Latvijā

Ko jūs patiesībā maksājat par bezprocentu aizdevumu?0

Ir patīkami, kad varat iegādāties kādu sen noskatītu un lielāku pirkumu ar bezprocentu kredīta starpniecību. Tādus mūsdienās piedāvā teju ikviena sevis cienīga tirdzniecības vieta. Taču jums jāzina, ka bezprocentu kredīti un to maksājumi ne vienmēr ir tik grandiozi, kā tie tiek pasniegti reklāmās. Jebkurā preču pirkuma gadījumā, kad izmantojat kredītu ar atlikto procentu maksājumu, jūs bieži vien esat pakļāvis sevi labi izstrādātai kredītdevēju sistēmu, kas bieži vien jums liek tērēt vairāk, nevis mazāk. Tāpēc lasiet tālāk, lai uzzinātu, ko jūs patiesībā maksājat par bezprocentu aizdevumu. Ziniet, ka salīdzināt aizdevumus, kas tiek izsniegti uz 30 dienām (sammenlign lån 30 dage) bez nekādiem procentiem, ir pirmais solis uz to, lai neļautu sevi ievilināt kredītu apburtajā lokā.

Bezprocentu aizdevumi patiesībā ir aizdevumi ar atliktajiem procentu maksājumiem, ļauj jums maksāt mazākus vai nekādus procentus uz noteiktu laiku. Visbiežāk šādu pakalpojumu piedāvā izmantot veikali lielgabarīta pirkumiem – sadzīves tehnikai, dārgiem mobiliem telefoniem, dārglietām, ceļojumu iegādei u.tml. Mazumtirgotāji parasti cenšas piesaistīt pircējus tērēt naudu, kuras viņiem nav, un apmaksāt pirkumu vēlāk. Ja redzat tādus saukļus kā “Nepārmaksā preces vērtību!” un “Bezprocentu kredīts uz 12 mēnešiem”, tad realitātē tas nozīmē, ka jums ir iespēja izvairīties no procentu maksājumiem, bet tikai uz noteiktu laiku un noteiktiem noteikumiem. Ja vien spēsiet samaksāt visu aizdevuma summu pirms izsniegtā bezprocentu perioda beigām, tad jūs patiešām nemaksāsiet nekādus procentus. Bet triks slēpjas tanī, ka, balstoties uz kredītdevēja izstrādātajiem noteikumiem, to ir pārsteidzoši grūti to izdarīt.

Bezprocentu aizdevums ir lielisks palīgs, ja pilnībā spējat atmaksāt savu aizdevumu savlaicīgi. Bet, ja tas tā nav, jūs gala rezultātā bieži vien samaksāsiet daudz vairāk, nekā tad, ja jūs par preci būtu norēķinājušies uzreiz vai izvēlējušies kāda cita tipa aizdevumu vai kredītlīniju. Un aizdevēji izmantos vairākus trikus, lai palīdzētu jums neatmaksāt bezprocentu kredītu laikā.

Lielais “sarkanais karogs” šiem piedāvājumiem ir tāds, ka, ja pilnībā neatmaksāsiet aizdevumu termiņā, jums būs jāmaksā procenti par visu periodu no aizdevuma pašas pirmās dienas. Atkarībā no jūsu aizdevuma struktūras, šī procentu maksa var būt visai ievērojama. Ja jūs nokavējat kaut vai tikai vienu maksājumu, bezprocentu piedāvājums automātiski tiek izslēgts un jūs turpināt aizdevumu apmaksāt ar klāt pierēķinātiem, pamatīgiem procentiem. Ja bezprocentu piedāvājuma termiņa beigās jūs esat palikuši parādā kaut nepilnu eiro – jūs automātiski esat pārkāpis bezprocentu kredīta noteikumus un jums būs jāmaksā procentu likme ar atpakaļejošu spēku. Lai veiksmīgi izmantotu šāda tipa bezprocentu piedāvājumus, jums patiešām ir jātur roka uz pulsa un jāseko aizdevuma pilnīgai – un pats svarīgākais – laicīgai atmaksai.

Lielākā daļa cilvēku izvēlas šos piedāvājumus, jo ir pārliecināti, ka spēs pilnībā un laikā veikt parāda samaksu, un daudzi no viņiem to arī paveic. Bet dzīve dažreiz sagādā nepatīkamus pārsteigumus, kas nozīmē, ka uz kādu brīdi jums būs jānovirza finanšu līdzekļi kaut kur citur uz aizdevuma atmaksa vairs nebūs pirmajā vietā. Dažādu apstākļu dēļ jūs vairs nespēsiet atmaksāt aizdevumu tik ātri, kā paredzēts. Finanšu pētījumi pierāda, ka 20% no visiem patērētājiem nespēj atmaksāt aizdevumu noteiktajā termiņā. Bez tam, bezprocentu kredīti parasti vilina ar iespēju aizņemties naudu bez kredītvēstures jeb lån penge uden nemid, ko grūti noraidīt tad, ja kārotais pirkums nav pa kabatai. Pirms parakstāties uz bezprocentu aizdevumu, izlasiet visu līguma smalko druku. Līdz ar bezprocentu termiņa beigām, šiem aizdevumiem ir raksturīgas ļoti augstas procentu likmes.

LA.lv