Latvijā
Politika

“KPV LV” frakcijas kodols vienojas, ko atbalstīt prezidenta vēlēšanās1


Atis Zakatistovs
Atis Zakatistovs
Foto: Karīna Miezāja

Partijas “KPV LV” Saeimas frakcijas kodols ir pieņēmis lēmumu, par ko balsot trešdien gaidāmajās Valsts prezidenta vēlēšanās, tomēr frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs žurnālistiem neatklāja, kāds ir pieņemtais lēmums.

Viņš norādīja, ka frakcijas kodols ir lēmis neatklāt pieņemto lēmumu. Zakatistovs to skaidroja ar jau iepriekš līdzīgi pausto, ka agrāk ir notikusi informācijas noplūšana no frakcijas un ka tas var notikt arī atkārtoti.

Vaicāts, vai, ņemot vērā, ka vairāki “KPV LV” deputāti iepriekš jau ir pauduši, ka balsos par Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu, var secināt, ka par viņu arī tiks balsots, Zakatistovs atbildēja, ka katrs var izdarīt savus secinājumus.

Depuāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) žurnālistiem apliecināja, ka balsos par Levitu, savukārt parlamentārieši Ieva Krapāne (KPV LV), Ramona Petraviča (KPV LV), Ēriks Pucens (KPV LV) un Ivars Puga (KPV LV) neatklāja savu izvēli. Petraviča pastāstīja, ka frakcijas iekšējie opozicionāri lēmuma pieņemšanā nepiedalījās, bet pārējam frakcijas kodolam būs vienots balsojums.

Saistītie raksti

Uz Valsts prezidenta amatu kandidē Levits, tiesībsargs Juris Jansons un Saeimas deputāts, “KPV LV” frakcijas opozicionārs Didzis Šmits.

Ja atsevišķi “KPV LV” deputāti un pārējā koalīcija pieturēsies pie iepriekš pavasarī paustā, Levitam trešdien būtu jāsaņem nepieciešamais balsu skaits ievēlēšanai Valsts prezidenta amatā. Nav gan zināms, kādu ietekmi uz Valsts prezidenta vēlēšanu rezultātu atstās šodien pieņemtais “KPV LV” frakcijas lēmums.

LA.lv