×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. novembris, 2015
Drukāt

Ķekatā, ļekatā, Brīvdabas muzejā Mārtiņi!

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šo svētdien, 8. novembrī, no plkst. 12 līdz plkst. 16 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies Mārtiņa dienas svinības, LA.lv uzzināja muzejā.

Aizvadot rudens beigu darbus un sagaidot ziemas sākumu, Brīvdabas muzejs aicina mazus un lielus apmeklētājus tērpties maskās dziedāt un dejot folkloras kopu pavadībā, baudīt Mārtiņdienas cienastu un “Mārtiņa beķerejas” sarūpētos pīrādziņus. Kopā ar folkloras kopām masku gājiens no sētas uz sētu.

Zemgales sētas rijā visi apmeklētāji varēs līdzdarboties Mārtiņdienas masku gatavošanā un pārģērbties līdz nepazīšanai visas dienas garumā, turpat pagalmā rotaļas, dančus plkst. 12:30-13:45 vadīs folkloras zinātāju kopa – Ernesta Spīča muzikanti. Visas dienas garumā būs iespēja iegūt zināšanas koka karošu grebšanā. Zemgales sētas istabā plkst. 12:00 – 14:00 pašiem mazākajiem būs iespēja piedalīties gailīšu veidošanas un krāsošanas darbnīcā un plkst. 14:30-15:30 pasaku un teiku stāstnieces stāstīs par Mārtiņa dienas tradīcijām un paražām. Visas dienas garumā iespēja ar zirgu aizjāt no Zemgales sētas līdz Bornes baznīcai.

Kurzemes sētas dižistabā plkst. 13 – 14 stāstnieces Liesma Lagzdiņa un Ārija Klēvere stāstīs lieliem un maziem pasakas ventiņ valodā. Pašiem mazākajiem – no 14:30-16 gailīšu krāsošanas darbnīca. Kurzemes sētas pagalmā plkst. 13:45 – 15:15 Mārtiņbērni tiks aicināti dziedāt un dejot kopā ar folkloras kopām “Krulla” un “Zvīgzna”, bet pagalmā visas dienas garumā bērni tiks gaidīti Mārtiņdienas radošajā darbnīcā – senās spēles un rotaļas kopā ar Aldoni Baldiņu. Kurzemes zvejnieka sētā Lurķi” plkst 12-16 apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt savus spēkus svilpaunieku darbnīcā, keramiķa Māra Dubkēviča vadībā.

Nidas dūmistabā visas dienas garumā kopā ar Daugmales Jāni Mārtiņbērni varēs iemācīties liet vaska sveces, lai tumšās rudens dienas taptu gaišākas.

Bornes baznīcā plkst. 10:30 būs dievkalpojums, plkst. 14 apmeklētājus priecēs “Mārtiņkora”
koncerts.

Smēdē darbosies kalējs Vilnis Vincēvičs, kopā ar viņu bus iespējams izkalt īpašu Mārtiņa dienas medaļu, bet pie Priedes kroga plkst. 15:30 rudens balvas Umurkumura stabā un jestri danči kopā ar folkloras kopu “Dandari” un svinīgā gailīšu makarēšana kopā ar Priedes kroga saimnieku.

No plkst. 13 līdz plkst. 14 tiek rīkota bezmaksas ekskursija “Mārtiņa svinības senajā latviešu sētā” – pulcēšanās pie informācijas dēļa.

Pie Nidas dūmistabas būs sabraukuši amatnieki un pārtikas tirgotāji no visas Latvijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+