×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. jūlijs, 2012
Drukāt

Krievija esot gatava uzņemt pie sevis Sīrijas opozīcijas un valdības sarunas

Foto - AFPFoto - AFP

Maskava ir gatava piedāvāt vietu sarunām starp Sīrijas opozīciju un prezidentu Bašaru al Asadu, lai darītu galu konfliktam šai valstī, paziņojis Krievijas vēstnieks Apvienoto Nāciju Organizācijā Vitālijs Čurkins.

Pēc viņa teiktā, Krievija “grib arī turpmāk tiekties pēc konsensa risinājumiem, kas sekmētu Sīrijas iekšējā dialoga uzsākšanu”, un šajā nolūkā ir gatava “piedāvāt vietu gan kontaktiem, kas būtu vērsti uz Sīrijas opozīcijas apvienošanu, gan iespējamajām sarunām starp valdības un opozīcijas pārstāvjiem”. Maskava, kas pirms nedēļas ANO Drošības padomē izmantoja savas veto tiesības, lai bloķētu rietumvalstu izstrādāto Sīrijas sankciju rezolūciju, tagad cenšas atgūt diplomātisko iniciatīvu šai jautājumā. Gandrīz visi sašķeltās Sīrijas opozīcijas grupējumi iebilst pret sarunām par politisko izlīgumu, kamēr pie varas atrodas Asads.

Krievija un Ķīna pagājušajā ceturtdienā ANO Drošības padomē izmantoja savas veto tiesības, lai bloķētu rietumvalstu izstrādāto rezolūciju, kurā Sīrijas režīmam bija piedraudēts ar sankcijām, ja netiks pārtraukta smago ieroču izmantošana. Reaģējot uz kārtējo, pēdējo deviņu mēnešu laikā jau trešo, abu valstu veto Sīrijas rezolūcijai, ASV, Britānija, Francija un Vācija nolēmušas meklēt iespējas, kā ietekmēt situāciju, neizmantojot ANO Drošības padomi. Tomēr vienlaikus tās noraidījušas iespēju sniegt militāru atbalstu Sīrijas opozīcijai. Tikmēr Čurkins paziņojis, ka rietumvalstu nostāja “sekmē situācijas saasināšanos, kam var būt katastrofālas sekas”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+