×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. aprīlis, 2015
Drukāt

Krievija neļauj Turcijas delegācijai iebraukt Krimā no Ukrainas (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievija nav pret to, ka tās anektēto Krimu apmeklētu neoficiāla Turcijas delegācija, bet nepieļaus tās iebraukšanu Krimā caur Ukrainas teritoriju, sestdien paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

“Par Turcijas pārstāvju vēlēšanos apmeklēt Krimas Republiku mums ir zināms – par to ir runājis [Turcijas] prezidents [Redžeps Tajips] Erdoans sarunās ar [Krievijas] prezidentu [Vladimiru] Putinu, mēs aktīvi atbalstījām viņu braucienu, laipni lūgti. Vienīgais, kas kļuvis par šķērsli braucienam, kurš tika plānots pirms diviem mēnešiem – tā ir šīs neoficiālās delegācijas spītīga vēlēšanās braukt uz Krimas Republiku noteikti caur Ukrainu. Saprotamu iemeslu dēļ, ja šis iesniegums ir adresēts Krievijai ar lūgumu sniegt atbalstu Krimas apmeklēšanai, tad ir jāizmanto normāls attiecīgs maršruts,” sacīja Lavrovs preses konferencē Bratislavā.

“Mēs šo nostāju darījām zināmu Turcijas partneriem,” teica Lavrovs.

Turcijas ārlietu ministrs Mevluts Čavušolu piektdien Viļņā paziņoja, ka valsts sūtīs “neformālu misiju” uz Krievijas anektēto Ukrainas Krimas pussalu, lai uzraudzītu situāciju, ko raksturoja kā Krimas tatāru – etniskās grupas, kas iebilst pret Krievijas īstenoto Melnās jūras pussalas aneksiju – apspiešanu.

“Mēs sūtām neformālu misiju, lai novērotu cilvēktiesību pārkāpumus Krimā,” Turcijas ārlietu ministrs Čavušolu teica žurnālistiem vizītes Viļņā laikā.

Turkiem ir ciešas saites ar vienā no tjurku valodām runājošo musulmaņu tatāru minoritāti Krimā, ko pirms gada anektēja Krievija.

Krimas neatkarīgais televīzijas kanāls ATR, kas ir vienīgais Krimas tatāru telekanāls, trešdienas naktī pārtrauca raidīšanu pēc tam, kad Krievijas varas iestādes vairākkārt atteicās izsniegt tam pārraides licenci, kas izraisīja satraukumu Ukrainā un Rietumvalstīs.

Turcija nav pievienojusies Rietumvalstu sankcijām pret Krieviju saistībā ar Krimas aneksiju, bet Čavušolu uzstāja, ka Turcija “nekad neatzīs nelikumīgo aneksiju”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Turki pēdēja laikā ir dūšīgi līduši Pūķinam. Varbūt tagad sāks nākt pie prāta. 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+