×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

Kosmiskā atpūta ērtos spilvenos

contour_2

Būtisku dzīves daļu cilvēks pavada miegā, tādēļ tā kvalitātei ir ļoti liela nozīme. Labsajūtu un pilnvērtīgu atpūtu nodrošina individuālajām prasībām pielāgota guļvieta.

 

Reklāmu jūklī var apjukt – tik daudz matraču, spilvenu, pēļu… Materiāli, izmēri, īpašības… Un šaubu velniņš arī neliek mieru – ja nu man grib iesmērēt sliktu mantu par bargu naudu?

Pagātnē jau ir atsperu bloka matrači, kas ātri izguļas un zaudē savu elastību. Spalvu un dūnu spilvenu pildījums ar laiku sabirzt un tajā iedzīvojas putekļu ērcītes, kas jutīgākiem cilvēkiem izraisa alerģiskas reakcijas.

Jārēķinās, ka ar laiku jebkurš matracis vai spilvens nolietojas – tas nav mūžīgs, un ietekmē ne tikai lietošana, bet arī kopšana un uzglabāšana. Tad tas ir jāmaina, lai kalpotu kvalitatīvam miegam un precīzi atbalstītu ķermeni, neradot nepatīkamas emocijas un blakus parādības.

 

Ergonomiskie spilveni izgatavoti no viskoelastīgām poliuretāna putām, ko zina kā memory putas. Tas ir mūsdienīgs, tehnoloģiski inovatīvs materiāls, ko sākotnēji izmantoja kosmosa tehnoloģijās. No tā izgatavots spilvens vai matracis pielāgojas ķermeņa formai, un, kad spiediena un temperatūras iedarbība beidzas, atgūst sākotnējo formu.

 

Mūsdienās pārsvarā visi spilvenu un matraču ražotāji izmanto jaunās tehnoloģijas ar dažādām īpatnībām un specifikācijām, kas gulēšanas laikā nodrošina pareizu atbalstu visam ķermenim. Medicīnas sabiedrības “ARS” vertebrologs Edmunds Kārkliņš pārliecināts, ka izvēles kritēriji katram cilvēkam ir individuāli, un nevar kādu noliegt vai ieteikt tikai vienu no daudziem.

Meklējot jaunu matraci vai spilvenu, ir iespējams atrast katra cilvēka ķermeņa svaram un gulēšanas īpatnībām piemērotas cietības pakāpes piedāvājumu. Taču pirms pirkšanas ārsts iesaka to obligāti izmēģināt! Pārbaudot dažādus, var izjust, kurš no tiem vislabāk piemērots individuālajām prasībām un ķermeņa īpatnībām – tas, kas der vienam cilvēkam, nav pietiekami labs citam.

Spilvena uzdevums ir balstīt galvu un kaklu, saglabājot ķermeņa dabiskos izliekumus, lai miega laikā nebūtu spiediena uz muskulatūru, maģistrālajiem asinsvadiem un nerviem. TvshopExtra.lv pārstāvis Armīns Runčs skaidro, ka tādēļ pašlaik ir pieprasīti ergonomiskie spilveni, kas izgatavoti no viskoelastīgām poliuretāna putām, ko zina kā memory putas. Tas ir mūsdienīgs, tehnoloģiski inovatīvs materiāls, ko sākotnēji izmantoja kosmosa tehnoloģijās. No tā izgatavots spilvens vai matracis pielāgojas ķermeņa formai, un, kad spiediena un temperatūras iedarbība beidzas, atgūst sākotnējo formu. Tiesa, ražošanā nav izmantoti dabiski materiāli, taču tad spilvenā nedzīvo putekļu ērcītes un baktērijas, kas apgrūtina alerģisku cilvēku dzīvi un ietekmē veselības stāvokli.

Jāņem vērā, ka viskoelastīgā poliuretāna putu spilvens kādam sākumā šķiet pārāk ciets, un pagalvis – par augstu. Iespējams, būs vajadzīgs laiks, lai pierastu, taču var arī gadīties, ka nāksies izvēlēties mīkstāku vai no cita materiāla. Visādā ziņā – izvēles iespējas ir plašas!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+