” procentos viņš ieguvis 35 250 ASV dolārus, no “Mogo” – 205 000 eiro, no darījumiem “Swedbank” ar vērtspapīriem – 335 000 eiro. Vismazāko summu – gandrīz 29 000 eiro – vicemērs saņēmis algā Rīgas domē.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+