×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
7. septembris, 2012
Drukāt

Kopā ar pacientu izvēlamies viņam labāko

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

Precīzai diagnozei ir nozīme jebkuras saslimšanas gadījumā, un izņēmums nav arī kāju vēnu patoloģijas. Veicot precīzu diagnostiku, ārsts var nekļūdīgi izvēlēties to ārstēšanas metodi, kura konkrētajā gadījumā ir piemērotākā, pārliecināts Dr. Mauriņa Vēnu klīnikas ārsts, flebologs Andis Rīts.

 

– Jūs vienmēr esat uzsvēris diagnostikas nozīmīgumu vēnu ārstēšanā.

– Mūsdienu fleboloģijā zelta standarts ir ultrasonogrāfiska kāju vēnu izmeklēšana. Tās laikā varam izvērtēt kāju vēnu veselības stāvokli, redzēt, kāda ir asins plūsma gan zemādas, gan dziļajās kāju vēnās, konstatēt novirzes no normas un izvēlēties atbilstošo ārstēšanas metodi konkrētam gadījumam. Tāpat sonogrāfa kontrolē veicam skleroterapiju un arī lāzeroperācijas.

– Zinot, ka ārsts precīzi redz to, ko dara, pacients var vairāk uzticēties ārstam, un tas mūsdienās nav mazsvarīgi.

– Nenoliedzami, šis aspekts ir svarīgs. Veicot izmeklējumus Dr. Mauriņa Vēnu centros un klīnikā, uz lielā televīzijas ekrāna pacientam varam konkrēti parādīt kāju vēnu problēmu un to, cik tā ir liela, pastāstīt, kādas ir iespējas ar to cīnīties. Jo nereti ir tā, ka piedāvājam dažādus risinājumus vēnu problēmām un kopā ar pacientu izvēlamies viņam labāko.

Uzskatu, ka ir ļoti svarīgi pacientam izskaidrot problēmas būtību – kāds iemesls ir kāju smaguma sajūtai, tūskai, kā arī to, kāds rezultāts sagaidāms pēc mūsu izvēlētās ārstēšanas.

– Kāds ir piedāvājuma klāsts Dr. Mauriņa jaunajā Vēnu klīnikā, kas iekārtota renovētā ēkā Mežaparkā?

– Dr. Mauriņa Vēnu klīnika, manuprāt, ir modernākā, kāda mūsu valstī pieejama pacientiem. Tā ir veidota tieši vēnu pacientu ārstēšanai, šajā klīnikā ir divas ļoti moderni aprīkotas operāciju zāles, septiņi labiekārtoti konsultāciju kabineti ar mūsdienīgu aparatūru, kā arī trīs pēcoperāciju palātas. Telpas ir ne tikai mūsdienīgas, atbilstošas medicīnas un sanitārajām normām, bet arī mājīgas – lai pacientam nerastos sajūta, ka viņš nokļuvis kādā poliklīnikā vai medicīnas iestādē, kur jūtams nepatīkamais dezinfekcijas līdzekļu smārds. Lai viņš justos pietuvināts mājas apstākļiem, un lai viņam būtu patīkami iegriezties mūsu klīnikā.

– Kādus ārstēšanas veidus šeit piedāvājat?

– Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā piedāvājam ārstēt visu veidu vēnu saslimšanas, sākot ar tādām smagām problēmām kā vēnu trofiskās čūlas, dziļo vēnu tromboze un citām. Veicam dažādas operācijas, kā arī kosmētiskas manipulācijas, piemēram, vēnu skleroterapiju. Zem ādas redzamie nelielie kapilāri parasti gados jaunām sievietēm rada kosmētisku problēmu. Šeit pieejams arī ķermeņa estētikas kabinets, kur speciālistu rīcībā ir ļoti laba aparatūra. Strādā arī ārsti proktologi.

 

Sākot ar septembri, esam ieviesuši jaunu operāciju veidu ar modernāko lāzera vadu, kāds šobrīd ir pieejams vēnu lāzer­operācijās. Tas ir tā saucamais divriņķu radiālais lāzera vads, kas izstaro enerģiju no diviem gaismas avotiem. Ar to slimās vēnas sieniņa tiek apstrādāta vienmērīgāk, ar mazāku enerģijas daudzumu – šī iedarbība ir maigāka.

 

Pēc ārstēšanas ar jauno lāzera vadu pacientam nav pēcoperācijas sāpju, nav jāvalkā kompresijas zeķe, kā arī nav jālieto tabletes trombu profilaksei. Pacients var atgriezties darbā tajā pašā dienā, kad veikta operācija.

Šo saudzīgo kāju vēnu lāzeroperāciju rekomendējam veikt tiem pacientiem, kam ir svarīgāka kāju veselība, nevis izskats. Tie ir cilvēki gados un tie, kam bijuši vēnu iekaisumi, ādas izmaiņas vai pat trofiskās čūlas, tie, kam ir svarīgi izārstēt stumbra vēnu – lāzeroperācija ar divriņķu radiālo lāzera vadu šeit ir ļoti piemērota! – tādējādi likvidējot problēmas iemeslu.

– Zinu, ka šis jaunais lāzer­operācijas veids ieviests pēc rūpīga pētījuma. Pacientus interesē, vai būs kāds jauns pētījums, jo tā ir iespēja tajā piedalīties un saņemt ārstēšanu ar ievērojamu atlaidi vai pat par velti.

– No 19. līdz 21. oktobrim pie sevis Vēnu klīnikā uzņemsim starptautisku atzinību guvušus vadošos pasaules flebologus: Eberhardu Rābi – Vācijas Fleboloģijas biedrības prezidentu, Larsu Rasmusenu – Skandināvijas Fleboloģijas biedrības prezidentu, Felicitu Panieru – Starptautiskās fleboloģijas biedrības viceprezidenti. Viņi piedalīsies meistarklasē, demonstrējot jaunākos sasniegumus fleboloģijā. Esam jau saņēmuši vairāk nekā 40 pieteikumus meistarklases apmeklējumam no mūsu ārzemju kolēģiem.

Šobrīd esam jau sākuši pacientu atlasi, kuri tiks ārstēti meistarklases ietvaros. Šie 24 pacienti ar kāju vēnu problēmām ārstēšanu varēs saņemt par brīvu.

 

 

Par ārstu Andi Rītu

Ķirurgs, flebologs. Regulāri apmeklē modernās fleboloģijas pamatlicēja profesora Varadeja kursus Frankfurtē, Baltijas, Vācijas un Starptautiskās fleboloģijas biedrības rīkotos kongresus un konferences. Ir padziļinājis zināšanas un iemaņas asinsvadu ultrasonogrāfiskajā diagnostikā, vēnu skleroterapijā un lāzerterapijā. Latvijas Ķirurgu asociācijas un Baltijas Fleboloģijas biedrības biedrs.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+