×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. februāris, 2012
Drukāt

Kemerons un Sarkozī apņemas stiprināt militāro sadarbību

parize

Šodien Parīzē tikties ar Francijas prezidentu Nikolā Sarkozī bija ieradies Britānijas premjerministrs Deivids Kemerons. Tikšanās laikā abi vienojās izstrādāt kopīgu militāro komandcentru, lai nākotnē sekmīgāk īstenotu militārās operācijas, ziņo britu laikraksts “The Daily Telegraph”.

 

Kemerons un Sarkozī grib izveidot kopīgu ātrās reaģēšanas vienību. Par šādu ieceri Eiropas politiskie smagsvari vienojušies pēc militārajām operācijām Lībijā. Tāpat līderi paziņoja, ka abas valstis sāks kopīgu darbu pie jaunākās paaudzes bezpilotu lidmašīnu būves.

Šī bija pirmā Sarkozī un Kemerona divpusējā tikšanās pēc abu pušu strīdiem ap eirozonas krīzes risināšanu. Iepriekš Sarkozī britu premjeru nodēvēja par “stūrgalvīgu bērnu”, bet Kemerons Francijas prezidentu saistībā ar viņa ideju ieviest finanšu transakciju nodokli – par “traku”. Tagad abas puses vienojās turpmāk arī uzlabot sadarbību, paziņojot, ka tuvāko mēnešu laikā britu un franču uzņēmēji parakstīs līgumus par kopīgu lidaparātu un kodolspēkstaciju būvēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+