×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
5. jūlijs, 2017
Drukāt

Kāpēc izčākstēja oligarhu lieta. Kalnmeiers taisnojas (27)

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Žurnāla “Ir” jūnija trijos numuros tika publicēti fragmenti no viesnīcā “Rīdzene” noklausītajām Aināra Šlesera, Aivara Lemberga, Andra Amerika, Viestura Koziola un citu personu sarunām. Sabiedrībā tās jau ieguvušas apzīmējumu “oligarhu sarunas”. Noklausīšanās notikusi laika posmā no 2009. līdz 2011. gada pirmajai pusei, un publicētie materiāli parāda, kā tikušas dalītas oligarhu ietekmes sfēras politikā, uzņēmējdarbībā un kā savām interesēm pakļauti mediji (laikraksti “Diena”, “Dienas Bizness” un “NRA”, apspriestas arī televīzijas LNT un LTV).

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs lietu ierosināja 2011. gada maijā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. KNAB veica kratīšanas vairākās vietās, tostarp ietekmīgu politiķu īpašumos, taču šogad šī lieta tika izbeigta. KNAB vainoja prokuratūras neizdarību, savukārt prokuratūra uzskatīja, ka birojs nav lietu pienācīgi izmeklējis.

KNAB jaunais vadītājs Jēkabs Straume atzinis, ka KNAB lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu ir bijis pamatots. Proti, lietā netika gūti pierādījumi – tas, kas izskanēja pazīstamu uzņēmēju un bijušo politiķu sarunās, “neapstiprinājās dzīvē vai netika noskaidrots”. “Nebija veiksmes, bija priekšlaicīga informācijas noplūde, tai skaitā arī no KNAB,” sacīja Straume, norādot, ka atsevišķas lietā iesaistītās personas, iespējams, bija lietas kursā par KNAB īstenotajiem pasākumiem.

No atsevišķiem sabiedrības pārstāvjiem izskan viedoklis, ka par to, ka lieta izgāzās, atbildība jāuzņemas arī ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram. Vakar intervijā “LA” ģenerālprokurors uz to atbildēja tā: “Valstī ir noteikta kārtība, kā atstādina ģenerālprokuroru. Es nesaskatu, ka prokuratūra būtu pieļāvusi rupjus pārkāpumus šīs lietas sakarā. Patlaban notiek publiska KNAB neizdarītā darba attaisnošana un vainas pārspēlēšana uz prokuratūru.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Vai nu palūgt uzrakstīt iesniegumu vai atstādināt no amata.

 2. Nu pateiksim taču vienreiz skaidri un gaiši – Juta gribēja stāvēt pāri likumam un arī stāvēja tam pāri. Pamatoti viņu izmeta ārā. Tagad viņi spēlē caur IR. Tāpēc Kalnmeiers pamatoti saka – tur ir moràlas dabas, ne kriminālas dabas jautājumi un nav pierādījumi kriminālnoziegumam vai arī Juta tos negribēja vai nemācēja savākt vai arī to novērtējums KNAB bija pārāk augsts, bet prokuratūra nolaida visas jutiņas uz grēcīgās zemes. Viņi no Maskavas mums piespēlēti, grib ietikt politikā un jauc mums galvu. TV jau visiem redzams bija, ka izskatījās pēc jukušas.

  • Nuja , LATVIJĀ politiķi nav krimināli sodāmi pat tad , kad tiek nozagta valsts , un vēlētājs tur ir bezspēcīgs , jo valstij piederīga arī tiesa .

 3. Varbūt gaidāms ”mantojums” , ja pacentīsies vel rīt, parīt …

 4. Nav nekāds brīnums Atbildēt

  Sauso atlikumu no 47% līdz 43% tagad būs atļauts samazināt pat ievārījumos! Skat.”Cukuru ievārījumā drīkstēs aizstāt ar saldinātāju”,Ingrīda Mičāne,Latvijas Avīze,Laukos,4.07.2017.

