Mobilā versija
+14.3°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
30. decembris, 2016
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1916. gada 30. decembrī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vecticībnieku ciems

“Līdums”

Jaunākais “Dryva” numurs starp citu sniedz ziņojumu no Preiļiem, ka tur stipri lielākais latviešu vairums ievēlējuši krievu par pagasta vecāko. Tur lasām par šādu faktu: “10. decembrī mēs, preilieši, vēlējām pagasta vecāko. Latviešu bija pāri par trīs daļas un krievu mazāk kā viena ceturtā daļa. Un ko jūs domājiet, kas tika ievēlēts par vecāko? Vai latvietis? O, kas to deva, tas pats krievs palika, kurš bija ir agrāk. Ievēlējām to pašu vecticībnieku, uz kura ļaudis raudājās, par kuru ne viens vien sacīja: “Ak, Dieviņ, kaut tik drīzāk beigtos šie trīs gadi, vairāk gan nevēlēsim krievu, uz priekšu būsim gudrāki, vēlēsim savu cilvēku, savu latvieti!” Beidzās trīs gadi un, tavu brīnumu, tas pats krievs palika. Kas par iemeslu tam? Iemesls visiem zināms: nopirkšana, kukuļi. Kad beidzās vecākā vēlēšanas, saimnieciņi, izgājuši ārā, savā starpā runāja: “Bratka, vai zini, ka X trīs bumbiņas uz veco staršinu.” Tā bija patiesība, ka ikviens diezin cik zīmīšu meta, lai paliktu krievs par pagasta vecāko. Kāds kauns! – izsaucās rakstītājs. Kāda tumsa!

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+