×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. janvāris, 2014
Drukāt

Kāpēc nezied pasiflora?

KJV Odense

“No pagājušā gada pavasarī iesētām sēklām izaugusi pasiflora ar 2–3 m gariem dzinumiem. Augs novietots uz saulaina dien-
vidu loga, bet ziedēt  negrib.  Ko daru nepareizi?
” Ausma  Zosēnos

Ātri augošās pasifloras telpās gada laikā sasniedz 2–3 m garumu un pat vairāk. No spraudeņa audzēta pasiflora uzzied jau tajā pašā gadā, bet no sēklas izaudzētai ziedus var gaidīt tikai aptuveni pēc diviem, trim vai četriem gadiem.

Lai pasiflora ziedētu bagātīgi, gandrīz vai katrā lapu žāklē pa ziedam, tā jāaudzē gaišā, saulainā un siltā vietā, kur gaisa temperatūra ir ap +18…+22 0C un augstāka. Augsnei jābūt ar neitrālu reakciju, irdenai, labi drenētai, ar pamatīgu trūdzemes piedevu. Lai augs attīstītu daudz ziedu, nevis audzētu dzinumus un lapas, jābūt samērīga lieluma podam.

Svarīgs ir arī mēslojuma sastāvs un tā lietošanas biežums. Noteikti nedrīkst pārmēslot ar slāpekli, parasti to lieto auga augšanas sākumā, lai augs izveidotu daudz dzinumu un lapu.

Lai attīstītos daudz ziedpumpuru un lai tie visi uzplauktu, vajadzīgs gan fosfors, gan kālijs. Ieteicams pasifloru reizi nedēļā mēslot ar komplekso mēslojumu, kurā ir visas augam nepieciešamās vielas. Ideāls variants: reizi mēnesī komplekso mēslojumu aizstāt ar kādu organisko mēslojumu – tas auga attīstībai nāks tikai par labu.

Pasiflorai nepatīk: 


• tumša vieta telpā;

• pārlieku sauss, arī sasmacis gaiss;

• temperatūra, kas zemāka par +12…+14 0C;

• sablīvējusies, smaga, kaļķaina augsne;

• pārāk liels pods ar nepiesakņotu zemi;

• pārmērīga laistīšana.

Ziemas mēnešos, kad pietrūkst gaismas, pasiflorai apgriež dzinumus, un, lai piebremzētu augšanu, pārstāj mēslot un laista minimāli. Var arī neapgriezt, taču tad apakšējie stumbri būs bez lapām un uz vecajiem zariem neveidosies ziedi. Tie attīstās lapu žāklēs uz jaunajiem dzinumiem, katrs zieds zied apmēram 
24–36 stundas.

Pasiflora vienlīdz labi veido ziedus gan tad, ja tā var pieķerties pie balsta un vīties augšup, gan tad, ja aug iekarināmā podā un garie dzinumi brīvi slīgst lejup. Taču, ja vietas ir pārāk maz un dzinumi cieši pārklāj cits citu, ziedēšanai var nepietikt spēka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+