×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. jūlijs, 2014
Drukāt

Kaujinieki lielās ar “AN-26” notriekšanu; apraksts atbilst Malaizijas “Boeing” katastrofai

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Austrumukrainas promaskavisko kaujinieku līderis Igors Girkins ceturtdien paziņoja, ka viņa karotāji Torezas apkaimē, Doņeckas apgabalā, notriekuši lidmašīnu, kas atbilstoši viņa teiktajam esot “An-26”.

Tieši Torezas apkaimē ceturtdien tika notriekta lidsabiedrības “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīna ar 295 cilvēkiem.

“Torezas apkaimē tikko notriekta lidmašīna “An-26”, mētājas kaut kur pie šahtas “Progress”. Brīdinājām taču – “mūsu debesīs” nelidot. Un, lūk, kārtējais “putniņu krišanas” video pierādījums,” ciniski piebilda kaujinieku līderis.

Girkina sociālā tīkla vietnē ievietoti video materiāli, kas ir identiski tiem, kas ukraiņu medijos publicēti kā ilustrācija Malaizijas lidmašīnas notriekšanai.

“Putniņš nokrita aiz terikona, dzīvojamo sektoru neaizskāra. Mierīgie iedzīvotāji nav cietuši,” norādīja Girkins.

Esot notriekta arī vēl viena cita lidmašīna, domājams, “Su”, piebilda kaujinieku līderis.
Viņa paziņojums sociālajos tīklos parādījies ap plkst.16.50.

Ceturtdien plkst.16.20 no radaru ekrāniem pazuda “Malaysia Airlines” lidmašīna “Boeing-777”, kas veica reisu Amsterdama-Kualalumpura.

No Girkina paziņojuma var saprast, ka separātisti notriekuši Malaizijas lidmašīnu, domādami, ka tā ir liela Ukrainas armijas lidmašīna, skaidro ziņu aģentūra AFP.

Girkina paziņojumā sociālajā tīklā nav paskaidrots, ar kādiem ieročiem lidmašīna notriekta.
Savukārt promaskavisko kaujinieku grupējuma “Doņeckas tautas republika” (DTR) oficiālajā tvitera kontā separātisti ceturtdien no rīta dižojās, ka ir sagrābuši Ukrainas zenītraķešu kompleksu “Buk”, ar kuru iespējams notriekt lidaparātus lielā augstumā.

Tiesa gan, vēlāk šis ieraksts tika izdzēsts.

“[Ukrainas] pretgaisa aizsardzības spēku zenītraķešu pulka A1402 teritorijā DTR kontrolē pārņemti zenītraķešu kompleksi pašgājēji “Buk”,” bija lasāms kaujinieku kontā @dnrpress.

Sistēmu “Buk” ražotājs Krievijas uzņēmums “Almaz-Altej” pavēstījis, ka raķetes var notriekt mērķus 25 kilometru augstumā.

Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Antons Geraščenko paziņoja, ka “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīnu virs Torezas no zenītraķešu kompleksa “Buk” notriekuši teroristi.

“Tikko teroristi pie Torezas no [Krievijas prezidenta Vladimira] Putina vēlīgi piešķirtā zenītraķešu kompleksa “Buk” notriekuši reisa Kualalumpura-Amsterdama civilo lidmašīnu,” Geraščenko pavēstīja sociālajā tīklā “Facebook”. “Šodien no rīta vietējie patrioti fiksējuši šī kompleksa pārvietošanos no Torezas uz Sņižni.”

Tiek ziņots, ka avarējušās lidmašīnas maršruts bijis netālu no Ukrainas gaisa spēku transporta lidmašīnas “IL-76” maršruta. Izskanējuši pieņēmumi, ka Krievijas atbalstītie kaujinieki mēģinājuši trāpīt šai lidmašīnai, kas transportējusi kravu pie robežas bloķētajām ukraiņu vienībām, taču viņu palaistā raķete ķērusi pasažieru lidmašīnu.

Bojāgājušo vidū ir vairāk nekā 250 Eiropas Savienības pilsoņu, pavēstīja Ukrainas aizsardzības ministra padomnieks Oleksandrs Daņiļuks. Viņš arī norādīja, ka dzīvību zaudējuši 300 cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+