 5. Atbildigas personas un Institucijas, par likumu ieverosanu un izpildisanu,nepildot savus tiesos pienakumus ir veikusi Valsts nodevibu.Ilgadeju cietumsodu ar mantas konfiskaciju saja “oligarhu lieta” ir pelnijusi netikai viena persona ,bet visu Latvijas Valsts Drosibas un Tieslietu instutuciju vaditaji.
  P.S.Pie Valsts nodevibas skaitas ari finansiala darbiba,ja ta apdraud Valsts ieksejo vai arejo drosibu.

 6. izcaksteja tapec,ka LEMBERGA DOLARI BIJA PIEVILCIGAKI neka pats pienakums.eekstrasensi pateiks,kur tu glaba ventspils dolarus.tad tev tas gimis izstiepsies ka vecs gumijas zabaks.

 7. Vispār pizdec, vainu uzveļ viens otram. Tāpēc mēs esam dirsā vai pakaļā visiem !!!

 8. dublēju savu cenzēto komentu.Kalnmeiers ir kauls no astoņkāja kaula.Nekodīs taču rokā no kuras ēd.Riebīgi klausīties viņa melīgajā ņaudēšanā.Atceraties kā viņu “ievēlēja”?Kā visi pārejie ielikteņi — ATSTRĀDĀ !!Izlasiet grāmatu “BAILES”.ar segvārdu.Daudziem no tiesībsargiem pašiem būtu jābūt aizdomās turamajiem.

 9. Vispārējs atmiņas zudums nozīmē neatbilstību amatam.

 10. Likums “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”
  .
  I nodaļa
  Vispārīgie noteikumi
  .
  7. pants. Nepublicējamā informācija

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kas ir valsts noslēpums vai cits ar likumu speciāli aizsargāts noslēpums.

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kas aicina uz vardarbību un pastāvošās iekārtas gāšanu, propagandē karu, cietsirdību, rasu, nacionālo vai reliģisko pārākumu un neiecietību, kūda uz citu noziegumu izdarīšanu.

  AIZLIEGTS publicēt pirmstiesas izmeklēšanas materiālus bez prokurora vai izmeklētāja rakstveida atļaujas. Aizliegta tādu materiālu publicēšana, kuri pārkāpj nevainīguma prezumpciju.

  AIZLIEGTA un saskaņā ar likumu tiek sodīta masu informācijas līdzekļu izmantošana, lai iejauktos personu personiskajā dzīvē.

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kura aizskar fizisko un juridisko personu godu un cieņu un ceļ tam neslavu.

  AIZLIEGTS publicēt personu korespondences, telefonsarunu un telegrāfisko ziņojumu saturu bez adresāta un autora vai viņu mantinieku piekrišanas.

  AIZLIEGTS publicēt komercnoslēpumus un patentu noslēpumus bez to īpašnieka piekrišanas.
  .
  V nodaļa
  Atbildība par šā likuma pārkāpšanu
  .
  27. pants. Atbildības pamati

  Par šā likuma 7.pantā noteiktās informācijas publicēšanu vainīgās personas atbild Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  28. pants. Kaitējuma atlīdzināšana

  Kaitējums, arī morālais kaitējums, ko masu informācijas līdzeklis nodarījis fiziskajai vai juridiskajai personai, sniedzot nepatiesas ziņas, ceļot neslavu un aizskarot tās godu un cieņu, publicējot ziņas un informāciju, kuru publikācija aizliegta ar likumu, masu informācijas līdzeklim jāatlīdzina šai personai Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  ===========
  ===========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 11. kāpēc izčākstēja oligarhu lieta/?izčākstēja ,jo mēģināja no oda izpūst ziloni ,mēģināja ar sorosa žurnālīša palīdzību nomelnot zzs ,bet galvenais ,novākt tik nevēlamo lembergu.

