×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
10. janvāris, 2018
Drukāt

Denēva un citas ievērojamas francūzietes aizstāv tiesības pavedināt; saņem Francijas feministu nosodījumu (7)

Foto: AFP/Scanpix/LETAFoto: AFP/Scanpix/LETA

Franču kinozvaigzne Katrīna Denēva un citas ievērojamas francūzietes atklātā vēstulē pauž uzskatu, ka vīriešiem jābūt tiesīgiem pavedināt sievietes un ka viņu apsūdzēšana seksuālā uzmācībā ir aizgājusi par tālu.

Denēva un vēl apmēram 100 ievērojamu sieviešu no izklaides industrijas, zinātnes un citām jomām ir parakstījušas atklātu vēstuli, kuru otrdien publicēja Francijas laikraksts “Le Monde”.

Vēstulē teikts, ka ASV kino magnāta Hārvija Vainstaina skandāla izprovocēts “leģitīms protests pret seksuālu vardarbību” ir aizgājis par tālu un apdraud grūti izcīnīto seksuālo brīvību.

Šī vēstule atspoguļo Francijas dalītās jūtas par to, ka pēdējos mēnešos daudzās valstīs ietekmīgi vīrieši tiek plaši apsūdzēti sistemātiskos seksuālos pārkāpumos pret sievietēm.

Francijā, kas ir slavenu feministu mājvieta, Denēvas parakstītā vēstule izpelnījusies kritiku.

Feministe Karolīna de Āsa un vairāk nekā 30 citas aktīvistes trešdien tīmekļa vietnē “Franceinfotv” nosodījušas šo vēstuli.

“Šī vēstule ir kā neērts darba kolēģis vai kaitinošs onkulis, kurš nesaprot, kas notiek,” norāda aktīvistes.

Viņas apgalvo, ka Denēva un citas sievietes, kas parakstījušas vēstuli, šādi cenšas panākt, ka seksuālā vardarbība šķiet normāla.

Tomēr daudzi cilvēki Francijā atzīst par pamatotām Denēvas bažas par jaunu “puritānismu”, kas ir pretstats franču tradīcijām pavedināšanas jomā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  parandžās un nebūs nekādas ”uzmākšanās” – tikai kam tie šifoni, mini, stundas kosmētikas salonos? Neapskaužu…

 2. vēl viens apliecinājums! Atbildēt

  vēl viens apliecinājums aizai starp angļu-amerikāņu analītisko – ētiku nepazīstošo – filosofiju un kontinentālo filosofiju! … :))) anglo-amerikāņu manierisms, jeb idiotisms!

 3. izrādās vismaz francijā vel irsievietes Atbildēt

  citādi visapkārt vienas vienigas zilzeķes, kuras pat apskatit nedrīkst bez tiesas prāvas

 4. Nedrīkst skatīties uz sieviešu dekoltē, to var traktēt kā seksuālu vardarbību.Tā jau ir, ja vīrietis ierauga pusatklātus dāmu apaļumus, viņa izturēšanos nosaka nevis smadzenes, bet pavisam cita ķermeņa daļa.

 5. Spoža zvaigzne tumšā naktī!

  Savlaicīgi!!!

 6. pilnigi piekritu.

 7. Saprāta balss histērijas tuksnesī!

Draugiem Facebook Twitter Google+