×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. novembris, 2013
Drukāt

Kārlsens kļuvis par absolūto pasaules čempionu šahā

AFP/LETAAFP/LETA

Norway's Magnus Carlsen (R) competes in the 10th championship chess match with India's Vishwanath Anand in Chennai on November 22, 2013. Norwegian prodigy Magnus Carlsen began his 10th match with India's Viswanathan Anand needing just a draw to take the world champion crown and complete his ascent to the top of the game. AFP PHOTO/Manjunath KIRAN

Norvēģis Magnuss Kārlsens piektdien kļuva par jauno absolūto pasaules čempionu šahā.

Lai izcīnītu čempiona titulu, Kārlsenam piektdien desmitajā partijā ar tobrīd pasaulē labāko šahistu Višvanatanu Anandu no Indijas pietika ar puspunktu.

Tieši to viņam izdevās iegūt, jo abi spēlētāji 130.gājienā vienojās par neizšķirtu, kā rezultātā Norvēģijas sportists desmit cīņu gaitā bija iekrājis 6,5 punktus, kamēr viņa pretinieks – 3,5.

Piektdien Kārlsens cīnījās ar baltajām figūrām.

Uzvarētājs būtu jānoskaidro 12 partiju cīņā, taču jau piektdien Kārlsens kļuva Anandam neaizsniedzams.

Šobrīd tikai 22 gadus vecais Norvēģijas šahists kļuvis par vienu no jaunākajiem pasaules čempioniem šahā.

Kārlsens vēsturē kļuvis par 16.absolūto čempionu šahā.

Pirmie četri dueļi noslēdzās neizšķirti, bet turpinājumā divas uzvaras pēc kārtas izcīnīja norvēģis, turklāt otrajā reizē to paveica, cīnoties ar melnajām figūrām. Iepriekšējie divi dueļi atkal bija beigušies neizšķirti, bet ceturtdien uzvaru izcīnīja Kārlsens, turklāt atkal to izdarot ar melnajām figūrām.

Anands absolūtais pasaules čempions bija jau kopš 2007.gada, titulu aizstāvot 2008., 2010. un 2012.gadā. Savukārt pašreizējais pasaules ranga līderis Kārlsens iespēju cīnīties ar indieti ieguva pretendentu turnīrā.

Anands izcīnījis piecus pasaules čempiona titulus, bet vairāk ir tikai krieviem Anatolijam Karpovam un Garijam Kasparovam, kā arī vācietim Emanuelam Laskeram, kuri katrs izcīnījuši pa sešiem tituliem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+