 12. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI

 13. katrs mulkis saprot kas notiek saja valsti tik politikiem klapes..uz acim un ausim.vini sanem lielo piki un viniem vis ir pie kajas kas notiek Latvija ,ja viniem nav izdevigs likums maina…kuram vajag lielaku algu atkal iedzivotaji maksa

 14. Ko tur taisnoties viss jau tāpat sen skaidrs.

 15. Kalnmeiers kā ģenerālprokurors ir tukša vieta.

 16. ģenerālprokurors kratās vaļā no šīs piesegtās lietas, bet NESAPROTU, KĀ ģenerālprokurors var atļauties nereaģēt uz TAUTAS APZAGŠANAS procesu??? Sen bija laiks NOĒST ZZS – Saskaņas draugus! Paldies žurnālam “IR”! Aklos caurumus likumdošanā radīja Saeimas, kas tik MAINA UN MAINA LiLKUMDOŠANU, ka to aizmainījuši oligarhiem vajadzīgā gultnē! KURŠ NOĒDA Dombrovski, Strīķi, Jurašu, Bordānu un citus, ja ne ZZS??? Tagadējo Rasnaču neviens ”neēd”, lai gan tiesu sistēma grimst…Kolosāli!

  • Ģenerālprokurors nedrīkst ļaut vaļu emocijām,kā to dara žurnālisti un daudzi,daudzi cilvēki,kuri lasa šos sarunu pārpublicējumus……vajag konkrēti pierādāmi fakti,nevis bla,bla,bla…..un pēc šī raksta izlasīšanas,ka no KNAB bija notikusi jau priekšlaicīga informācijas noplūde,mani nepamet sajūta,ka tā saucamie oligarhi,zinādami,ka viņu sarunas tiek noklausītas,kādu brīdi spēlēja teātri.

  • Kriminālkodeksā nav panta par tautas apzagšanu vai valsts nozagšanu ,tāpēc nevienu lielzagli sodīt nevar.

 17. Kamér neaizlàpīs aklos caurumus likumdosanà,tikmér A komandai bùs zelta dzīve.Vispàr jau tragiski un smieklígi:varam aizràdīt vien par nesmuku vàrdu lietosanu.To var ar laiku legalizét,tàpat kà “idiots” ir pasludinàts par visai pieñemanu.Bll…,nh…!

 18. Vienotībai pašlaik ir pēdējais brīdis neizkrist no politiskās laivas. Dzīvības jautājums. Tāpēc ar atzīstamu izdomu ir labi noorganizēta šī priekšvēlēšanu kampaņa. Sākumā gandrīz noticēju, ka te ir cīņa par taisnīgumu, par godīgumu. Bet… tiek piespēlēts Dūklavs, viens no iespējamiem premjeriem, kas visā šai “oligarhu” lietā ir bijis nejaušs garāmgājējs un toreiz politikai vispār nebija tuvumā, taču nu tiek pasniegts gandrīz vai kā galvenais oligarhs, tad pat aklam top skaidrs – Vienotībai par katru vajag noēst ZZS. Visa šī kampaņa ar liberāļu žurnāla IR publikācijām patiesībā ir pret ZZS, nevis par likumību, tikumību un morāli. Tāpēc vajag šķaidīt visus bez izvēles, noraut zemē, samīt, un tad parādās Vienotības Lielmāte – visa baltā tērpā…

  • Aivar izbeidz te blefot.Atdod sazagtos miljonus ārstiem,skolotājiem,policistiem,ugunsdzēsējiem un tad LATVIJAS TAUTA tev piedos!

 19. Lietas butiba. Mūsu apsūdzetie oligarhi stutē Latvijas biznesu bet to apkarotāji sarositi noVienotibas kas inicēja šo lietu, ar sev paklautiem izmeklētājiem stradā arzemju oligarhu intereses graujot Latviešu biznesa projektus. Viss vienkārši… Soros pret latvijas biznesmeņiem par to ir šis stāsts…

 20. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  un acīs rādās Maizīša izbalsošana ar veiksmīgiem 3 A lēmuniem… neklausīsi – izbalsos pat rīt…Saeimas ārkārtas sēdē, kuru var sasaukt pat prezidents…

 21. JA GRIB SAGLABAT AMATU UN tAUTAI PIERADIT SAVU PATIESIGUMU SAKT VISU LIETAS IZSKATISANU NO JAUNA TAS BUTU TAISNIGI PRET TAUTU

 22. Nebija veiksmes :)! Toties Valsts izlaupishanaa Jums traniem ir veiksmes 🙁 !

 23. Kalmeiers ir lauķis, kurš strādājis Parex bankā par juristu.

Draugiem Facebook Twitter Google+