×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. maijs, 2014
Drukāt

Krievija: Ukrainu gaida katastrofālas sekas, ja tā nepārtrauks savu “noziedzīgo avantūru” (8)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Vitaly Churkin, Russia's Ambassador to the United Nations, replies to the Ukraine statement during the Security Council meeting on Ukraine May 2, 2014 at UN headquarters in New York. AFP PHOTO/Stan HONDA

Krievijas vēstnieks Apvienoto Nāciju Organizācijā Vitālijs Čurkins piektdien ANO Drošības padomē paziņojis, ka Ukrainu gaida “katastrofālas sekas, ja Kijeva steidzami nepārtrauks savu noziedzīgo avantūru”.

Runādams Drošības padomes ārkārtas sēdē, kas sasaukta pēc pašas Krievijas iniciatīvas, viņš nosaucis Ukrainas spēku sākto pretterorisma operāciju par “soda akciju”, apsūdzējis ASV “dubulstandartu piekopšanā” un apgalvojis, ka notikumos Austrumukrainā piedaloties “angliski runājoši cilvēki”.

“ASV un Eiropas Savienība nogriež ceļu uz mierīgu krīzes noregulējumu Ukrainā, atbalstot Kijevas varas iestāžu kursu uz spēka lietošanu Ukrainas austrumos. Atbalstot valsts apvērsuma rīkotājus Kijevā viņu kursā uz protestu apspiešanu ar spēku, ASV un ES uzņemas milzīgu atbildību,” viņš izteicies.

“Rietumu kolēģiem ir laiks padomāt divreiz,” piebildis Čurkins.

ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns paudis nopietnu satraukumu par notiekošo un aicinājis uz maksimālu savaldību, lai nepieļautu tālāku asinsizliešanu, piebilzdams, ka vienīgā iespēja pārvarēt krīzi ir diplomātisks risinājums.

“Vardarbības eskalācija un jaunas ziņas par cilvēku upuriem Slovjanskā liek apzināties, cik bīstama kļuvusi situācija,” uzsvērts viņa paziņojumā.

Rietumvalstis tikmēr apliecinājušas pilnīgu atbalstu Ukrainas militārajai operācijai. ASV vēstniece Samanta Pauere apsūdzējusi Maskavu mēģinājumos “atkārtot šarādi”, kas beidzās ar Krimas aneksiju, bet pašas Krievijas izteikto satraukumu nosaukusi par cinisku un liekulīgu. “Gan Ukrainai, gan mums visiem šīs ir bīstamas dienas,” viņa piebildusi.

Lielbritānijas vēstnieks Marks Laiels Grants aicinājis Maskavu “atturēties no šādas retorikas un uzbudinošas propagandas” un gādāt par spriedzes mazināšanu. “Pie šā galda nesēž neviens padomes loceklis, kas pieļaus, lai viņa valsts pilsētas pārņemtu bruņoti kaujinieki,” viņš paziņojis.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Tas ko kverkšķ kaut kāda Krievija, nev nekādas nozīmes. Ukraiņiem sava zeme ir jāattīra no seperātistiem un civilizācijas mēsliem.

 2. Viķka Čurātājs Atbildēt

  Krievnacistu loģika:
  Pūķina Krievija iesūta bruņotus teroristus kaimiņvalstī, lai tur sarīkotu vardarbīgu dumpošanos, bet Ukraina ir ta, kura taisa “noziedzīgu avantūru”. Prātiņ, nāc mājās !

 3. Protams, liela traģēdija, taču kļuva vēl skaidrāk, no kuras valsts vairumā tiek imortēti šie “seperātisti”.
  Čurkins šonakt ANO drošības padomē meloja, ka ausis kust, taču – kā šorīt bija spiests NTV MIR žurnālists – NEVIENA valsts neatbalstīja Krievijas pozīciju. Un, neapšaubāmi, Ukrainai jāapvalda Krievijas lielāko trumpi, savus GALĒJI labējos

 4. Lielvalstnieciskā Krievija jau sen kļuvusi par savu melu un agresīvās propagandas ķīlnieci. Tā turpinot, Krievija pati sevi iedzen bezizejas stāvoklī. Par to tai pašai nāksies dārgi maksāt.

 5. Izskatās gan, ka pašu Krieviju gaida katastrofālas sekas, ja tā turpinās savu “noziedzīgo avantūru” Ukrainā. Nesenā vēsturē mums jau irlabs piemērs – PSRS SABRUKUMS, kura arī izlikās PAŠAI SEV tik varena un stipra, bet īstenībā izjuka ļoti īsā laikā. Liekas, ka Putins arī attālinās no realitātes un pielaiž to pašu kļūdu, ko savā laikā pieļāva PSRS kompartijas bosi.

 6. LETAs žurnālisti greizi atspoguļo ANO Drošības padomes sēdi. Lasu un brīnos, vai joprojām atrodos
  PSRS vai tomēr neatkarīgā Latvijā un ES! Tāpat kā padomju laikos, gari un plaši tiek atspoguļots, ko teicis un par ko brīdinājis Čurkins no Krievijas un tikpat kā nekas netiek teikts, ko teica ASV un citu MŪSU SABIEDROTO VALSTU pārstāvji. Attēlā arī redzams vienīgi šis Čurkins ar paceltu pirkstu. Uzskatu, ka tā tiek kultivēts vienpusīgs notikumu izklāsts Krievijas interesēs. Laikam jau dažiem žurnālistiem liekas, ka “mīļā Krievija” visu dara pareizi, bet visa pārējā pasaule – nepareizi!

  • Jāzep, tu esi viltīgs.

  • Pilnīgi pareizi! Mūsu žurnālistiem nav valstiskuma izjūtas. Mūždien tēlo kaut kādu neatkarīgo,vienīgo pareizo viedokli. pienāks laiks ka nosaukums latviešu žurnālists būs lamu vārds.

Draugiem Facebook Twitter Google+